Filmy a voľný časVŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTI

Kde sa natáčala Mamma mia – zaujímavé miesta

Kde sa natáčala Mamma mia. Mamma Mia! je jednou z najobľúbenejších muzikálových filmových sérií všetkých čias. Svojou veselou atmosférou, neodolateľnými piesňami od skupiny ABBA a pútavým príbehom si získala srdcia divákov po celom svete. Ale kde presne sa tieto slávne scény natáčali? V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najznámejších miest, ktoré poslúžili ako kulisy pre túto fenomenálnu sériu.

 

Ostrov Skópelos, Grécko – Základňa pre Mamma Mia!

 

Ostrov Skópelos, Grécko - Základňa pre Mamma Mia!

 

Kde sa natáčala Mamma mia? Jedno z najvýznamnejších miest, kde sa natáčala séria Mamma Mia!, je nádherný grécky ostrov Skópelos. Tento malebný ostrov v Egejskom mori poskytol dokonalé prostredie pre príbeh, ktorý sa odohráva na pobreží Grécka. Hlavnými lokalitami, ktoré ste možno spoznali vo filme, sú kostol Agios Ioannis Kastri, kde sa konala svadba, a pláž Kastani, kde sa natáčali slávne scény tanca a spevu.

 

Ostrov Vis, Chorvátsko – Očarujúce miesto pre druhý diel

 

Druhý diel Mamma Mia! sa natáčal na krásnom chorvátskom ostrove Vis. Svojou nezameniteľnou atmosférou a pôvabnými plážami poskytoval Vis dokonalé prostredie pre príbeh, ktorý sa odohráva na ostrove Kalokairi. Nádherná Modrá jaskyňa, známa svojimi jasnými modrými vodami, a pláž Stiniva, ktorá je obklopená vysokými útesmi, sú niektoré z miest, ktoré diváci môžu spoznať vo filme. Príčiny straty vlasov u mužov: Hlavný vinníci

 

Universal Studios, Spojené štáty – Interiérové zábery

 

Universal Studios, Spojené štáty - Interiérové zábery

 

Kde sa natáčala Mamma mia?Okrem exteriérových záberov na rôznych miestach po celom svete, niektoré interiérové scény sa natáčali v štúdiách Universal Studios v Spojených štátoch. Tieto štúdiá poskytli vhodné prostredie pre niektoré klíčové scény v hoteli a ďalších vnútorných lokalitách. Práve v týchto štúdiách sa filmári snažili vytvoriť autentickú atmosféru a zároveň využívať moderné technológie na vytvorenie pôsobivých scén.

 

Ďalšie miesta Kde sa natáčala Mamma mia

 

Ďalšie miesta Kde sa natáčala Mamma mia

 

Okrem hlavných lokalít na ostrovoch Skópelos a Vis a štúdiách Universal Studios sa Mamma Mia! natáčala aj na ďalších miestach. Patrí sem napríklad ostrov Pinezia v Grécku, kde sa nachádza kláštor Agios Ioannis Theologos, a ostrov Hvar v Chorvátsku, kde sa natáčali niektoré scény. Ako sa zabaviť vo dvojici – 80 Aktivít pre páry

 

Filmový príbeh Mamma Mia! sa odohráva na fiktívnom ostrove Kalokairi, ktorý je inšpirovaný rôznymi gréckymi a chorvátskymi lokalitami. Táto kombinácia umožnila vytvoriť bohatú a farebnú scenériu, ktorá prispela k celkovej atmosfére filmu.

 

Turistický vplyv a dedičstvo Mamma Mia!

 

Turistický vplyv a dedičstvo Mamma Mia!

 

Mamma Mia! sa stala obrovským fenoménom a jej úspech mal významný vplyv na turizmus v miestach, kde sa film natáčal. Ostrovy Skópelos a Vis sa stali populárnymi turistickými destináciami pre fanúšikov, ktorí chceli zažiť atmosféru filmu na vlastnej koži. Tieto miesta sú teraz často vyhľadávané turistami, ktorí sa chcú preniesť do sveta Mamma Mia! a objaviť miesta, kde sa natáčala.

 

Okrem turistického vplyvu zanechala Mamma Mia! aj kultúrne dedičstvo. Piesne skupiny ABBA, ktoré sú v filme použité, získali novú popularitu a stali sa hymnami generácie. Muzikálový žáner a koncept filmového muz

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button