SLUŽBY A ZAMESTNANIEŽivotný štýl

Hľadám prácu – 10 tipov ako si nájsť lepšiu

Hľadám prácu. Je vaša kariéra dočasne pozastavená? Ste pozastavení v zóne medzi zamestnaniami a hľadáte radu od odborníkov? Tak to ste na správnom mieste! Vytvorili sme zoznam 10 tipov, ako si nájsť prácu – plus jeden bonusový tip, takže si ho nezabudnite prečítať až do konca. Poďme sa vrhnúť priamo na tému hľadania práce:

 

1. Hľadám prácu

 

Hľadám prácu

 

Ak ste v súčasnosti nezamestnaní, mali by ste proces hľadania práce považovať za svoju novú prácu a venovať mu aspoň 4 hodiny denne. Medzitým by ste mali venovať čas práci na sebe – je to ideálna príležitosť, ako sa lepšie zamestnať. Hľadám prácu.

Zvážte tímové aktivity, napríklad vstup do športového tímu, ktorý vám dáva možnosť nielen sa socializovať, ale aj to, aby ste sa potenciálnym zamestnávateľom javili ako spoľahlivý tímový hráč. Môže to byť aj skvelá príležitosť naučiť sa nový jazyk, čo je výborný bezplatný spôsob, ako posilniť svoj životopis a získať kľúčovú výhodu oproti konkurencii.

 

2. Použite pracovné portály na nájdenie svojej vysnívanej príležitosti

 

 Použite pracovné portály na nájdenie svojej vysnívanej príležitosti

 

Pracovné portály, ako napríklad Europe Language Jobs, sú skvelým nástrojom na hľadanie pracovných miest v zahraničí. Umožňujú vám zúžiť vyhľadávanie na konkrétne požiadavky, napríklad na marketing, a potom môžete filtrovať podľa požadovanej lokality atď. Môžu byť tiež oveľa konkrétnejšie prispôsobené vašim preferenciám, takže nebudete musieť stráviť toľko času každodenným preosievaním tisícov rôznych ponúk, kým nájdete tú ideálnu.

 

3. Sociálne médiá sú pri hľadaní práce mimoriadne nápomocné!

 

Sociálne médiá sú pri hľadaní práce mimoriadne nápomocné!

 

Profesionálne orientované kanály sociálnych médií sú rovnako skvelým spôsobom, ako si nájsť prácu. Fungujú nielen ako nástroj na uľahčenie hľadania práce, ale sú aj skvelým spôsobom, ako nadviazať kontakty, objaviť nové zaujímavé príbehy vo svete podnikania a dokonca prezentovať svoj blogerský talent.
Mať silný profil na sieti sa veľmi odporúča, pretože tento spôsob využívajú agentúry na celom svete, ktoré ju používajú na vyhľadávanie talentovaných profilov.

 

4. Choďte na veľtrhy práce a urobte dobrý dojem – Hľadám prácu

 

Choďte na veľtrhy práce a urobte dobrý dojem - Hľadám prácu

 

Je zrejmé, že internet nie je jediným zdrojom, ktorý máte k dispozícii na hľadanie pracovných miest. Účasť na veľtrhoch práce znamená, Hľadám prácu. že sa budete môcť osobne stretnúť s náborovými pracovníkmi a urobiť dobrý dojem, a dokonca im zanechať svoj životopis.

Je to opäť skvelý nástroj na rozšírenie vašej obchodnej siete a hľadanie nových príležitostí. Neváhajte sa spojiť s ľuďmi, ktorých ste tam stretli – či už ide o náborárov, potenciálnych budúcich partnerov alebo iných uchádzačov o zamestnanie.

 

5. Napíšte skvelý motivačný list – Hľadám prácu

 

Napíšte skvelý motivačný list - Hľadám prácu

 

Sprievodný list je vašou príležitosťou trochu vyjadriť svoju osobnosť. V životopise nie je priestor na to, aby ste sa predstavili na osobnej a podrobnej úrovni.

 

To je funkcia sprievodného listu. V mnohých ohľadoch je to zastaraný a neaktuálny útvar. Pôvodná funkcia bola, keď sme životopisy posielali poštou. Vtedy nebolo hľadanie práce také jednoduché ako poslať e-mail s priloženým životopisom.

 

Úlohou sprievodného listu (tak sa volal preto, že pôvodne slúžil ako titulná strana zaslaného životopisu) bolo presne vysvetliť, prečo posielate životopis. Zároveň sa v ňom uvádzalo, o akú pozíciu máte záujem, keďže veľká spoločnosť by pravdepodobne mala naraz niekoľko voľných pracovných miest.

 

Nezabudnite, že sprievodný list nie je váš životopis. Je to vaša šanca vniesť do hľadania práce prvok vašej osobnosti: predstavte sa ako osoba, vyjadrite, prečo ste ideálnym kandidátom a prečo by ste sa hodili práve na túto pozíciu. Všetko pre svadbu.

 

Dôležité: aj keď by váš sprievodný list nemal byť len presnou kópiou vášho životopisu, mali by ste sa uistiť, že to, čo v ňom napíšete, zodpovedá tomu, čo je uvedené vo vašom životopise.

 

6. Majte viac ako jeden životopis pre rôzne pracovné miesta

 

Majte viac ako jeden životopis pre rôzne pracovné miesta

 

Pravdepodobne najdôležitejšou súčasťou procesu hľadania práce je mať životopis, ktorý je dobre napísaný, ale zároveň prispôsobený pozícii, o ktorú sa uchádzate.

 

Najmä po ukončení štúdia sú hľadania práce ľuďmi spravidla bez konkrétneho cieľa. Môžete napríklad zvažovať prácu v oblasti predaja, marketingu a call centier. Pre každú z nich by ste preto mali mať životopis, ktorý sa dá ľahko prispôsobiť konkrétnym žiadostiam. Ako bolo uvedené vyššie, keď už upravíte jeden životopis a použijete ho, potom ho uložte ako samostatný súbor. Nikdy neviete, kedy sa vám bude hodiť.

 

7. Prejavte záujem o spoločnosti, pre ktoré chcete pracovať – Hľadám prácu

 

Prejavte záujem o spoločnosti, pre ktoré chcete pracovať - Hľadám prácu

 

Po výbere vášho životopisu pristúpite k pracovnému pohovoru. Preto je veľmi dôležité, aby ste si vopred naštudovali spoločnosť, jej históriu, jej produkty, spôsob práce atď. A čo je ešte dôležitejšie, mali by ste si pripraviť mentálne poznámky o tom, ako sa vďaka svojim schopnostiam stanete najlepším kandidátom na pozíciu, o ktorú sa uchádzate. Môže to mať na vás veľký vplyv a môže vám to poskytnúť veľkú výhodu oproti konkurencii. Hľadám prácu.

 

Tento druh informácií si môžete vyhľadať na profiloch spoločnosti v sociálnych médiách, v jej tlačových správach a článkoch, na oficiálnej webovej stránke alebo jednoducho zadaním názvu spoločnosti do Googlu a sledovaním, čo sa objaví. Môžete sa dokonca spojiť so súčasnými zamestnancami a požiadať ich o nejaké postrehy o ich práci v tejto spoločnosti – väčšina z nich sa rada podelí o svoje skúsenosti s potenciálnym novým kolegom.

 

8. Buďte flexibilní pri výbere pracovných miest

 

Buďte flexibilní pri výbere pracovných miest

 

Ak nezískate prácu presne na pozícii, ktorú si želáte, objavte iné pracovné miesta, kde sa vyžadujú vaše zručnosti, a zvýšite tak svoje možnosti. Rovnako môžete prispôsobiť svoj životopis každej pracovnej ponuke a zdôrazniť tie zručnosti, ktoré máte a ktoré sa na danú pozíciu vyžadujú. Peniaze zadarmo – 11 tipov na peniaze zadarmo

 

9. Viac študujte, zlepšujte sa – Hľadám prácu

 

Viac študujte, zlepšujte sa - Hľadám prácu

 

Analyzujte druh vzdelania potrebného pre druh voľných pracovných miest, o ktoré sa chcete uchádzať. Ak ste nezamestnaní, budete mať dostatok času na rozšírenie štúdia, a to v učebni aj online.
Využite to ako čas na zdokonalenie dôležitých zručností, napríklad Microsoft Office a Photoshop. Aj keď ich neovládate veľmi dobre, zamestnávateľov povzbudí skutočnosť, že máte snahu a motiváciu posunúť sa v učení nových zručností.

 

Ak si nie ste istí, ktorá platforma je najlepšia na absolvovanie online kurzov, pomôžeme vám s rozhodnutím!

 

10. Zorientujte sa na trhu práce

 

Zorientujte sa na trhu práce

Možno sa vám nepodarilo nájsť si prácu, pretože nie ste celkom v obraze, čo sa aktuálne deje na trhu práce. Možno je dopyt po pozícii, o ktorú máte záujem, veľmi nízky alebo profesia pomaly úplne zaniká. Môže sa stať, že vznikajú nové varianty pracovných miest, o ktorých ste ešte nepočuli, ale ktoré budú o niekoľko rokov veľmi žiadané.

Urobte si prieskum o tom, v akých odvetviach sa práve teraz zamestnávajú pracovníci, v ktorých krajinách a s akými jazykmi. Kľúčom k nájdeniu práce môže byť zmena kariéry, presťahovanie sa alebo učenie sa nového jazyka.

 

Bonusový tip: Vycestujte do zahraničia

 

Bonusový tip Vycestujte do zahraničia

Hoci si tento tip vyžaduje veľa úsilia a času, môže sa ukázať ako najužitočnejší. Pobyt v zahraničí je nielen skvelým spôsobom, ako posilniť tenko vyzerajúci životopis, ale môže vám poskytnúť aj cenné zručnosti, ktoré sú dôležité v kariére aj vo všeobecnom živote. Hľadám prácu.

Je to dôkaz, že ste vysoko motivovaní, dokážete sa postaviť výzvam čelom a ste samostatní. Je to tiež skvelý spôsob, ako sa zdokonaliť alebo dokonca začať študovať jazyk od začiatku. A kto vie – možno náhodou nájdete svoje miesto na Zemi?

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button