AUTO A MOTOŽivotný štýl

Japonské auta – 12 najlepších aut z Japonska

Japonské auta – 12 najlepších aut z Japonska. Toto sú najlepšie japonské autá. Japonské autá sa stali populárnymi vďaka svojej spoľahlivosti, úspornosti a praktickosti a tieto vlastnosti sa ľuďom páčia aj dnes. Automobilové značky ako Honda, Mazda, Toyota a Lexus sú dnes stále na výslní a všetky vyrábajú skvelé vozidlá, ktoré dobre konkurujú súperom zo Severnej Ameriky, Európy a Kórey.

 

Japonské auta

 

Japonské auta

 

V súčasnosti je v predaji obrovské množstvo japonských automobilov, čo môže spôsobiť, že je ťažké vybrať si model, ktorý najlepšie spĺňa vaše potreby a želania. Prekopali sme náš rebríček a našli sme japonské modely, ktoré majú na najvyššie celkové hodnotenie.

 

Toyota Supra

 

Toyota Supra

 

Toyota Supra má síce množstvo DNA od BMW, ale nedá sa poprieť, že je to rýchle a dravé športové auto s výnimočným dizajnom.

Supra je k dispozícii s dvoma preplňovanými motormi. Základný model dostane 2,0-litrový štvorvalcový motor s turbodúchadlom, ktorý dosahuje výkon 255 koní a krútiaci moment 295 Nm. Supra 3.0 dostala preplňovaný 3,0-litrový radový šesťvalec, ktorý dosahuje výkon 382 koní. Oba motory sú pre vozidlo skvelými spoločníkmi a štvorvalec dosahuje čas z nuly na 100 km/h 5 sekúnd. Turbodiesel tento čas skráti na 3,9 sekundy.

 

Keďže ide o športové vozidlo a nie o rodinný minivan, bezpečnostná výbava Supry je väčšinou voliteľná. V roku 2022 nebola podrobená nárazovým testom.

 

Lexus ES 2022 – Japonské auta

 

Lexus ES 2022 - Japonské auta

 

Úctyhodný Lexus ES možno nie je najvzrušujúcejším autom na svete, ale ponúka vynikajúcu hodnotu, plyšovú kabínu a pohodlné cestovanie až pre päť osôb.

 

Štandardné pohonné ústrojenstvo modelu ES zahŕňa 2,5-litrový štvorvalcový motor s výkonom 203 koní a krútiacim momentom 184 Nm. K dispozícii je 3,5-litrový motor V6 s výkonom 302 koní. Oba motory sa dodávajú v kombinácii s osemstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom predných alebo všetkých kolies.

 

Aj keď je tu málo vzrušenia alebo angažovanosti, jazda s ES je vynikajúca a jeho interiér je ústretový. Je tu dostatok miesta pre päť osôb a hladká a tichá jazda vozidla spríjemňuje celý zážitok. Technika Lexusu sa v posledných rokoch zlepšila a automobilka ponúka vo vozidle množstvo štandardných bezpečnostných technológií.

 

2022 Acura NSX

 

2022 Acura NSX

 

Acura NSX je kultovým japonským športovým vozidlom, ale jeho konkurencia je taká dobrá, že je preň ťažké preraziť. Modelový rok 2022 bude pre model NSX posledným.

 

NSX poháňa dvakrát preplňovaný 3,5-litrový motor V6 spárovaný s tromi elektromotormi. Kombinovaný výkon dosahuje 600 koní a krútiaci moment 492 Nm a elektromotory zabezpečujú vektorovanie krútiaceho momentu na všetky kolesá. Štandardom je deväťstupňová dvojspojková automatická prevodovka.

 

Ako si iste viete predstaviť, všetok tento výkon a krútiaci moment zabezpečujú prudké zrýchlenie a pohon všetkých kolies pomáha vozidlu dostať tento výkon efektívne na zem. Napriek tomu nie je NSX vo vnútri také luxusné a priestranné ako konkurenti, napríklad Chevrolet Corvette, a jeho technika môže byť neohrabaná a ťažko ovládateľná. Je tiež oveľa drahší ako väčšina konkurentov.

 

2022 Toyota Avalon – Japonské auta

 

2022 Toyota Avalon - Japonské auta

 

Modelový rok 2022 je posledným modelovým rokom modelu Avalon na trhu, ale aj naďalej zostáva luxusným a pohodlným veľkým sedanom.

Toyota predáva Avalon s 3,5-litrovým motorom V6, ktorý dosahuje výkon 301 koní a krútiaci moment 267 Nm. Výkon na predné kolesá prenáša osemstupňová automatická prevodovka.

Jazda s Avalonom je uvoľnená a pohodlná. Prevodovka je kultivovaná a pohonné ústrojenstvo pri každodennej prevádzke väčšinou neprekáža. Vozidlo poskytuje hladkú jazdu a jeho riadenie a brzdy vzbudzujú dôveru.

Každý Avalon sa štandardne dodáva s 9-palcovou dotykovou obrazovkou, na ktorej beží Apple CarPlay a Android Auto. Toyota do štandardnej výbavy zaraďuje aj množstvo ďalších technických prvkov vrátane dvojzónovej automatickej klimatizácie, satelitného rádia a Bluetooth.

 

2022 Toyota GR86

 

2022 Toyota GR86

 

Toyota prepracovala dizajn modelu GR86 na rok 2022 a aktualizovala ho, aby odstránila sťažnosti, ktoré mali nadšenci na jeho predchodcu. K dispozícii je vyšší výkon, lepšia technika a lepšie vnútorné priestory, vďaka čomu je Toyota vynikajúcou voľbou pre milovníkov jazdy. V tomto zozname sa nachádza aj takmer identické Subaru BRZ. Najrýchlejšie auto na svete – top 10 najrýchlejšie autá

GR86 je jedným z mála automobilov, ktoré sa dnes predávajú a ktoré je možné nakonfigurovať s manuálnou prevodovkou a pohonom zadných kolies. Toyota aktualizovala pohonnú jednotku modelu GR86, ktorá má lepší výkon a zrýchlenie. Výkon teraz dosahuje 228 koní. Výkon na zadné kolesá posiela šesťstupňová manuálna alebo šesťstupňová automatická prevodovka.

Dodatočný výkon bol pre GR86 presne to, čo lekár nariadil, pretože auto sa dokáže lepšie otáčať a ponúka oveľa pútavejšie zážitky ako predchádzajúce modely.

 

2022 Honda Insight – Japonské auta

 

2022 Honda Insight - Japonské auta

 

Bizarná Honda Insight prináša obrovskú úsporu paliva a jednoduchú, použiteľnú kabínu na dôvažok za rozumnú cenu a skvelú kvalitu jazdy.

Každý Insight sa dodáva s 1,5-litrovým štvorvalcovým motorom a elektromotorom, ktoré spolu produkujú 151 koní. Štandardom je pohon predných kolies a jednostupňová prevodovka. Motor môže byť hlučný a pohonné ústrojenstvo nepôsobí až tak kultivovane, ale Honda urobila vylepšenia, vďaka ktorým má Insight pútavejší a istejší pocit z jazdy.

Insight nedávno dostal nové vyladenie bŕzd, ktoré zlepšilo pocit zo systému s rekuperačným brzdením. Pedál je teraz oveľa bližšie k štandardnému spaľovaciemu vozidlu a Honda sa pri zastavovaní cíti oveľa istejšie. Podobných vylepšení sa dočkal aj plynový pedál, ktorý reaguje citlivejšie a lineárnejšie ako predtým.

 

2022 Toyota Camry

 

2022 Toyota Camry Hybrid - Japonské auta

 

Toyota Camry je stálicou medzi sedanmi a v posledných rokoch sa vymanila z povesti spotrebiča ako auta. Model Camry 2022 nedostal žiadne veľké aktualizácie, ale stále má priestranný interiér, skvelé technológie a pohodlnú jazdu.

Štandardným motorom je 2,5-litrový štvorvalec s výkonom až 204 koní a krútiacim momentom 186 Nm. Štandardom je osemstupňová automatická prevodovka a pohon predných kolies, ale Toyota ponúka v tomto úctyhodnom rodinnom sedane aj pohon všetkých kolies. Jazda s Camry je vo väčšine situácií pohodlná a táto Toyota dokáže na požiadanie poskytnúť slušné jazdné vlastnosti.

 

Vďaka štandardnej bezpečnostnej výbave získala Camry v roku 2022 označenie Top Safety Pick+. Vozidlo je štandardne vybavené monitorovaním mŕtveho uhla, varovaním pred opustením jazdného pruhu, asistentom udržiavania v jazdnom pruhu, upozornením na krížovú premávku za vozidlom a automatickým núdzovým brzdením.

 

2022 Toyota Avalon Hybrid

 

2022 Toyota Avalon Hybrid

 

Toyota po modelovom roku 2022 ukončí výrobu modelu Avalon a spolu s ním odchádza aj vynikajúci a úsporný Avalon Hybrid. Vozidlo ponúka skvelý priestor pre cestujúcich, luxusnú kabínu a uvoľnenú jazdu, ktorá spríjemní aj stresujúce dochádzanie do práce. Ako si vybrať zimné pneumatiky – 9 dôležitých rád

Avalon Hybrid sa dodáva s 2,5-litrovým štvorvalcovým motorom spojeným s dvoma elektromotormi s kombinovaným výkonom 215 koní a krútiacim momentom 163 Nm. Štandardom je pohon predných kolies a bezstupňová prevodovka.

Avalon Hybrid poskytuje slušné zrýchlenie a výkon, ale nie je žiadnym tajomstvom, že Toyota uprednostnila efektivitu a luxus pred výkonom; auto je pohodlné a plyšové, ale nie je najvzrušujúcejšie na jazdu.

 

2022 Mazda3 – Japonské auta

 

2022 Mazda3 - Japonské auta

 

Mazda3 je jedným z mála automobilov, ktoré spájajú výkon, praktickosť a štýl v balení, ktoré si môže dovoliť väčšina ľudí. Vďaka živej dynamike ovládania a špičkovému interiéru je radosť s ňou jazdiť.

 

Mazda ponúka v roku 2022 v modeli Mazda3 tri pohonné jednotky. Základným motorom je 2,0-litrový štvorvalec s výkonom 155 koní a krútiacim momentom 150 Nm. K dispozícii je 2,5-litrový štvorvalec s výkonom 227 koní a na želanie je k dispozícii aj 2,0-litrový turbodúchadlom prepĺňaný motor s výkonom až 250 koní pri použití prémiového paliva. Motor s turbodúchadlom poskytuje zďaleka najlepší výkon a krútiaci moment, ale ani ostatné dve možnosti pohonu nie sú zďaleka také slabé.

 

Mazda3 Sedan získala ocenenie Top Safety Pick + za rok 2022 a je dobre vybavená bezpečnostnou výbavou. Štandardná bezpečnostná technika zahŕňa upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu, varovanie pred opustením jazdného pruhu, automatické núdzové brzdenie a ďalšie.

 

2022 Toyota Camry Hybrid – Japonské auta

 

2022 Toyota Camry Hybrid - Japonské auta

 

Ako vylepšiť jeden z najlepších rodinných sedanov všetkých čias? Dajte mu hybridný pohon a všetky ostatné vychytávky nechajte na mieste.

 

Auto Camry Hybrid 2022 je vybavené 2,5-litrovým štvorvalcovým motorom s turbodúchadlom a elektromotorom, ktoré spoločne produkujú 208 koní a 149 Nm krútiaceho momentu. Má pohon predných kolies a bezstupňovú prevodovku.

 

Camry Hybrid ponúka pohodlnú jazdu a priestranný priestor až pre päť osôb. Zrýchlenie je slušné a jazda je predvídateľná, ale vzrušenie tu nevzbudzuje takmer nič.

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button