ZaujímavostiZDRAVIE A STRAVOVANIE

Kedy je najlepšie piť kávu – odpoveď prekvapí

Kedy je najlepšie piť kávu? Kedy je najlepší čas na pitie kávy na zvýšenie produktivity? Milovníci kávy vám povedia, že každá denná doba je najlepšia na pitie kávy, avšak odborníci tvrdia, že existuje ideálny čas na popíjanie kávy, aby ste skutočne využili výhody kofeínového nápoja.

 

Kedy je najlepšie piť kávu

 

Kedy je najlepšie piť kávu

 

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú priemernú toleranciu na kofeín, potom by ste sa po vypití kávy, či už ráno alebo popoludní, mali cítiť bdelejší a sústredenejší počas nasledujúcich jednej až šiestich hodín. Môžete si strategicky zvoliť, kedy si dáte kofeín, podľa toho, kedy sa potrebujete cítiť počas dňa najviac bdelí. Čo na mastné vlasy.

 

Hoci niektoré štúdie ukázali, že ráno je vo všeobecnosti najlepší čas na vypitie šálky kávy, odborníci tvrdia, že šálku kávy by ste si mali dať 30 minút pred tým, ako potrebujete dokončiť dôležitú úlohu, napríklad absolvovať skúšku, predniesť prezentáciu alebo sedieť na dôležitom stretnutí. Platí pravidlo, že čím bližšie je konzumácia, tým sa budete cítiť bdelejší a sústredenejší. Ľudia, ktorí sú citlivejší na účinky kofeínu, by mali jeho konzumáciu obmedziť na dopoludnie, aby predišli poruchám spánku, úzkosti, zrýchlenému tepu a ďalším príznakom nadmerného množstva kofeínu.

 

Súvisiace informácie: Zdravé raňajky – 12 potravín na raňajky

 

Kedy piť kávu

 

Kedy piť kávu

 

Mali by ste však vyskúšať pitie kávy v rôznych časoch počas dňa, aby ste zistili, čo najlepšie vyhovuje vašej produktivite a pracovnému procesu. Zvážte, či na vás káva nemá negatívny vplyv, keď sa konzumuje neskôr počas dňa, napríklad po večeri a pred spaním.  Prečo nemôžem zaspať – Dôvody problémov so spánkom

 

Pitie kávy ráno

 

Pitie kávy ráno

 

Kedy je najlepšie piť kávu? Vedci tiež tvrdia, že z biologického hľadiska je hladina nášho hormónu kortizolu najvyššia medzi 8. a 9. hodinou ráno, 12.00 až 13.00 a 17.30 až 18.30. Preto by sa káva mala konzumovať medzi týmito časmi – napríklad medzi 9.30 až 11.30. Povedala by som, že stred dopoludnia alebo začiatkom popoludnia je pravdepodobne najlepší čas na pitie kávy. Vtedy je hladina kortizolu najnižšia a samotný stimulant vám vlastne prospieva. Pitie kofeínového nápoja, napríklad kávy, v čase, keď je hladina kortizolu najvyššia, nemusí mať veľký účinok.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button