ZDRAVIE A STRAVOVANIEŽivotný štýl

Ako prestať piť alkohol : 14 účinných rád

Rozmýšľate, že by ste sa mali zbaviť alkoholu? Ako prestať piť alkohol? Ako vytvoriť plán, ktorý vám vyhovuje . Najskôr si urobte čas a preskúmajte svoj vzťah k alkoholu Kľúčovým prvým krokom pri vzdaní sa všetkého je identifikácia toho, prečo to robíte.

 

Koľko alkoholu vypijete?

 

ako prestať piť alkoholicke napoje

Možno ste neni závislí od alkoholu ale zaujíma vás, či len nepíjete veľa. Povedzme že vydržíte bez alkoholu ale rovnako sa aj z jedného piva stanú aj štyry, no niet sa čomu čudovať. Je ťažké prestať piť v spoločnosti priateľov ktorý to majú so vzťahom k akoholu rovnako ako vy. Pozorne si sledujte a zapisujte koľko alkoholu vypijete.

 

Popremýšľajte, prečo pijete alkohol

 

Možno sa vaše obavy sústreďujú skôr na dôvody, prečo pijete, ako na množstvo. Veľa ľudí užíva alkohol na zmiernenie emočnej bolesti alebo ľahšie čelí stresovým situáciám. Na zmiernenie napätia na prvom rande alebo pred náročným rozhovorom je bežné piť.

 

Ale keď je ťažké čeliť výzvam bez alkoholu, stojí za to zvážiť, či vám pitie nezabráni v hľadaní užitočnejších spôsobov riadenia emócií. Vedieť, prečo pijete, je nevyhnutné. Znalosť dôvodov, ktoré sú základom vášho užívania alkoholu – stres vo vzťahu, ťažkosti v práci, nespavosť alebo čokoľvek iné – vám môže pomôcť preskúmať alternatívne spôsoby produktívnejšieho riešenia týchto problémov.

 

Prestávam piť alkohol

 

prestavam piť alkohol

 

Možno viete, že sa chcete úplne vzdať alkoholu. Možno si však nie ste istí úplným ukončením pitia a nechcete sa držať tohto cieľa.Je to úplne v poriadku. Najdôležitejšie je pozrieť sa na svoje pitné návyky a nájsť spôsob, ktorý vám vyhovuje.

 

Ako donútiť alkoholika prestať piť?

 

Ako donútiť alkoholika prestať piť

 

Ako donútiť alkoholika prestať piť? Je možné vytvoriť si lepší vzťah k alkoholu a robiť si ohľaduplnejšie a informovanejšie rozhodnutia o pití bez úplnej triezvosti. I keď prestať piť alkohol úplne je asi jedna z najlepších možností ako prestať piť alkohol.

 

Hovorte o tom že prestanete piť alkohol

 

Ak budete o tom, že prestanete piť, informovať ostatných, môže vás to motivovať, aby ste sa držali svojho rozhodnutia.

 

Zapojte svojich blízkych – Ako prestať piť alkohol

 

Keď prestanete piť, rodina a priatelia vám môžu poskytnúť povzbudenie a podporu. Otvorením svojho vzťahu k alkoholu môžete tiež povzbudiť ostatných, aby zhodnotili svoje vlastné pitné návyky.Možno o zmene uvažuje aj váš partner, súrodenec alebo spolubývajúci. Spoločná zmena vám umožňuje vzájomnú podporu a zároveň zvyšuje vašu motiváciu a zodpovednosť. Je dôležité mať pri sebe účasť dôveryhodnej podpornej osoby pri udalostiach, ktoré zahŕňajú alkohol. Často je jednoduchšie odmietnuť nápoj, keď to nemusíte robiť sami.

 

Nájdite komunitu abstinentov

 

Budovanie nových vzťahov s ľuďmi, ktorí sa tiež rozhodnú vyhnúť sa alkoholu, môže mať veľa výhod.Čím viac podpory máte, tým lepšie.

Tu je niekoľko rád :

 • Zvážte možnosť rozvíjať priateľstvo a milostný vzťah s ľuďmi, ktorí pitie alkoholu neuprednostňujú ako dôležitú súčasť svojho života.
 • Chýba vám atmosféra baru? Podľa toho, kde žijete, môžete navštíviť kaviareň a stýkať sa bez alkoholu.

Musíte vedieť povedať alkoholu nie

 

ako prestať piť alkohol

 

Keď odmietnete drink , ľudia sa môžu pýtať prečo. Nie ste povinní uvádzať podrobnosti, ale môže pomôcť pripraviť sa odpoveď :

To znamená, že nemusíte povedať nič viac ako „Nie, ďakujem.“ Predčasné precvičenie odmietnutia vám môže pomôcť, aby ste sa cítili pohodlnejšie a sebavedomejšie, keď sa ocitnete v situácii, ktorá zahŕňa alkohol. Snažte sa nebáť sa, že vás ostatní budú súdiť, pretože väčšina ľudí si pravdepodobne nevšimne alebo nepamätá, čo robíte.

 

Ak chcete blízkym ponúknuť podrobnejšie vysvetlenie, ale nemáte istotu, čo máte povedať, pomôže vám vysvetlenie zjednodušiť:

 • Pil som veľa bez jasného dôvodu a chcem stráviť nejaký čas prehodnotením tohto zvyku.
 • Pristihnem sa, keď pijem, keď nezvládam svoje emóciám, a chcem sa zlepšiť bez alkoholu.
 • Nemám rád alkohol a už ma unavuje robiť to len preto, že to robia všetci ostatní.

 

Zmeňte svoje prostredie – Ako prestať piť alkohol

 

Keď je alkohol súčasťou vašej typickej rutiny, pitie sa môže stať automatickou reakciou, najmä keď sa cítite vystresovaní alebo ohromení. Možno nebudete musieť úplne znovuobjaviť svoj život, aby ste prestali piť, ale niekoľko zmien vo vašom okolí môže znamenať veľký rozdiel.

 

Zbavte sa alkoholu – Ako prestať piť alkohol

 

Alkohol vo vašom dome vás môže zvádza. Ak máte chuť na drink, vedomie, že budete musieť ísť nakupovať, vás môže odradiť dostatočne dlho na to, aby vás dobre rozptýlilo.

 

Nealkoholické nápoje majte poruke pre seba a ostatných. Aby ste boli dobrým hostiteľom, nemusíte ponúkať alkohol. Nechajte hostí priniesť si vlastný alkohol – a pri odchode nech si ho zoberú so sebou.
Ak žijete so spolubývajúcimi, zvážte požiadanie, aby vám alkohol nebol v dohľade, alebo na spoločných priestranstvách.

 

Nájdite si nový obľúbený nápoj

 

cim nahradit alkohol

 

Výber správneho náhradného nápoja vám môže pomôcť v túžbe prestať piť. Čím nahradiť alkohol? Obyčajná voda môže ponúkať veľa zdravotných výhod, ale nie je to najzaujímavejšia voľba. S trochou kreativity nájdete niečo príjemné, vďaka čomu si nenecháte ujsť obľúbený nápoj.

 

Vyskúšajte:

 

Odmieňajte svoju rutinu

 

Ak máte tendenciu piť v určitú dennú dobu, jedným z najlepších spôsobov, ako tento vzor narušiť, je robiť niečo iné. Najčastejšie pomáhajú aktivity, ktoré vás dostanú z domu a odreagujú vás .

 

Zvážte tieto nápady:

 

 • Ak sa po práci zvyčajne stretnete s priateľmi na drink, zvážte stretnutie s nimi na stretnutí v parku alebo na inom mieste bez alkoholu.
 • Namiesto večere a nápojov vo svojej zvyčajnej reštaurácii môžete vyskúšať nové miesto, kde sa nepodáva alkohol. Zažijete niečo neobvyklé bez toho, aby ste sa cítili v pokušení piť.
 • Zvyknite si variť doma, aby ste sa rozptýlili a ušetrila nejaké peniaze.

 

Keď sa vaša túžba po pití vyrovná viac s vašou náladou ako v ktorúkoľvek konkrétnu dennú dobu, môže pomôcť niekoľko alternatívnych spôsobov zvládania. Ako prestať piť alkohol?  Namiesto toho, aby ste si dali drink na upokojenie úzkosti, vyskúšajte afirmácie, hlboké dýchanie alebo meditáciu. Upokojte sa, keď sa cítite osamelí, oslovením milovanej osoby alebo sledovaním obľúbeného filmu.

 

Nájdite si čas na seba

 

ako prestať piť

 

Prestať piť môže byť dosť stresujúce. Ak sa pri zvládaní emocionálneho utrpenia obrátite na alkohol, zvýšená dravosť môže vyvolať nutkanie na pitie, takže úspech sa bude javiť ešte viac mimo dosahu. Pri veľkých zmenách je normálne bojovať, ale dobré postupy starostlivosti o seba vám môžu pomôcť zvládnuť ohromné ​​pocity a postarať sa o svoju myseľ a telo.

 

Uprednostnite wellness

 

Cítiť sa fyzicky najlepšie, môže zvýšiť odolnosť a emočnú silu a pripraviť vás na výzvy, ktoré vyvolávajú túžbu po pití. Ak sa vyhýbate alkoholu, robíte veľký krok k zlepšeniu fyzického zdravia. Keď si začnete všimať tieto zdravotné výhody, pravdepodobne sa budete cítiť viac nabití energiou a inšpiráciou, aby ste pokračovali v pokroku.

 

Ďalšie tipy na zváženie:

 

 • Zostaňte hydratovaní.
 • Jesť pravidelne, vyvážene. Skúste zahrnúť potraviny, ktoré zvyšujú energiu a zvyšujú náladu.
 • Ak môžete, venujte sa pravidelne fyzickej aktivite. Vyskúšajte turistiku, bicykel, tanec alebo korčuľovanie na kolieskových korčuliach, ktoré vám ponúkajú príjemné spôsoby, ako zostať aktívny.
 • Doprajte si lepší spánok. Dobrý cieľ pre väčšinu dospelých je 7 až 9 hodín.
 • Znovuobjavte záľuby
  Mnoho ľudí používa alkohol na premôženie nudy. Uspokojujúce koníčky vás môžu odlákať od toho, že chcete piť, ale tiež vám pomôžu oddýchnuť si – čo musí urobiť každý. Ak ste nedávno našli túžbu vrátiť sa k starému koníčku, teraz je čas ísť na to.

Môžete vyskúšať:

 • Domáce projekty
 • stavanie alebo maľovanie modelov
 • stolné alebo videohry
 • dobrovoľníctvo
 • sedenie pri dobrej knihe

 

Veďte si denník – Ako prestať piť alkohol

Možno ste nikdy nemali záujem zaznamenávať svoje najskrytejšie myšlienky, ale denník môže byť skvelým nástrojom na sledovanie vašich pocitov pri odvykaní od alkoholu. Darček pre brata 16 tipov na darček

 

Písomné preskúmanie toho, čo je pre vás ťažké a kedy chcete piť, vám môže pomôcť všimnúť si vzorce, ktoré poskytujú lepší prehľad o vašom pití alkoholu. Porovnanie emócií, ktoré sa pri pití vyskytnú, s pocitmi, ktoré zažívate pri abstinencii, vám tiež pomôže rozpoznať, že pitie nevyrieši problémy, ktoré sa snažíte zvládnuť.

 

Preskúmajte nové nástroje, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s tým. Len čo zistíte niektoré z hlavných dôvodov, prečo pijete, môžete začať hľadať nové spôsoby riešenia týchto spúšťačov. Najužitočnejší mechanizmus zvládania často závisí od okolností:

 

 • Ak sa cítite smutne, ale potrebujete čas, môžete zvážiť obľúbenú hudbu alebo upokojujúcu knihu.
 • Keď sa chcete napiť, aby ste sa vyhli vzťahovým konfliktom alebo stresu, mohli by ste sa ventilovať u milovaného človeka alebo si vyskúšať lepšie komunikačné schopnosti a znovu sa spojiť s partnerom.
 • Ak osamelosť vyvoláva túžbu po pití, mali by ste sa pozrieť na spôsoby, ako sa spojiť so vzdialenými priateľmi, alebo preskúmať spôsoby, ako nadviazať nové priateľstvá.

 

Siahnite po podpore – Ako prestať piť alkohol

 

Samotné skončenie s alkoholom je pre niektorých ťažšie ako iné, ale nie je potrebné to robiť sami. Ako prestať piť alkohol? Ak sa ťažko držíte svojho cieľa alebo len potrebujete nejaké ďalšie pokyny, zvážte vyhľadanie odbornej pomoci.

 

Odvykanie od pitia môže chvíľu trvať, takže sa k sebe správajte láskavo, ak sa toho spočiatku nebudete držať. Či už je vaším konečným cieľom úplné vytriezvenie alebo opatrnejšie pitie, stále robíte svojmu mozgu a telu veľkú láskavosť.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button