ZdravieZDRAVIE A STRAVOVANIE

Čo je dobré na opuch – 10 spôsobov ako liečiť opuch nôh

Čo je dobré na opuch? 10 domácich liekov na opuchnuté nohy. Nebolestivé opuchy nôh alebo členkov sú bežné a môžu mať rôzne príčiny. Medzi príčiny opuchnutých nôh môžu patriť:

 • príliš dlhé státie na nohách
 • zle padnúca obuv
 • tehotenstvo
 • faktory životného štýlu
 • určité zdravotné ťažkosti

 

Čo je dobré na opuch

 

Čo je dobré na opuch

Keď sa v tkanivách hromadí tekutina, nazýva sa to edém. Čo je dobré na opuch. Hoci opuch zvyčajne ustúpi sám, existujú niektoré domáce prostriedky, ktoré môžu opuch rýchlejšie znížiť a zvýšiť vaše vlastné pohodlie. Tu je 10 odporúčaní, ktoré môžete vyskúšať.

 

1. Vypite 8 až 10 pohárov vody denne

 

Vypite 8 až 10 pohárov vody denne

Hoci sa to môže zdať proti intuícii, dostatok tekutín skutočne pomáha znižovať opuchy. Keď vaše telo nie je dostatočne hydratované, zadržiava tekutiny, ktoré má. To prispieva k vzniku opuchov.

 

2. Kúpte si kompresné ponožky

 

Kúpte si kompresné ponožky

Kompresné ponožky nájdete v lekárni, prípadne ich môžete kúpiť aj online. Začnite s kompresnými ponožkami, ktoré majú 12 až 15 mm alebo 15 až 20 mm ortuti.

 

Dodávajú sa v rôznych hmotnostiach a kompresiách, takže možno bude najlepšie začať s ľahšími ponožkami a potom nájsť druh, ktorý poskytuje najväčšiu úľavu. Pivo na vlasy.

 

3. Namočte sa do chladného kúpeľa s epsomskou soľou na približne 15 až 20 minút.

 

Namočte sa do chladného kúpeľa s epsomskou soľou na približne 15 až 20 minút.

Epsomská soľ (síran horečnatý) môže pomôcť nielen pri bolesti svalov. Môže tiež znížiť opuch a zápal. Teória hovorí, že epsomská soľ odvádza toxíny a zvyšuje uvoľnenie.

 

Len sa uistite, že si zaobstaráte epsomskú soľ označenú označením USP. To znamená, že spĺňa normy stanovené Úradom pre kontrolu potravín a liečiv a jej používanie je bezpečné.

 

4. Zdvihnite si nohy, najlepšie nad srdce – Čo je dobré na opuch

 

Zdvihnite si nohy, najlepšie nad srdce - Čo je dobré na opuch

Počas spánku si nohy podopierajte vankúšmi, poduškami alebo dokonca vecami, ako sú telefónne zoznamy. Ak sa snažíte znížiť opuchy nôh počas tehotenstva, skúste si nohy vyvýšiť aj niekoľkokrát denne. Snažte sa o približne 20 minút v kuse.

Snažte sa vyhýbať dlhému státiu a keď môžete, zostaňte sedieť.

 

5. Hýbte sa! – Čo je dobré na opuch

 

Hýbte sa! - Čo je dobré na opuch

Ak dlho sedíte alebo stojíte na jednom mieste (napríklad v práci), môže to viesť k opuchom nôh. Snažte sa každú hodinu trochu hýbať, aj keby to mala byť prechádzka do odpočinkovej miestnosti, prechádzka okolo bloku počas obeda, ohýbanie kolien a členkov alebo okruh okolo kancelárie. Citáty o láske 125 najkrajších citátov zamilovaných.

 

6. Niektorým ľuďom môžu pomôcť doplnky stravy s horčíkom

 

Niektorým ľuďom môžu pomôcť doplnky stravy s horčíkom

Ak zadržiavate vodu, môžete mať nedostatok horčíka. Pomôcť môže konzumácia potravín s vysokým obsahom horčíka. Potraviny bohaté na horčík, ktoré môžete pridať do svojho jedálnička, zahŕňajú:

 • mandle
 • tofu
 • kešu oriešky
 • špenát
 • tmavá čokoláda
 • brokolica
 • avokádo

Pri opuchoch môže pomôcť užívanie 200 až 400 miligramov horčíka denne. Predtým, ako začnete užívať akýkoľvek doplnok, sa však poraďte so svojím lekárom. Doplnky horčíka nie sú vhodné pre každého, najmä ak máte ochorenie obličiek alebo srdca.

 

7. Urobte niektoré zmeny v stravovaní – Čo je dobré na opuch

 

Urobte niektoré zmeny v stravovaní - Čo je dobré na opuch

Zníženie príjmu sodíka môže pomôcť znížiť opuchy v tele vrátane opuchov nôh. Čo je dobré na opuch. Vyberajte si verzie svojich obľúbených jedál s nízkym obsahom sodíka a snažte sa nepridávať do jedál soľ.

 

8. Ak máte nadváhu, schudnite

 

Ak máte nadváhu, schudnite

Nadváha môže spôsobiť zníženie krvného obehu, čo vedie k opuchom dolných končatín. Môže tiež viesť k nadmernému zaťaženiu nôh, čo spôsobuje bolesť pri chôdzi. To môže mať za následok viac sedavého zamestnania – čo môže tiež spôsobiť hromadenie tekutín v chodidlách.

 

Zníženie hmotnosti môže pomôcť zmierniť záťaž nôh a prípadne znížiť aj opuchy nôh. Poraďte sa so svojím lekárom o tom, či potrebujete schudnúť, a o zdravých spôsoboch, ako to urobiť.

 

9. Masírujte si nohy

 

Masírujte si nohy

Masáž môže byť skvelým prostriedkom na opuchnuté nohy a môže tiež podporiť relaxáciu. Masírujte (alebo nechajte niekoho, aby vám ich masíroval!) chodidlá smerom k srdcu pevnými ťahmi a určitým tlakom. To môže pomôcť presunúť tekutinu z danej oblasti a znížiť opuch. Kedy sadiť jahody?

 

10. Zvýšte príjem potravín bohatých na draslík

 

Zvýšte príjem potravín bohatých na draslík

Nedostatok draslíka môže prispievať k vysokému krvnému tlaku a zadržiavaniu vody. Čo je dobré na opuch. Ak nemáte žiadne stravovacie obmedzenia, zvážte konzumáciu potravín obsahujúcich draslík. Niektoré potraviny bohaté na draslík obsahuje:

 • sladké zemiaky
 • biela fazuľa
 • banány
 • losos
 • pistácie
 • kuracie mäso

Namiesto limonády skúste piť aj pomarančový džús alebo nízkotučné mlieko. Ak máte nejaké zdravotné ťažkosti, najmä problémy s obličkami, pred pridaním veľkého množstva draslíka do stravy sa poraďte so svojím lekárom.

 

Kedy navštíviť lekára

Každý človek je iný. V závislosti od toho, čo spôsobuje opuch, niektoré z týchto prostriedkov nemusia byť účinné vždy a pre každého. Ak niektorý z nich nezaberie, neváhajte vyskúšať iný alebo použiť jeden v kombinácii s iným.

 

Ak žiadny z týchto domácich prostriedkov nezmierni opuchnuté nohy alebo spozorujete iné príznaky, ktoré sprevádzajú opuchnuté nohy, vyhľadajte lekára. Čo je dobré na opuch. Kde hľadať hľuzovku.

 

Ak ste tehotná, pred užívaním akýchkoľvek doplnkov alebo pred zvýšením úrovne aktivity sa poraďte so svojím lekárom. Ak máte nejaké zdravotné ťažkosti alebo užívate nejaké lieky, pred pridaním doplnku sa poraďte so svojím lekárom. Dokonca aj prírodné doplnky a vitamíny môžu interferovať s liekmi, preto je vždy dobré sa najprv poradiť.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button