NÁBOŽENSTVÁZaujímavosti

Kresťanské zázraky 10 najzaujímavejších zázrakov

Kresťanské zázraky 10 najzaujímavejších zázrakov . Najväčšie Kresťanské zázraky z celého sveta . Najväčší Kresťanský zázrak na svete . Kresťania

 

Skutky boha – Kresťanské zázraky

Takmer každé náboženstvo má svoje vlastné príbehy o zázrakoch: božské udalosti, ktoré akoby presahovali prirodzený zákon.

Ale ako veda kráčala vpred, mnoho zdanlivých zázrakov má nakoniec vedecké vysvetlenie. Ale viera v zázraky pokračuje a aj napriek vedeckému pokroku stále existuje veľa zázračných javov, ktoré neboli vysvetlené.
Od skvapalňovania krvi až po krvácajúce sochy – tu sú niektoré z najslávnejších a najkontroverznejších zázrakov v histórii.

Zjavenie v Medžugorie – Kresťanské zázraky

V roku 1981 v malom mestečku Medžugorie v dnešnej Bosne a Hercegovine hlásilo šesť detí, že videli zjavenia Panny Márie. Roky tvrdili, že dostávajú denné správy, a doteraz údajne dostávali tisíce proroctiev.
„Jedným z nich je predpoveď, že existuje 10 tajomstiev, ktoré odhalia koniec sveta.“
Aj keď Vatikán nikdy oficiálne nezavážil, toto miesto za tie roky prilákalo milióny pútnikov. V roku 2010 Vatikán súhlasil s vyšetrovaním tejto udalosti a potvrdil zjavenie za pravdivé.

Zázrak vo Fatime – Kresťanské zázraky

 

fatima

V roku 1917 na poliach neďaleko portugalskej Fatimy pastierske deti povedali, že sa im vo videní zjavila Panna Mária, ktorá im povedala, že 13. októbra toho roku sa stane zázrak. Svedkami udalosti boli tisíce ľudí.

Okolo poludnia v daždivý deň sa zdalo, že slnko sa zmenilo na rotujúci disk, ktorý sa špiráloval smerom k Zemi. O udalosti informovali aj reportéri novín na mieste. Najväčšia pyramída 10 najväčších pyramíd na svete

Cirkev pridala zázrak slnka na svoj zoznam oficiálnych zázrakov v roku 1930. Niektorí skeptici však poukazujú na to, že efektom mohol byť sundog, kúsok svetla, ktorý sa objaví v blízkosti slnka. Desatoro božích prikázaní

Trvalý atrament – Kresťanské zázraky

Maľba Panny Márie, ktorá dáva ruže Juanovi Diegovi na stene kaplnky počas sviatku Panny Márie z Guadalupe.

trvalý atrament


V roku 1531 na poliach neďaleko Mexico City roľník menom Juan Diego tvrdil, že vidí zjavenie Panny Márie, ktorá požiadala, aby bol na jej počesť postavený kostol. Kresťanské filmy

Panna tiež požiadala muža, aby zhromaždil kvety na úbočí a umiestnil ich do plášťa. Potom sa zdalo, že plášť obsahuje odtlačok Panny Márie.

Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

Aj keď za tie roky prebehlo niekoľko vedeckých analýz takzvaného zázraku Panny Márie z Guadalupe, nikto nedospel k definitívnemu záveru, či a ako bol obraz namaľovaný, a ak áno, ako bol zachovaný tak dobre.

Záhadná krv – Kresťanské zázraky

Legenda hovorí, že v katedrále v Neapole sa nachádza injekčná liekovka s krvou od ranného kresťanského mučeníka svätého Januária.Kresťanské zázraky.

Údajne je krv suchá väčšinu roka, ale záhadne sa skvapalňuje trikrát počas celého roka, v dňoch pripomínajúcich jeho život a dopad.

Podľa veriacich krv skvapalní, pretože krv preliata pre Krista nestráca svoju silu ani po viac ako tisícročí. Neveriaci si tento jav vysvetľujú napríklad chemickou reakciou látok prítomných v ampulke spolu so zaschnutou krvou, ktorá sa pri pohybe s nádobou zmieša. Preskúmať obsah ampuliek sa ale zatiaľ nepodarilo, lebo to cirkev odmieta, aby sa relikvia nepoškodila. Najväčší motýľ na svete : 10 najväčších motýľov na svete

Svätý Jozef z Cupertina

 

svätý Jozef z Cupertina

V 1600-tych rokoch vstúpil mystik Svätý Jozef z Cupertina do náboženského tranzu a údajne sa začal vznášať nad davmi. Túto levitáciu zjavne zažil viackrát – jedenkrát pred pápežom Urbanom VIII. Kresťanské zázraky .

Kresťanské zázraky . V dôsledku svojich lietajúcich činov je tento mystik patrónom pilotov. V novšej histórii boli ďalšie prípady levitácie odhalené ako vizuálne ilúzie, hoaxy alebo halucinácie.

Záhadné rany

 

rany Kresťanské zázraky

Niekoľko ľudí v histórii tvrdilo, že majú stigmy, zranenia podobné tým, ktoré utrpel Ježiš Kristus počas ukrižovania. Jeden muž, svätý Pio z Pietrelciny, krvácal na dlaniach. Skeptici však tvrdia, že takýmito zázračnými tvrdeniami môžu byť podvody alebo zranenia, ktoré si môžu spôsobiť sami. Kresťanské zázraky. Rakúske psy 5 rakúskych plemien psov

Plačúca socha Panny Márie

V roku 1973 začala socha v malom kostole v japonskej Akite údajne krvácať čoskoro potom, čo sestra Agnes Sasagawa mala v kostole zjavenie Panny Márie.

plačúca socha Kresťanské zázraky

Socha niekoľko rokov plakala, potila sa a krvácala a bola dokonca zachytená v celoštátnej televízii. Sestra Agnes, ktorá bola pred zjavením hluchá, tiež získala sluch asi o desať rokov neskôr.

Romantický film Top 10 romantických filmov

Mariánske videnie

 

mariánske videnie Kresťanské zázraky


V roku 1968 hlásili ľudia v egyptskej Káhire v okrese Zeitoun videnie zjavenia osvetlenej ženy kráčajúcej po streche koptského kostola. Mnohí to považovali za zjavenie Panny Márie.

Kresťanské zázraky .Udalosť údajne videlo veľa prizerajúcich sa ľudí a bola dokonca zachytená na fotografiách. Doteraz nikto nenašiel dôkazy o tom, že by tieto fotografie boli manipulované. Hlava koptskej cirkvi v Alexandrii to vyhlásila za legitímny zázrak. Plemená psov z Ukrajiny 5 plemien psov z Ukrajiny 

Svätá Bernadeta

 

svätá Bernadeta Kresťanské zázraky
Kresťanské zázraky . Desiatky svätých sa údajne po smrti nerozpadajú, namiesto toho z nich vyžaruje sladký a kvetinový zápach, ktorý sa považuje za znak svätosti. Jedným z príkladov je svätá Bernadeta Soubirousová, ktorá zomrela v roku 1879. V roku 1909 ju biskup exhumoval a zistil, že sa nerozpadla. Teraz je vystavená vo voskových stopách v kaplnke sv. Bernadety vo Francúzsku.

Turínske plátno

Aj keď nejde o striktný zázrak, Turínske plátno je jednou z najslávnejších pamiatok v histórii. Plášť je Ježišovým pohrebným plátnom a obsahuje odtlačok jeho tváre.

turinské plátno Kresťanské zázraky

Je dokázané, že turínske plátno je autentické pohrebné plátno, do ktorého bol uložený mŕtvy Spasiteľ.
Od roku 1578 je relikvia uchovávaná v kaplnke v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Turíne. Roku 1983 ju exkráľ Umberto II. odkázal pápežovi Jánovi Pavlovi II.

Kresťanské zázraky. Dnes je umiestnená v špeciálnej nádobe naplnenej argónom. V roku 1978 bol zahájený projekt vedeckého výskumu plátna. Roku 1997 opäť plátno tesne unklo požiaru, tentokrát v Guariniho kaplnke turínskej katedrály.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button