VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZaujímavosti

Mark Zuckerberg kandiduje za prezidenta USA

Mark Zuckerberg kandiduje za prezidenta USA .Voľby sa konajú 3.11.2020 .  Podarí sa tomuto mlademú miliárdarovy uspieť ? Mark je americký podnikateľ a programátor. Počas štúdia na Harvard University založil spolu s Dustinom Moskovitzom, Eduardom Saverinom a Chrisom Hughesom sociálnu internetovú sieť Facebook. Momentálne pracuje ako jej CEO (výkonný riaditeľ). Patrí k najmladším miliardárom, a najbohatším ľuďom sveta. Svoj 5% podiel vo Facebooku predal Microsoftu za 240 miliónov USD.

Mark Zuckerberg usa president
Narodil sa v mestečku Dobbs Ferry. Na strednej škole so svojím priateľom Adamom D’Angelom vymyslel a zostrojil inteligentný MP3 prehrávač.Zo strednej školy išiel Mark na Harvard University kde sa venoval programovaniu. Vytvoril veľa stránok na báze sociálnych sietí.

Vznik Facebooku inšpiroval ich školský časopis Facebook, kde boli napísané mená študentov, ich fotky, podpisy a informácie minimálne na jednu stranu. Jedna z nich, Facebook, bola určená práve pre študentov svojej univerzity. Na jej vytvorenie sa však musel nabúrať do školskej databázy, kvôli čomu skončil aj pred disciplinárnou komisiou.

Jeho najznámejší a najúspešnejší projekt sa volá Facebook. Je to sociálna sieť, ktorá uľahčuje kontakt s priateľmi, vymieňanie a zdieľanie fotografií a videí, nadviazanie nových priateľstiev, vyjadrovať názory pomocou pridávania do skupín alebo môže taktiež poslúžiť ako reklama alebo pri hľadaní pracovných pozícií, pričom zamestnávateľovi pomáhajú informácie každého registrovaného pri nájdení vhodného zamestnanca.

najlepsie serialy

Okrem iného Facebook disponuje aj hrami, chatom a inými prvkami. Mark sám tvrdí, že naprogramovanie zdrojového kódu mu trvalo iba dva týždne. Jeho projekt si získal okamžite popularitu po celej univerzite. Za dva týždne ho využívala polovica študentov. Preto sa rozšíril najskôr do Stanfordu a Yaleu a zanedlho do celých Spojených štátov.

mark zuckerberg facebook

Cez leto 2004 sa rozhodol opustiť školu a so svojim priateľom si prenajal malý domček v Kalifornii. Neskôr si ho povšimol Peter Thiel, spoluzakladateľ PayPalu a stal sa Zuckerbergovým prvým veľkým investorom.

V priebehu roku 2006 dostal veľa ponúk na kúpu Facebooku, tie však všetky odmietol, pretože s ním mal rozsiahle plány. Zo stránky pre vysokoškolákov chcel spraviť sociálny web pre všetkých. Jeho vízia sa mu aj podarila a v súčasnosti sa môže chváliť viac než 3 miliardami užívateľov.

Sociálna sieť

socialna sieť


Sociálna sieť ( The Social Network) je dráma z roku 2010 o zakladaní sociálnej siete Facebook a vzišlých súdnych procesoch. Film režíroval David Fincher a zahrali si v ňom Jesse Eisenberg, Andrew Garfield, Justin Timberlake, Brenda Song, Armie Hammer, Max Minghella, Rashida Jones a Rooney Mara.

socialna sieť film

Aaron Sorkin napísal scenár podľa knihy Bena Mezricha z roku 2009 Miliardári z Facebooku (The Accidental Billionaires). Sorkin si taktiež zahral malú rolu prípadného investora. Nikto z personálu Facebooku, vrátane zakladateľa Marka Zuckerberga, sa na tomto filme nepodieľal, hoci Eduardo Saverin bol konzultantom pre Mezrichov príbeh. Film v USA vydala Columbia Pictures 1. októbra 2010, na Slovensko prišiel do kín 4. novembra 2010.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button