Životný štýl

Ako opraviť zips 11 tipov na rýchlu a jednoduchú opravu

Ako opraviť zips rýchlo a jednoducho. Vedieť, ako opraviť zips, je možno jeden z najužitočnejších módnych háčikov, aké sa kedy naučíte. Takmer každé šaty, sako, sukňa a nohavice vo vašom šatníku majú aspoň jeden zips. Nie vždy je však jeho oprava jednoduchá. V skutočnosti sú pokazené zipsy pravdepodobne najnepohodlnejším módnym kúskom na opravu, pretože čím viac sa snažíte jazdcom pohybovať hore a dole (v rôznych stavoch nepohody), tým viac môže byť zips často pokazený.

 

Ako opraviť zips

 

Ako opraviť zips

 

Aj keď môžete vziať rozbitý zips do miestneho obchodu s úpravami na výmenu, ak ste na ceste von a vaše šaty alebo kabelka sa náhle pokazia. Chcete rýchle a jednoduché riešenie. Takže zips budete musieť skutočne opraviť sami. Čo bolo skôr sliepka alebo vajce? Tu je odpoveď

 

V rámci nášho pokračujúceho seriálu „Ako na to“ tu zhromažďujeme najlepšie triky na opravu zipsov pomocou domácich predmetov, ako je vazelína, ceruzky a dokonca aj lak na nechty – podľa toho, čo sa vám práve povaľuje.

 

Prejdite nižšie a pozrite si jednoduché a rýchle riešenia, ktoré vám pomôžu opäť pokračovať v ceste. Dôvodov, prečo sa vám zips pokazil, môže byť viacero. Najprv sa uistite, že poznáme názvy jednotlivých častí zipsu (vrátane zúbkov, jazdca a ťahača), aby bol návod na opravu čo najzrozumiteľnejší.

 

Ak sa zips po zapnutí oddeľuje alebo rozopína

 

Ak sa zips po zapnutí oddeľuje alebo rozopína

 

Zdá sa, že váš zips funguje správne, ale potom, len čo ho zapnete, sa všetky zúbky rozopnú? Ak áno, problémom je jazdec (AKA – časť, ktorá má za úlohu zaistiť zuby dohromady). Časom sa tieto jazdce začnú uvoľňovať a zvierať, čím sa znižuje ich účinnosť pri fixácii zubov na mieste. Hoci môžete svoj odev odniesť ku krajčírovi, aby vám vymenil celý zips, existuje jednoduchý, cenovo dostupnejší hack, ktorý môžete vyskúšať ako prvý (pretože nikto nechce vysoliť peniaze za celý nový zips, ak môžete ľahko opraviť ten, ktorý už máte).

Kým je jazdec ešte pripevnený k odevu, siahnite po kliešťach. Časť jazdca, ktorá sa pripája k ťahaču (na strane odevu smerujúcej von), sa nazýva horná platnička. Časť jazdca, ktorá smeruje dovnútra odevu, sa potom nazýva spodná doska. Pomocou kliešti zovrite hornú a spodnú dosku, aby ste pomohli obnoviť pôvodný, pevnejší tvar jazdca. Jednoduchý spôsob, ako posúdiť, či kliešte fungujú, je skontrolovať, či sa medzera medzi týmito dvoma miestami (kde sa nachádzajú zuby) zmenšuje.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

 

Dávajte pozor, aby ste netlačili príliš silno naraz, pretože príliš veľký tlak môže jazdca zlomiť. Cieľom je postupné stláčanie plôšok na oboch stranách sťahováka. Kým to nebude správne. Prečo je more slané a modré? Tu sú odpovede

 

Ak jazdec vypadne z dráhy

 

Ak jazdec vypadne z dráhy

 

Jedna alebo obidve strany jazdca sa odlepia od koľajnice, zips nie je nevyhnutne potrebné vymeniť, jazdca je potrebné len znovu pripevniť. Ak to chcete urobiť, musíte najprv nájsť „spodnú“ časť zipsu. Spodná časť zipsu je zvyčajne koniec. Ktorý je najbližšie k podlahe, keď máte odev na sebe. Ak neviete určiť, ktorá strana je tá správna, hľadajte koniec so štvorcovou záložkou látky po ukončení zipsu.

 

Potom vložte zúbky z tohto konca do jazdca. Ak potrebujete extra páku na zatlačenie zubov na miesto, použite plochý skrutkovač. Keď sú zuby vo vnútri oboch strán jazdca, pomocou sťahováka ich posúvajte hore a dole po dráhe, aby ste ich zafixovali na mieste.

 

Ak je zips zaseknutý – Ako opraviť zips

 

Ak je zips zaseknutý - Ako opraviť zips

 

Najskôr skontrolujte, či sa v zipse nezachytilo niečo iné. Napríklad iný odev alebo dokonca nepovolené vlákna. Ak je to možné, odstráňte tieto prekážky ručne a až potom skúste zips znovu zapnúť.

Ak sa však zaseknutý predmet stále nechce pohnúť, skúste do zipsu vojsť pinzetou a pomaly vytiahnuť prekážku zo zúbkov. Niekedy môže jemné krútenie sťahovákom hore a dole pri ťahaní za jazdca pomôcť aj pri uvoľňovaní ťažších predmetov.

 

Ak sa zips stále nechce pohnúť, nestrácajte vieru. Možno mu budete musieť ešte trochu pomôcť. Začnite tým, že pomocou ceruzky natriete zuby okolo lóže ľahkou vrstvou grafitu – bude to pôsobiť ako mazivo, ktoré uľahčí hladký chod. Ak sa to nepodarí, skúste použiť malé množstvo tekutiny na umývanie riadu, aby ste ešte viac pomohli jazdcovi pohybovať sa hore a dole po zuboch.

 

Ak ceruzka a prostriedok na umývanie riadu nefungujú alebo ak sa obávate, že by vám mohli zafarbiť oblečenie, skúste namiesto toho použiť vazelínu. Začnite tým, že siahnete po vatovej tyčinke a vonkajšiu stranu tyčinky natriete slabou vrstvou vazelíny. Potom vatovou tyčinkou vmasírujte vazelínu do zubov v okolí zátky. Ide o to, že vazelína pomôže odstrániť všetky menšie predmety, ktoré môžu byť v zipse zaseknuté.

 

Ak vášmu zipsu chýbajú zuby

 

Ak vášmu zipsu chýbajú zuby

Zipsy, ktorým chýbajú zúbky, sa dajú opraviť veľmi ťažko. Preto odporúčame, aby ste svoj odev vzali ku krajčírovi, ktorý tento špecifický problém opraví. Medzitým prejdite nižšie a pozrite si naše rýchle opravy, kým budete mať čas dostať sa do krajčírstva.

 

Ak vám zips stále padá – Ako opraviť zips

 

Ak vám zips stále padá - Ako opraviť zips

 

Ak vám zips stále padá, často to znamená, že sa zuby buď vytrhli, alebo opotrebovali. Začnite dôkladnou kontrolou samotného zipsu, aby ste zistili, či niektorý zo zubov jednoducho nie je vyosený. Tak áno, použite kliešte na pomalé ohýbanie neporiadnych zubov späť do správnej polohy. Zdá sa, že sú všetky na správnom mieste, prejdite k ďalšiemu kroku.

 

Ak máte podozrenie, že sa zuby opotrebovali príliš častým používaním (áno, stáva sa to), trik, ktorý by mohol fungovať, je natrieť zuby bezfarebným lakom na nechty. Tým sa zuby účinne zahustia, čo môže pomôcť obnoviť pôvodnú funkčnú slávu zipsu. Ak zistíte, že zips sa po prvej vrstve laku stále nezapína, možno by stálo za to skúsiť ďalšiu vrstvu alebo dve.

 

Dočasná oprava zipsu – Ako opraviť zips

 

Dočasná oprava zipsu - Ako opraviť zips

 

Ak všetko ostatné zlyhá a zdá sa, že sa vám nepodarí udržať otravný zips na svojom mieste, možno budete musieť zips úplne vymeniť. Krátkodobé riešenie spočíva v tom, že do tejto slučky na jazdci vložíte kancelársku sponku:

 

Potom druhú stranu sponky zaháknite za gombík alebo sponu ako hornú časť zipsu, aby celá vec držala na svojom mieste. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

Prípadne, ak máte po ruke spínací špendlík, jednoducho pripnite obe strany zipsu takto:

Toto nie sú dlhodobé riešenia, ale môžu sa veľmi hodiť, ak sa vám zips pokazí, keď ste vonku, alebo ak nemáte čas dať ich opraviť.

 

Aby ste predišli ďalšiemu poškodeniu zipsu

 

Aby ste predišli ďalšiemu poškodeniu zipsu

 

Najlepší spôsob, ako zabrániť poškodeniu zipsu. Je uistiť sa, že na jeho zapínanie nepoužívate príliš veľkú silu. Namiesto toho používajte rovnomerné a dôsledné ťahy na vedenie jazdcov nahor a nadol po zipse. Ak musíte začať ťahať naozaj silno, aby sa ťahač pohol, prestaňte a prehodnoťte to.

Ak sa snažíte zapnúť preplnenú tašku alebo príliš malé džínsy, je celkom možné, že sa zips pri príliš veľkom tlaku, ktorý ťahá zuby od seba, rozopne. Trik v tomto prípade spočíva v tom, aby ste sa vyhli silovému zapínaniu zipsu.

Ak je pri posúvaní zipsu značný odpor, je to často znamenie, že aj keď sa vám ho podarí zatvoriť, zips sa môže zlomiť. Namiesto toho skúste vyprázdniť tašku alebo zoberte oblečenie do úpravne, aby ste zistili, či existuje nejaký spôsob, ako by vám mohol tovar lepšie sadnúť (je pravdepodobné, že ak je zips príliš tesný na zapnutie, nie je ani daný kus oblečenia príliš pohodlný na nosenie), čím by ste mohli trafiť dve muchy jednou ranou.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button