PENIAZE A BIZNISŽivotný štýl

Peniaze ihneď – 19 spôsobov ako zarobiť ihneď

Peniaze ihneď -19 spôsobov, ako nájsť rýchlu hotovosť. Potrebujete hotovosť hneď, ale výplata je v nedohľadne niekoľko dní alebo týždňov. Čo urobíte? Panika a stres sú prirodzené reakcie. Keď opadnú, zistíte, že existujú spôsoby, ako sa rýchlo dostať k peniazom bez toho, aby ste sa stali obeťou podvodníkov.

 

Peniaze ihneď

 

Peniaze ihneď

 

Tu je 19 stratégií, ako si rýchlo zarobiť peniaze ešte dnes, a niekoľko tipov, ako znížiť náklady, zvýšiť svoj príjem a vytvoriť si pohotovostný fond, aby ste sa nabudúce nemuseli oberať o drobné.

 

1. Predajte náhradnú elektroniku

 

Predajte náhradnú elektroniku

 

Použitý telefón alebo tablet môžete predať na stránkach, ako sú Swappa a Gazelle, ale ak chcete získať hotovosť ešte dnes, najlepšou voľbou je využiť ekoATM kiosk. Zvážte aj predaj starých MP3 prehrávačov a notebookov.

 

2. Predajte svoje darčekové karty

 

Predajte svoje darčekové karty

 

Výmenné webové stránky ponúkajú hotovosť za darčekové karty. Stránka CardCash vypláca až 92 % hodnoty karty. Ďalšou možnosťou je GiftCash. Väčšine takýchto stránok trvá niekoľko dní, kým vydajú platbu, najmä ak je potrebné kartu zaslať poštou. Na webovej stránke CardCash sa však uvádza, že niektoré karty možno previesť online, čo môže viesť k rýchlejšiemu vyplateniu peňazí.

3. Zastavte niečo – Peniaze ihneď

 

 Zastavte niečo - Peniaze ihneď

 

Ako spôsob požičiavania peňazí nie sú pôžičky v záložni skvelé. Sú však rýchle, a ak nemôžete pôžičku splatiť, záložňa si jednoducho ponechá predmet, ktorý ste použili ako zábezpeku. To je oveľa lepšie ako úver a telefonáty od exekútorov. Často môžete záložni aj priamo predať, namiesto toho, aby ste si na predmet požičali. Najlepšie sa darí šperkom, hudobným nástrojom, strelným zbraniam a modernej elektronike. Ako zarobiť 40 eur za deň

 

4. Pracujte dnes za dnešnú mzdu – Peniaze ihneď

 

Pracujte dnes za dnešnú mzdu - Peniaze ihneď

 

Pri vyhľadávaní tejto frázy na internete sa objaví veľa výsledkov. Preskúmali sme 25 legálnych vedľajších zamestnaní, ktoré môžu zabezpečiť rýchle zvýšenie príjmu, od vozenia cestujúcich alebo balíkov až po prácu na voľnej nohe z domu.

 

Môžete tiež vyskúšať sekcie Craigslist jobs alebo gigs, kde sa často objavujú inzeráty na krátkodobú prácu v oblasti stravovacích služieb, upratovania a všeobecných prác. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

5. Hľadajte komunitné pôžičky a pomoc

 

Hľadajte komunitné pôžičky a pomoc

 

Miestne komunitné organizácie môžu ponúkať pôžičky alebo krátkodobú pomoc na pokrytie nákladov na nájomné, komunálne služby alebo iné núdzové potreby. Portál NerdWallet zostavil databázu alternatívnych pôžičiek pred výplatou, ktoré sú k dispozícii obyvateľom jednotlivých štátov.

Miestne cirkvi môžu poskytovať malé pôžičky s nízkymi úrokmi. Malé pôžičky môžu ponúkať aj komunitné centrá a neziskové združenia vo vašej oblasti.

 

6. Požiadajte o odklad platenia účtov

 

Požiadajte o odklad platenia účtov

 

Niektorí veritelia, ako napríklad spoločnosti poskytujúce služby a káblovú televíziu, si neúčtujú úroky z omeškaných platieb, preto si zistite, či budú akceptovať odložené platby. Všetky peniaze, ktoré ušetríte neplatením týchto účtov, použite na pokrytie núdzových potrieb. Ak nemôžete splácať spotrebiteľské dlhy, ako sú úvery na auto alebo hypotéky, najprv preskúmajte svoje možnosti s veriteľom, než sa obrátite na toxické úvery s vysokou úrokovou sadzbou. Hľadám prácu – 10 tipov ako si nájsť lepšiu

 

7. Požiadajte o zálohu na výplatu

 

Požiadajte o zálohu na výplatu

 

Požiadajte svojho zamestnávateľa o zálohu na výplatu, ktorá vás zvyčajne nestojí žiadne poplatky a ktorú splatíte prostredníctvom zrážky zo mzdy. Niektoré spoločnosti ponúkajú aj lacné pôžičky pre pracovníkov v krízových situáciách.

Môžete tiež zvážiť aplikáciu Earnin, ktorá ponúka pracovníkom zálohy, ktoré splatia jednorazovo v deň výplaty bez úroku. Vyžaduje však dobrovoľný príspevok a prístup k vášmu bankovému účtu a pracovným výkazom.

9. Pôžička na životné poistenie

 

 

Pôžička na životné poistenie

 

Ak máte zmluvu o životnom poistení, ktorá má peňažnú hodnotu, niekedy nazývanú trvalé životné poistenie, môžete si na ňu požičať a do konca života ju splácať. Ak peniaze nesplatíte, poisťovňa ich po vašej smrti odpočíta od výplaty z poistky. Nemôžete si však požičať na termínované životné poistenie, ktoré je bežnejším typom poistenia.

10. Použite hotovostný úver z kreditnej karty – Peniaze ihneď

 

Použite hotovostný úver z kreditnej karty - Peniaze ihneď

 

Ak máte kreditnú kartu a účet je v dobrom stave, hotovostná pôžička je oveľa lacnejšia možnosť ako pôžička s vysokým úrokom. Zaplatíte poplatok, zvyčajne okolo 5 % z požičanej sumy, plus úrok, ktorý môže byť okolo 30 %.

 

11. Vyhľadajte alternatívnu pôžičku pred výplatou

 

Niektoré úverové družstvá ponúkajú malé, krátkodobé hotovostné pôžičky známe ako alternatívne pôžičky pred výplatou. Úverové družstvá s federálnym štatútom si zo zákona nemôžu účtovať viac ako 28 % ročnú percentuálnu mieru nákladov na pôžičky PAL. To nie je lacné, ale je to oveľa lepšie ako pôžičky pred výplatou, ktoré majú trojciferné RPMN.

 

12. Vezmite si osobnú pôžičku

 

Niektorí veritelia môžu financovať osobnú pôžičku za deň; ak máte dobrý úver, budete mať pravdepodobne veľa možností. Ak je váš úver problémom, budete musieť nájsť veriteľa, ktorý nielenže poskytuje rýchle peniaze, ale akceptuje aj zlé úvery. Sadzby pre dlžníkov so zlým úverom od bežných veriteľov dosahujú najvyššiu hodnotu 36 % RPMN. Možno nájdete aj iných veriteľov, ktorí ponúkajú rýchle financovanie bez kontroly kreditu, ale zaplatíte trojciferné úrokové sadzby. Nenechajte sa nachytať.

 

13. Prenajmite izbu – Peniaze ihneď

 

Stránky ako Airbnb nie sú určené len pre ľudí, ktorí majú dovolenkové domy, ktoré prenajímajú, keď ich nevyužívajú. Mnohé z ponúk na tejto stránke sa týkajú ďalších izieb – alebo dokonca spoločných izieb – v dome majiteľa, čo znamená, že by ste mohli zostať na mieste a zároveň získať nejaké peniaze, najmä ak žijete v pomerne žiadanej oblasti. Overte si miestne nariadenia, či sú krátkodobé prenájmy povolené.

Vytvorenie ponuky na stránke je bezplatné, ale pri rezervácii sa účtuje 3 % poplatok za služby. Spoločnosť uvoľní platbu hostiteľovi 24 hodín po ubytovaní hostí.

 

14. Opatrovateľka psov

 

Technológie sú aj v tomto prípade na vašej strane, a to vďaka stránkam Care.com, Rover a Wag, ktoré spájajú majiteľov domácich miláčikov s opatrovateľmi a venčiteľmi psov. Na stránke Rover si môžete vybrať, či chcete hostiť psa, zostať v dome majiteľa (a – tu je nápad – prenajímať svoj byt cez Airbnb, kým budete preč) alebo vykonávať návštevy v rámci starostlivosti. Ceny za opatrovanie zvierat v dome majiteľa sa môžu pohybovať od 20 do 100 eur za noc, v závislosti od veľkosti mesta a príslušných služieb. (Nemáte radi psov? Pozrite si ďalšie koníčky, ktoré zarábajú peniaze.)

 

15. Staňte sa vodičom auta alebo doručovateľom

Ide o práce, ktoré môžete vykonávať po večeroch alebo cez víkendy s použitím vlastného auta a benzínu. Staňte sa vodičom Uberu alebo Lyftu, aby ste sa spojili s ľuďmi ochotnými zaplatiť za odvoz. Donáškové služby, ako napríklad Gopuff a Postmates, vám zaplatia za doručenie donášky a iných položiek. Podľa ZipRecruiter zarába vodič donášky Postmates v priemere necelých 18 eur za hodinu.

 

16. Znížte si poistné – Peniaze ihneď

Jedným zo špinavých tajomstiev odvetvia poistenia vozidiel je, že poistné pre toho istého vodiča za to isté krytie sa môže v jednotlivých spoločnostiach líšiť o stovky eur. Každá poisťovňa si robí vlastné výpočty; preto sa oplatí porovnať ponuky poistenia auta. Hľadám partnera -10 rád pre výber partnera

 

Ak sa vám páči vaša poisťovňa, prezrite si desiatky zliav, ktoré môže mať k dispozícii. Môžete získať zľavu 10 % alebo viac za také veci, ako sú dobré známky, absolvovanie školenia defenzívnej jazdy alebo minimálne tri roky bez nehody.

 

To isté platí pre poistenie vlastníkov bytov. Ak sa poobzeráte, môžete ušetriť 10 % až 15 %, rovnako ako zľavy za veci, ako je napríklad bezpečnostný systém v domácnosti, bezškodový priebeh alebo nefajčenie. Mnohí poisťovatelia ponúkajú zľavy, ak si u nich kúpite poistenie auta aj poistenie vlastníkov bytov alebo nájomníkov.

 

17. Konsolidujte svoje dlhy

Ak máte problémy so splácaním viacerých dlhov, možno budete môcť tieto zostatky – z kreditných kariet, účtov za lieky, financovanie obchodov alebo iné poplatky – konsolidovať a znížiť svoje splátky pomocou osobnej pôžičky. Niektorí veritelia môžu financovať pôžičku do jedného dňa. Refinancovanie dlhu v hodnote 5 000 eur z 10 % úrokovej sadzby na 5 % by vám mohlo ušetriť viac ako 500 eur na úrokoch, ak budete musieť zostatok nosiť aspoň štyri roky.

 

Ak máte dobrý úver, môžete vykonať prevod zostatku dlhu na kreditnej karte s vysokým úrokom na novú kartu s 0 % úvodnou úrokovou sadzbou. Uistite sa, že dokážete zostatok splatiť skôr, ako sa sadzba na konci úvodného obdobia zvýši.

 

18. Refinancujte svoje študentské pôžičky – Peniaze ihneď

Možnosti refinancovania súkromných študentských pôžičiek sú dostupné pre ľudí s rôznym kreditným skóre. Oplatí sa overiť si, či by vám refinancovanie mohlo ušetriť peniaze na platforme NerdWallet’s refi.

 

19. Zmeňte svoj mobilný telefónny paušál

Zmena mobilného operátora je dobrý spôsob, ako znížiť množstvo peňazí, ktoré vám odchádzajú z vrecka. Nízkonákladoví operátori, ako napríklad Visible a Mint Mobile, ponúkajú paušály na hovory, textové správy a dáta už za 25, resp. 15 eur mesačne. Háčik týchto služieb spočíva v tom, že si často musíte kúpiť telefón alebo si priniesť vlastný. Pozrite

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button