HISTÓRIA A DINOSAURYPsy

Bolo toto 18 000 rokov staré sibírske šteňa pes alebo vlk?

Zviera bolo nájdené v hrude zmrznutého bahna v Rusku, jeho srsť, fúzy a telo boli úplne neporušené. Vedci študujú jeho DNA, aby pochopili, či ide o psa alebo vlka.Bolo toto 18 000 rokov staré sibírske šteňa pes alebo vlk?

 


Vedci, ktorí dúfajú, že môžu pomôcť preklenúť spojenie medzi psami a vlkmi, odhalili 18 000 rokov staré šteňa pochované po celé tisícročia v hrudke zmrznutého bahna.

18 000 rokov stary pes

Šteňa, ktoré bolo mužského pohlavia, bolo objavené pred 18 mesiacmi a bolo konzervované vo vrstve permafrostu na sibírskom ďalekom východe.

Kožušina, kostra, zuby, hlava a fúzy mláďaťa menom Dogor sú stále neporušené. Vedci však nevedia, či je to pes alebo vlk. V nasledujúcich mesiacoch sa bude uskutočňovať ďalší výskum DNA.

zmrznuty pes Bolo toto 18 000 rokov staré sibírske šteňa pes alebo vlk?

Mnoho vedcov tvrdí, že psy sa vyvinuli asi pred 15 000 rokmi z druhu vyhynutých vlkov. Iní naznačujú, že sa to mohlo stať oveľa skôr, možno pred 30 000 rokmi alebo viac. Títo vlci sa vyvinuli po generáciách vystavenia ľuďmi, domestikovali sa a stali sa psími spoločníkmi, ktorých dnes poznáme.

 

Bolo toto 18 000 rokov staré sibírske šteňa pes alebo vlk?

 

Šteňa, ktoré našli miestni obyvatelia, je študované na Severovýchodnej federálnej univerzite v Jakutsku, hlavnom meste Jakutska, rozľahlej oblasti na východe Sibíri, ktorá predstavuje 20 percent Ruska. (Pozostatky šteniatka sa našli neďaleko Jakutska.) Jakutsko je známe svojimi zásobami ropy a zemného plynu ako aj množstvom diamantových baní. Tiež si pozrite : Pes , Domáci pes – Cesta od Vlka po Domáceho miláčika

štena zo sibira Bolo toto 18 000 rokov staré sibírske šteňa pes alebo vlk?


V hustom permafroste sa našlo niekoľko vyhynutých zvierat, čiastočne kvôli topeniu ľadu v dôsledku zmeny podnebia. Zahŕňajú samca zubra stepného, nosorožca vlneného, mumifikovaného poníka a niekoľko mamutov.Hľadači pokladov niekedy používali vodné delá na prienik cez permafrost, aby vytiahli mamutie kly zo slonoviny, ktoré neskôr predávajú.

 

Šteňa muselo to rýchlo zamrznúť, skôr ako sa k tomu dostali mrchožrouti.Našlo sa tiež veľa vzoriek, ktoré neboli dobre zachované.Zdá sa, že v krajine existujú prirodzené pasce, kde sú zvieratá zmrazené skôr, ako sa rozložia.
DNA použitá na zoznámenie sa so šteniatkom a na zistenie jeho pohlavia bola extrahovaná z rebrovej kosti. Telo je dobre zachované, čo je zriedkavé. Je to to najlepšie, čo mnoho vedcov kedy videlo.

18 000 rokov zmrznuty pes Bolo toto 18 000 rokov staré sibírske šteňa pes alebo vlk?

Moderní psi nie sú ako moderní vlci. Vlci sa zdráhajú jesť napríklad pred ľuďmi, zatiaľ čo domestikované psy prosia o zvyšky zo stola. Ich fyziológia je odlišná, psy majú kratšie ňufáky a širšie lebky. A vlci sa zúčastňujú na chove šteniat, zatiaľ čo psy sa tomu všeobecne vyhýbajú.Čo mysíte ide o psíka alebo o vlka ? Určite nám zanechajte komentár .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button