VZŤAHYŽivotný štýl

Hľadám partnera -10 rád pre výber partnera

Hľadám partnera. 10 tipov pre výber správneho partnera. Pri takej vysokej miere rozvodovosti je logické, že na vytvorenie plnohodnotného a pevného vzťahu je potrebná správna osoba, správny čas a správne dôvody.

 

Hľadám partnera

 

Hľadám partnera

 

Nedávno som v časopis čítal článok s názvom „10 tipov, ktoré vám pomôžu vybrať si dobrého partnera. Najviac ma zaujala táto veta: „Vybrať si správnu osobu zo správnych dôvodov v správnom čase je umenie.“ Neviem si predstaviť presnejšie vyjadrenie v jednej vete, ktoré by vystihlo randenie. Hľadám partnera.  Pri takej vysokej miere rozvodovosti, aká je, je logické, že na vytvorenie plnohodnotného a pevného vzťahu je potrebná správna osoba, správny čas a správne dôvody.

 

1. Nerobte rozhodnutia zo strachu

 

Nerobte rozhodnutia zo strachu

 

Toľkokrát si ľudia vyberajú partnera alebo zostávajú s niekým v nešťastnom vzťahu prevažne z nejakého strachu. Zvyčajne je tým strachom osamelosť, ale obavy sa môžu u jednotlivých ľudí veľmi líšiť. Hľadám partnera.  Často je lepšie byť sám a čakať na toho pravého, než sa rozhodovať zo strachu. Rozhodovanie zo strachu vedie k zmätku, úzkosti a všeobecnému pocitu, že niečo nie je v poriadku. Čo robiť keď sa nudím

 

2. Dávajte si pozor na skok do záväzného vzťahu hneď od začiatku

 

Dávajte si pozor na skok do záväzného vzťahu hneď od začiatku

 

Môže byť lákavé rýchlo skočiť do záväzného vzťahu, keď nájdete niekoho, s kým máte ohnivé spojenie. Túto osobu však ešte v skutočnosti nepoznáte a citovo sa angažujete v niekom, o kom toho veľa neviete. Postupom času môžete zistiť veci, ktoré sa vám naozaj nepáčia, alebo že s touto osobou naozaj nie ste kompatibilní.

Keďže ste rýchlo investovali toľko emocionálnej energie, môže to bolieť oveľa viac, ako keby ste si pred tým, ako ste do vzťahu vložili celé svoje srdce, dali čas na to, aby ste danú osobu spoznali. Keď sme v „romantickej“ fáze začiatku vzťahu, často sa rozhodujeme na základe žiadostivosti a fantazijných projekcií namiesto reality a logiky. Je dôležité zostať pri zemi a byť trpezlivý, keď sa rozhodujeme pre vážny záväzok voči niekomu.

 

3. Dajte šancu ľuďom, ktorým by ste za normálnych okolností šancu nedali

 

Dajte šancu ľuďom, ktorým by ste za normálnych okolností šancu nedali

 

Keby som mala desať centov za každý prípad, keď mi niekto povie, že s niekým nebude chodiť, pretože nie je jeho „typ“, bola by som bohatá žena! Pamätajte si, že príťažlivosť môže rásť tým viac, čím viac spoznávate človeka a jeho osobnosť. Niektorým ľuďom tiež trvá veľa času, kým sa zoznámia, a nenosia svoje srdce na rukáve. Stále však vody tečú hlboko a vy nemusíte mať šancu to zistiť, ak si na spoznávanie niekoho nevyhradíte čas.

 

4. Zahoďte svoj kontrolný zoznam – Hľadám partnera

 

Zahoďte svoj kontrolný zoznam - Hľadám partnera

 

Mnohí ľudia majú rozsiahle zoznamy toho, aké vlastnosti a črty musí mať ich ideálny partner. Ak sa zaškatuľkujete do kontrolného zoznamu, môže sa stať, že vám uniknú niektoré pre vás skvelé vzťahy. Je takmer nemožné nájsť ideálneho partnera podľa kontrolného zoznamu, a keď si myslíme, že sme ho našli, zahodíme všetku opatrnosť a neberieme do úvahy niektoré nie až tak žiaduce vlastnosti.  Hľadám partnera. Skvelý vzťah sa vyznačuje emocionálnou kompatibilitou. Ako sa pri danej osobe cítite na rozdiel od toho, ako táto osoba vyzerá na papieri?

 

5. Hľadajte vlastnosti, ktoré sú základom dobrého partnerstva, a vyhoďte drobné detaily

 

Hľadajte vlastnosti, ktoré sú základom dobrého partnerstva, a vyhoďte drobné detaily

 

Kvality človeka, ktoré pomáhajú budovať základ dobrého partnerstva, sú: Empatia, integrita, čestnosť, spoľahlivosť, láskavosť a citová veľkorysosť. Ak u niekoho nájdete tieto vlastnosti, buďte zvedaví, či sa mu budete venovať ďalej, aj keď sa na prvý pohľad nezdá, že je to váš typ. Ostatné kritériá, ako napríklad „zmysel pre humor“, „svetobežník“ a „dobrý tanečník“, sú príjemné, ale nemusia byť nevyhnutne prítomné, aby ste boli vo vzťahu šťastní. TopSvadba

 

6. Nenechajte sa viesť žiadostivosťou – Hľadám partnera

 

Nenechajte sa viesť žiadostivosťou - Hľadám partnera

 

Ľudia majú tendenciu znášať od niekoho, s kým chodia, veľa blbostí, keď s ním cítia magnetickú chémiu. Magnetická chémia má silnú moc, pretože sa nestáva často. Keď nájdeme niekoho, s kým máme magnetickú chémiu, nielenže je to afrodiziakum, ktorého sa nevieme nabažiť, ale tiež si ho zamieňame s tou správnou osobou (napr. „to musí byť ten pravý, keď to tak silno cítim!“). Magnetická chémia je skvelá, ale neospravedlňujte kvôli nej zlé správanie.

 

7. Nezamieňajte si „emocionálnu horskú dráhu“ s tým, že ste do niekoho zbláznení

 

Nezamieňajte si emocionálnu horskú dráhu s tým, že ste do niekoho zbláznení

 

Keď nám niekto nie je plne citovo k dispozícii alebo nevieme, na čom je, vytvára to istý druh úzkosti. Úzkosť má schopnosť ovládnuť náš mozog do takej miery, že všetky naše myšlienky pohltí táto osoba. Hľadám partnera. Neustále myslíme na to, kde je a čo robí. Skôr než sa nazdáme, začneme okolo nich plánovať svoj život. Možno sa rozhodnete mať otvorený kalendár len preto, aby ste nepremeškali príležitosť vidieť túto osobu.

Keď vás táto osoba potvrdí, je to skvelý pocit! Na druhej strane, keď sa emocionálne odstráni, ignoruje, manipuluje alebo nadáva, cítime sa ako najhoršia vec na svete. Vzťah sa čoskoro zmení na hojdačku vzostupov a pádov, vďaka ktorej sa môžeme cítiť trochu bláznivo alebo mimo svojho živlu. Nezamieňajte si tento typ pocitov s láskou.

 

8. Nájdite si niekoho, pri kom môžete byť sami sebou – Hľadám partnera

 

Nájdite si niekoho, pri kom môžete byť sami sebou - Hľadám partnera

 

Možno to znie ako klišé, ale je to pravda. Vybrať si partnera, pri ktorom máte pocit, že môžete byť na 100 percent sami sebou bez odsudzovania a úplného prijatia, je úžasný a oslobodzujúci pocit. V živote môže byť ťažké nájsť miesta, kde môžete byť skutočne sami sebou. Vzťah by mal byť vaším bezpečným a pohodlným miestom, kde si nemusíte nasadzovať masku. Peniaze zadarmo – 11 tipov na peniaze zadarmo

 

9. Nečakajte stále na to, že sa zmení niečo, čo sa zjavne nezmení

 

Nečakajte stále na to, že sa zmení niečo, čo sa zjavne nezmení

 

Čím dlhšie zostávate v situácii, o ktorej viete, že je v konečnom dôsledku odsúdená na zánik alebo nie je v súlade s vašimi osobnými hodnotami, tým viac si blokujete možnosť stretnúť toho pravého človeka. Ujasnite si, čo chcete a čo nechcete akceptovať, a vedzte, čo sú vaše prekážky. Keď si tieto veci ujasníte, bude pre vás ľahšie rozhodnúť sa o osude vzťahu. Hľadám partnera.

 

10. Bavte sa! – Hľadám partnera

 

 Bavte sa! - Hľadám partnera

 

Čím menej tlaku na seba budete vyvíjať, tým spokojnejší budete sami so sebou a tým viac pohody si vytvoríte priestor na to, aby ste k sebe priťahovali správny typ ľudí. Niekedy je potrebné vidieť veľa toho, čo nechcete, aby ste zistili, čo chcete. Užívajte si to!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button