SLUŽBY A ZAMESTNANIEŽivotný štýl

Ako sa pripraviť na pohovor – 10 tipov

Ako sa pripraviť na pohovor. Tipy na pohovor: 10 spôsobov, ako zlepšiť výkon na pohovore
Viete, ako sa presadiť pred osobou, ktorá vedie pohovor? Postupujte podľa týchto 10 tipov na pohovor, aby ste zvýšili svoje šance na získanie zamestnania.

 

Ako sa pripraviť na pohovor

 

Ako sa pripraviť na pohovor

 

Nadišiel ten deň: Našli ste si skvelú prácu, podali ste si žiadosť a zavolal vám skutočný človek, ktorý sa s vami chce stretnúť. Gratulujeme! Ale vaša práca sa ešte len začala. Práve teraz potrebujete niekoľko tipov na pohovor. Našťastie pre vás máme niekoľko dobrých tipov. 

Ako sa pripraviť na pohovor? Prečo by sme mali prijať pravé vás odpoveď a ako sa obliecť na pracovný pohovor? Ako sa pripraviť na pohovor tu.

 

Aj tí najinteligentnejší a najkvalifikovanejší uchádzači o zamestnanie sa musia na pracovný pohovor pripraviť. Pýtate sa prečo? Zručnosti pri pohovore sa učia a na to, aby ste urobili skvelý prvý dojem, neexistujú druhé šance. Týchto 10 tipov na pohovor vás naučí, ako odpovedať na otázky na pohovore a presvedčiť personalistu, že ste pre danú prácu ten pravý. Najčastejšie otázky na pohovore – odpovede

 

Precvičte si dobrú neverbálnu komunikáciu

 

Precvičte si dobrú neverbálnu komunikáciu

Ide o to, aby ste preukázali sebadôveru: stáť rovno, nadviazať očný kontakt a spojiť sa pevným podaním ruky. Tento prvý neverbálny dojem môže byť skvelým začiatkom – alebo rýchlym koncom – vášho pohovoru.

Oblečte sa primerane práci alebo spoločnosti

 

Oblečte sa primerane práci alebo spoločnosti

Dnešné pravidlá neformálneho obliekania vám nedovoľujú, aby ste sa na pohovore obliekali ako „oni“. Je dôležité vedieť, čo si obliecť na pohovor, a byť dobre upravený. To, či si oblečiete na pohovor oblek alebo niečo menej formálne, závisí od firemnej kultúry a pozície, o ktorú sa uchádzate. Ak je to možné, pred pohovorom sa telefonicky informujte o dress code spoločnosti.

 

Počúvajte – Ako sa pripraviť na pohovor

 

Počúvajte - Ako sa pripraviť na pohovor

Jeden z najdôležitejších tipov na pohovore: Počúvajte. Od samého začiatku pohovoru vám osoba vedúca pohovor poskytuje informácie, či už priamo alebo nepriamo. Ak ich nepočujete, prepásli ste významnú príležitosť. K dobrým komunikačným zručnostiam patrí počúvať a dať osobe najavo, že ste počuli, čo bolo povedané. Pozorujte svojho účastníka pohovoru a prispôsobte sa jeho štýlu a tempu.

 

Nehovorte príliš veľa

 

Nehovorte príliš veľa

Povedať osobe na pohovore viac, ako potrebuje vedieť, môže byť osudovou chybou. Ak ste sa vopred nepripravili, môžete sa pri odpovediach na otázky na pohovore rozplývať a niekedy sa vyhovoriť priamo na pracovné miesto. Na pohovor sa pripravte tak, že si prečítate oznámenie o pracovnej pozícii, porovnáte svoje schopnosti s požiadavkami na pozíciu a uvediete len tieto informácie.

 

Nebuďte príliš oboznámení – Ako sa pripraviť na pohovor

 

Nebuďte príliš oboznámení - Ako sa pripraviť na pohovor

Pohovor je profesionálne stretnutie, na ktorom sa hovorí o obchode. Nejde o to, aby ste sa zoznámili s novým priateľom. Vaša úroveň familiárnosti by mala kopírovať správanie osoby, ktorá vedie pohovor. Je dôležité vniesť do pohovoru energiu a nadšenie a klásť otázky, ale neprekračujte svoje miesto uchádzača, ktorý hľadá prácu.

 

Používajte vhodný jazyk

 

Používajte vhodný jazyk

Je samozrejmé, že počas pohovoru by ste mali používať profesionálny jazyk. Dajte si pozor na akékoľvek nevhodné slangové slová alebo narážky na vek, rasu, náboženstvo, politiku alebo sexuálnu orientáciu – tieto témy by vás mohli veľmi rýchlo poslať za dvere.

 

Nebuďte nafúkaný – Ako sa pripraviť na pohovor

 

Nebuďte nafúkaný - Ako sa pripraviť na pohovor

Postoj zohráva kľúčovú úlohu pri vašom úspechu na pohovore. Medzi sebavedomím, profesionalitou a skromnosťou existuje jemná rovnováha. Aj keď predvádzate výkon, ktorým chcete preukázať svoje schopnosti, prílišná sebaistota je rovnako zlá, ak nie horšia, ako prílišná zdržanlivosť. Všetky tipy na pohovore na svete vás nezachránia, ak budete pôsobiť ako nepríjemný pracovník.

 

Dávajte si pozor na odpovede na otázky

 

Dávajte si pozor na odpovede na otázky

Keď sa pracovníci na pohovore pýtajú na príklad, kedy ste niečo urobili, kladú behaviorálne otázky, ktoré majú za cieľ získať vzorku vášho správania v minulosti. Ak neuvediete konkrétny príklad, nielenže neodpoviete na otázku, ale aj premárnite príležitosť dokázať svoje schopnosti a hovoriť o svojich zručnostiach. Najčastejšie otázky na pohovore – odpovede

 

Kladenie otázok

 

Kladenie otázok

Na otázku, či majú nejaké otázky, väčšina uchádzačov odpovedá: „Nie.“ Nesprávna odpoveď. Súčasťou znalosti vedenia pohovoru je byť pripravený klásť otázky, ktoré preukazujú záujem o dianie v spoločnosti. Kladenie otázok vám tiež dáva príležitosť zistiť, či je to pre vás to správne miesto. Najlepšie otázky vychádzajú z toho, že počúvate, čo sa vás počas pohovoru pýtajú, a pýtate sa na ďalšie informácie. Pneumatiky zimne – Kompletný sprievodca pri výbere

 

Nevyzerajte zúfalo – Ako sa pripraviť na pohovor

 

Nevyzerajte zúfalo - Ako sa pripraviť na pohovor

Keď na pohovore postupujete spôsobom „prosím, prosím, zamestnajte ma“, pôsobíte zúfalo a menej sebavedomo. Počas pohovoru odrážajte tri vlastnosti: chladný, pokojný a sebavedomý.

 

Bonusový tip: Pracujte na svojich odpovediach

Viete, že danú prácu zvládnete; uistite sa, že vám verí aj osoba, ktorá vedie pohovor. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je pripraviť si dobre premyslené odpovede na otázky, ktoré vám pravdepodobne položí.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button