HMYZZaujímavosti z ríše zvierat

Najväčší motýľ na svete : 10 najväčších motýľov na svete

Najväčší motýľ na svete : 10 najväčších motýľov na svete . Motýle sú v prírode dôležitými opeľovačmi , vďaka čomu zachovávajú biotop a zdroj potravy pre nespočetné množstvo živočíchov . Často sú to práve motýle ktoré nás na lúke najviac zaujmú . Aký je najväčší motýľ na svete ? Najväčšie motýle na svete podľa rozpätia krídel .

 

10. Papilio homerus ( 15 cm )

 

 Papilio homerus ( 15 cm )

Najväčší motýľ  . Papilio homerus má tmavožlté krídla . Bohužiaľ počet motýľov Papilio homerus klesol . Ich presný počet nie je známy pretože sa radšej držia hlbšie v dažďových pralesoch .

 

9. Troides miranda ( 17 cm )

 

 Troides miranda ( 17 cm )

Motýľovi Troides miranda klesá populácia z dôvodu ničenia ich biotopu . Motýľ je zákonom chránený . Druh zaradil Arthur Gardiner Butler. Troides miranda žijú na najväčšom ostrove Ázie na Borneu .

 

8. Troides magellanus ( 18 cm )

 

Troides magellanus Najväčší motýľ

 

Troides magellanus žije na Filipínach a na Ostrove orchideí (Taiwan ) Ich žlté škvrny odrážajú rôzne farby svetla a tým sa motýľ javí ako pestrofarebný . Tento druh motýľov je pomenovaný po prieskumníkovi Ferdinandovi Magellanovi, ktorý zahynul na Filipínach v roku 1521.Najväčší motýľ .

 

7. Ornithoptera chimaera ( 19 cm )  Najväčší motýľ 

 

 

Ornithoptera chimaera ( 19 cm ) Najväčší motýľ

 

Motýľ Ornithoptera chimaera je pomenovaný podľa mytologickej gréckej bytosti Chimaera ktorá bola zložená z viacerých zvierat . Motýľ žije v dažďových pralesoch v oblasti Indonézie . Radi lietajú okolo koruny stromov .

 

6. Ornithoptera croesus ( 20 cm )

 

Ornithoptera croesus ( 20 cm ) Najväčší motýľ

 

Najväčší motýľ  . Ornithoptera croesus je jeden z najvýraznejších motýľov na svete . Ma sýte , hlboké odtiene žltej a oranžovej na krídlach . Motýľa objavil Alfred Wallace v roku 1 859 .

 

5. Troides hypolitus ( 20 cm )

 

Troides hypolitus ( 20 cm ) Najväčší motýľ

Troides hypolitus je čierno žltej farby a farbou sa podobá ose . A to slúži ako odstrašujúci prostriedok proti predátorom . Troides hypolitus je chránený druh motýľa . Existuje minimálne 36 poddruhov tohoto motýľa.

 

4. Troides prattorum ( 20 cm )

 

 Troides prattorum ( 20 cm ) Najväčší motýľ

Troides prattorum je nádherný motýľ žijúci vyhrádne na indonézskom ostrove Buru a obýva predovšetkým nadmorské výšky od 1 300 do 1 600 metrov. V Indonézii je často aj komerčne chovaný pre špeciálne zbierky motýľov , no aj tak sú veľmi zriedkavé . Motýľe Troides prattorum vymierajú kvôli ničeniu ich biotopu a ich loveniu do zbierok .

 

3. Papilio antimachus ( 23 cm)  Najväčší motýľ 

 

Papilio antimachus ( 23 cm) Najväčší motýľ

 

Papilio antimachus je krásny africký motýľ zvyčajne sfarbený do hneda a čierna a má oranžové krídla . Má vysoku toxicidu a tak je veľmi odólny proti predátorom . Samce sú väčšie ako samice a často lietajú v skupinách .

Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

 

2. Ornithoptera goliath 27- 28 cm Najväčší motýľ 

 

Ornithoptera goliath ( 27- 28 cm ) Najväčší motýľ

 

Ornithoptera goliath je pomenovaný podľa svojej mohutnej postavy , je považovaný za jedného z najvzácnejších veľkých motýľov na svete . Zaujímavosťou je že ako huseníca motýľa Ornithoptera goliath rastie tak sa živý vždy inými rastlinami .

5 najväčších kuracích plemien na svete

1. Vtákokrídlovec Alexandrin ( 28 cm ) Najväčší motýľ 

 

Vtákokrídlovec Alexandrin ( 28 cm ) Najväčší motýľ na svete

 

Vtákokrídlovec Alexandrin je najväčší motýľ na svete . Rozpätie krídiel najväčšieho motýľa na svete je 28 cm . Je to neuveriteľne krásny motýľ , jeho neobvyklé zelenomodré sfarbenie ho odlišuje od ostatných rovnako ako jeho veľkosť . Motýľ žije výhradne na Novej Guiney . Tento motýľ bol pomenovaný po dánskej kráľovnej Alexandre.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button