HISTÓRIA A DINOSAURYZaujímavosti

Ninja zbrane 10 najlepších a najsmrteľnejších zbraní ninjov

Ninja zbrane 10 najlepších a najsmrteľnejších zbraní ninjov. Ninjovia boli starodávny zabijaci z Japonska . Boli záhadný a veľmi smrteľný , väčšinou pracovali ako nájomny vrahovia . Ninjovia vytvorili bojové umenie ktoré sa volá Ninjutsu , Ninja vedel ovládať rôzne zbrane . Ninja zbrane boli jednými z najsmrteľnejších zbraní všetkých čias . Dodnes sú zbrane ninjov dobre známe a používajú sa na celom svete a vo filmov . Pozrite si top 10 najsmrteľnejších a najlepších ninja zbraní .

 

Jed – Ninja zbrane

 

Jed

Ninjovia sa nechceli pri svojich operáciách nikdy prezradiť , a jedným z najefektívnejších spôsobov ako to dosiahnuť bolo použitie jedu . Ninjovia používali jed na čepeli alebo ho dali do jedla a pitia obeti . Tak efektívne zlikvidovali cieľ bez toho aby niekto vedel čo sa stalo a kto to spravil .

 

Manriki-gusari

 

Manriki-gusari

Manriki-gusari bola všestranná zbraň dalo sa s ňou škrtiť , biť alebo hádzať . Skladá sa z dlhej reťaze a závažia na každom konci reťaze . Ninjovia používali rôzne dĺžky reťazí a závaží , pretože neexistovalo žiadne pravidlo ako má zbraň vyzerať . Typická dĺžku kovovej reťaze bola od 30 cm až do 120 cm .

 

Kama – Ninja zbrane

 

Kama

 

Kama bola miniatúrna kosa , ktorá sa podobala na poľnohospodárske náradie tej doby , takže sa ľahko prenášala , skrývala a ovládala. Pôvodne sa používala v Japonsku na rezanie ryže . Ninjovia používali buď jednu a niekedy používali až dve Kami .Často je používaná pri ukážkach bojového umenia ninjutsu a predstavovaní zbraní .

 

Neko Te – Ninja zbrane

 

Neko Te

 

Neko Te boli obľúbenou zbraňou ninja žien . Boli to železné rukavice s ostrými pazúrmi . Pazúre boli namočené v jede .

 

Metsubishi

 

Metsubishi Ninja zbrane

V Japončine – „Rozdrviť oči“. Metsubishi boli pre ninjov akýsi slzný sprej ich doby . Aj keď použitie Metsubishi oslepilo aj samotného ninju bol na to zvyknutý a dokázal zneškodniť niekoľkých protivníkov .

Najväčší hrad na svete 10 najväčšie hrady na svete.

 

Kakute – Ninja zbrane

 

Kakute Ninja zbrane

Kakute bol ostnatý prsteň , často bol hrot prsteňa otrávený , takže stačilo protivník poškrabať alebo prepichnúť kožu . Nosil sa na prostredníku s hrotom ukrytým vo vnútri ruky .Ninjovia ho ale tiež s obľubou nosili aj smerom von , vtedy dokázali do hrotu dať viac sily.

 

Kusarigama

 

Kusarigama Ninja zbrane

Kusarigama je akýsi hybrid (spojenie ) Kami a Manriki-gusari . Kusarigama bola veľmi účinná zbraň , mohlo sa s ňou bojovať na blízkosť aj na diaľku . Nepriateľom sa len ťažko proti nej bránilo .

Plešatenie a ako mu čeliť , Vypadávanie vlasov u mužov

Shuriken

 

Shuriken Ninja zbrane

Najznámejšou zbraňou v ninja arzenáli je Shuriken . Shuriken je vrhacia hviezdica , ktorá sa dala ľahko ukryť až do poslednej minúty použitia . Shuriken stelesňoval podstatu samotných ninjov ako ninjovia boli efektívny , tichý , presný a smrteľný .

 

Kunai – Ninja zbrane

 

Kunai Ninja zbrane

Ninja zbrane Kunai sa stal veľmi populárny vo filmoch o Ninjoch . Kunai bol ľahko zatajiteľný nôž , ideálny na hádzanie .Bola to obľúbená zbraň ninjov.

 

Fukiya

 

Fukiya Ninja zbrane

Ninja zbrane . Fukiya bola strelná zbraň , išlo o fúkaciu zbraň , dala sa ľahko zamaskovať ako flauta . Ninjovia do nej dávali otrávene šípky . Zasiahli nepriateľa na veľkú vzdialenosť a jed sa už postaral o všetko .

 

Katana

 

Katana Ninja zbrane

A v neposlednom rade dobrý klasický meč . Katanu asi netreba veľmi predstavovať . Sú populárne a niet sa ani čomu čudovať . Používali ich ako ninjovia tak aj samuraji .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button