Zaujímavosti z ríše zvieratZVIERATÁ PODĽA ABECEDY

Zvieratá na n – 12 zvierat na písmeno n

Zvieratá na n 12 zvierat na písmeno n. Zaujíma vás ktoré zvieratá začínajú na písmeno n? Pripravili sme pre vás zoznam zvierat začínajúcich písmenom n. Zvieratá na n a niečo o nich.

Zvieratá na n

zvieratá na n

 

1. nosorožec
2. nutria
3. numbat
4. nosáľ
5. norok
6. netopier
7. nestor
8. nektárnik
9. neónka
10. nandu
11. nachovka
12. nahur

Zviera na n

Zviera na n je: nosorožec, nutria. numbat, nosáľ, norok, netopier, nestor, nektárnik, neónka, nandu, nachovka a nahur.

Zviera na n

1. nosorožec

nosorožec

Existujú dva poddruhy nosorožca bieleho: nosorožec biely južný (Ceratotherium simum simum) a nosorožec biely severný (Ceratotherium simum cottoni). Od roku 2013 žije vo voľnej prírode 20 405 jedincov južného poddruhu – ide o najpočetnejší poddruh nosorožca na svete. Severný poddruh je však kriticky ohrozený, pričom jediné, čo je známe, že zostalo, sú dve samice žijúce v zajatí. Zvieratá na n. Názov „biely nosorožec“ nie je jednoznačne vysvetlený. Obľúbená predstava, že „biely“ je skreslený názov afrikánskeho slova wyd alebo holandského slova wijd (alebo jeho ďalších možných hláskovaní whyde, weit atď.), čo znamená „široký“ a odkazuje na hranaté pery nosorožca, nie je podložená lingvistickými štúdiami. Najlepšia Šošovicová polievka recept.

 

Biely nosorožec má obrovské telo a veľkú hlavu, krátky krk a široký hrudník. Samice vážia 1 600 kg a samce 2 400 kg. Dĺžka hlavy a tela je 3,5-4,6 m a výška ramien 1,8-2 m. Na ňufáku má dva rohy. Predný roh je väčší ako druhý roh a dosahuje priemernú dĺžku 90 cm a môže dosiahnuť až 150 cm. Nosorožec biely má aj výrazný svalový hrb, ktorý podopiera jeho pomerne veľkú hlavu. Zvieratá na n. Farba tohto zvieraťa môže byť od žltohnedej až po bridlicovo sivú. Väčšina jeho telesnej srsti sa nachádza na ušných strapcoch a chvostových štetinách, zvyšok je rozmiestnený pomerne riedko po zvyšku tela. Biele nosorožce majú charakteristickú plochú širokú papuľu, ktorá slúži na pasenie. Zviera na i

2. nutria

nutria

Nutria (Myocastor coypus), známa aj ako coypu, je veľký bylinožravú polokvapalný hlodavec. Dlho bola klasifikovaná ako jediný člen čeľade Myocastoridae, v súčasnosti je Myocastor zaradená do čeľade Echimyidae, do čeľade ostnatých potkanov. Zvieratá na n. Nutria žije v norách pozdĺž vodných tokov a živí sa stonkami riečnych rastlín. Pôvodne pochádza zo subtropického a mierneho pásma Južnej Ameriky, odvtedy bola introdukovaná do Severnej Ameriky, Európy, Ázie a Afriky, predovšetkým chovateľmi kožušín. Hoci sa v niektorých regiónoch stále loví a odchytáva pre kožušinu, jej deštruktívne zvyky pri hrabaní a kŕmení ju často privádzajú do konfliktu s človekom a považuje sa za invázny druh.

3. numbat

Numbat

rod Myrmecobius je jediným členom čeľade Myrmecobiidae, jednej zo štyroch čeľadí, ktoré tvoria rad Dasyuromorphia, austrálske vačkovce. Rastliny do kuchyne.

 

Tento druh nie je úzko príbuzný s ostatnými žijúcimi vačkovcami; súčasné usporiadanie v rámci radu Dasyuromorphia zaraďuje jeho monotypickú čeľaď k rôznorodým a mäsožravým druhom čeľade Dasyuridae. Genetické štúdie ukázali, že predkovia numbata sa od ostatných vačkovcov oddelili pred 32 až 42 miliónmi rokov, počas neskorého eocénu.

4. netopier Zvieratá na n

netopier Zvieratá na n 

Netopiere sú cicavce z radu Chiroptera.Vďaka predným končatinám prispôsobeným ako krídla sú jedinými cicavcami schopnými skutočného a trvalého letu. Zvieratá na n. Netopiere sú obratnejšie ako väčšina vtákov, pretože lietajú pomocou veľmi dlhých roztiahnutých prstov pokrytých tenkou blanou alebo patagiom. Najmenší netopier a pravdepodobne aj najmenší žijúci cicavec je netopier Kittiho, ktorý má dĺžku 29 – 34 milimetrov, šírku krídel 150 mm a hmotnosť 2 – 2,6 g. Najväčšie netopiere sú lietajúce líšky, pričom obrovská lietajúca líška zlatokrká, Acerodon jubatus, dosahuje hmotnosť 1,6 kg a rozpätie krídel 1,7 m. Plešatenie u mužov.

5. nandu Zvieratá na n

nandu Zvieratá na n

Sú to vtáky, ktoré sa podobajú na pštrosa, ale sú oveľa menšie a na každej nohe majú po tri prsty. Hlavu, krk a lýtka pokrýva perie a na krídlach majú tŕň, pomocou ktorého sa bránia pred predátormi. Pri behu nandu často používajú krídla na udržiavanie rovnováhy. Nandu sa vyskytujú na rovinách a pahorkatinách veľkej časti Južnej Ameriky. Znášku inkubuje a o mláďatá sa stará výlučne samec. Samica zatiaľ hľadá ďalšieho „voľného“ samca.

6. Nahur Zvieratá na n

 Nahur Zvieratá na n 

Nahur modrý (Pseudois nayaur) je druh divokej kozy, ktorý sa vyskytuje v horách Strednej Ázie. Hoci sa ľudovo nazýva modrá ovca, nie je to ovca (rod Ovis). Zvieratá na n. Podobne ako nahur Schaeferov (Pseudois schaeferi) má systematicky bližšie ku kozám ako k ovciam. Pes do bytu : 15 najlepších plemien do bytu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button