ZDRAVIE A STRAVOVANIEŽivotný štýl

Prečo zle spím ? Top 10 dôvodov zlého spánku

Prečo zle spím ? Cítite sa ráno nevyspatý, unavený, akoby ste pracovali celú noc? Nie ste sám. Veľa ľudí trpí nedostatkom spánku. Aj keď sa budete snažiť ísť spať skoro, existuje niekoľko dôvodov, prečo si nemôžete dopriať pokojný spánok. Možno vás prekvapí týchto desať bežných dôvodov, prečo zle spíte:

 

Prečo zle spím Top 10 dôvodov

Neskoré nočné občerstvenie

 

Neskoré nočné občerstvenie zly spanok

Jesť a piť príliš blízko pred spaním môže spôsobiť pálenie záhy a potrebu ísť na wc počas noci. Dbajte na na to, aby ste večerali zdravú večeru, a aby ste ju nejedli v nočných hodinách!Ideálne je po 18:00 už nejesť!

Prečo zle spím ? Úzkosť 

Starosti z pracovného dňa, ktoré vám nedajú spať? Premýšľanie v posteli vám spôsobí iba väčšiu úzkosť! Čítanie kníh v neskorích hodinách tiež nie je zdravé. Ak ste unavený nepremáhajte sa a nezamýšľajte nad rôznymi konfliktami a jednoducho si ľahnite. Účesy pre riedke vlasy.

Teplota

Ak vám je príliš horúco alebo príliš chladno, je pravdepodobné, že sa zobudíte uprostred noci. Pred spaním si pomocou termostatu a prikrývky nájdite ideálnu teplotu, aby ste mohli pokojne spať celú noc.

Elektronika

 

Elektronika zle spanie

Príliš veľa stimulácie (a umelého svetla) pred spaním môže spôsobiť, že zaspávanie je neskutočne náročné. Nenechávajte si večer zasvietené svetlo. Obmedzte pred spaním elektroniku, ako mobil, notebook… Ideálne je ak spíte v miestnosti bez týchto elektrických spotrebičov.

Prečo zle spím – Alkohol

Mať nočnú čapicu pred spaním môže znieť lákavo, ale aj napriek tomu, že sa cítite ospalý, fragmentuje to váš spánok. Aby ste sa zobudili s pocitom menšej ospalosti, vynechajte alkohol. Ako prestať piť alkohol : 14 účinných rád.

Kofeín

Káva, čaj a energetické nápoje môžu byť vašim ranným budíkom, ale popíjať ich príliš neskoro popoludní alebo dokonca večer, vám môže narušiť spánok.

Plán spánku

Vytvorte si plán a dodržujte ho. Zaspávanie a prebúdzanie sa v rôznych časoch každý deň zastaví váš prirodzený spánkový rytmus vášho tela. Takže je ešte ťažšie si poriadne oddýchnuť.

 

Prečo zle spím – Cvičenie

Nemožno poprieť, že zapotenie sa je nevyhnutné pre zdravý životný štýl. Bohužiaľ, zvýšenie srdcovej frekvencie tesne pred spaním sťažuje zaspávanie, preto sa radšej rozhodnite pre ranné cvičenie.

Umelé svetlo

 

Umelé svetlo prečo zle spim

Svetlo určuje prirodzený spánkový režim vášho tela, takže vypnite nočnú lampu a zistíte, že zaspávate oveľa rýchlejšie.

Prečo zle spím – Spánková apnoe

 Prečo zle spím?  Hľadanie liečby drasticky zlepší váš spánok!

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button