Okrasné rastlinyOKRASNÉ RASTLINY

Rastliny do kuchyne : 8 najlepších rastlín do vašej kuchyne

Rastliny do kuchyne môžete zvoliť podľa niekoľkých kritérií akými sú : aký majú mať účel ( len okrasné alebo úžitkové) , to ako často svieti do vašej kuchyne slnko a tiež hlavne miesto ktoré chcete rastlinám vo vašej kuchyni poskytnúť. Vybrali sme top 8 rastlín ktoré môžete mať vo vašej kuchyni.

 

1. Brečtan popínavý (Hedera Helix)

 

Brečtan popínavý

 

Svieža, zelená rastlina, ktorá je ideálna na zavesenie nad umývadlo alebo položenie za okno. Ľahký Brečtan popínavý sa dá ľahko pestovať v interiéroch (pokiaľ je na priamom slnečnom svetle) a dodá každej kuchyni nádhernú farbu. Jeho špičaté listy majú rôzne odtiene zelenej s akcentmi bielej, žltej a čiernej, takže si môžete byť istí, že si nájdete odrodu, ktorá sa hodí do vašej kuchyne. 

 

Prečo je to skvelá rastlina pre kuchyňu: Brečtan popínavý môže pomôcť vyčistiť vzduch, pretože je jedným z najlepších reduktorov znečisťujúcich látok v interiéri, ako sú formaldehyd, benzén, plesne a baktérie. Len túto rastlinu držte mimo dosahu mačiek a psov a ďalších štvornohých priateľov, pretože brečtan je pre nich toxický. Jedovaté rastliny :15 spoločných rastlín jedovatých pre psy.
 

 

2. Aloe Vera (Aloe Barbadensis Mille)

 

Aloe Vera

Aloe vera, označovaná ako „rastlina nesmrteľnosti“, je jednou z najodolnejších rastlín. Krásna a výrazne vyzerajúca rastlina plná vitamínov a minerálov, ktoré sú skvelé pre vašu pokožku, mať v kvetináči aloe vera je ako mať prístup k lekárni 24 hodín denne.

 

Prečo je to skvelá rastlina pre kuchyňu: Majte ju vedľa sporáka a bude sa vám hodiť, keď sa nevyhnutne spálite. Stačí odrezať spodný list blízko stopky, odstrániť všetky tŕne pozdĺž okraja, pozdĺžne rozdeliť list a zabodovať do vnútra gélom vyplneného vnútra. Gél votrite priamo do popáleniny a pocítite takmer okamžité ochladzujúce účinky.

 

3. Aspidistra elatior (Aspidistra Elatior) – Rastliny do kuchyne

 

Aspidistra Elatior

 

Pridajte do svojej kuchyne neobvyklú rastlinu v podobe tejto výdatnej a bezproblémovej izbovej rastliny. Je to svetlozelená a listová rastlina, znesie oveľa viac ako iné ratliny, vrátane extrémne slabého osvetlenia, extrémneho a kolísavého tepla a zriedkavého polievania. Bez ohľadu na to, ako zle si myslíte, že udržiavate veci nažive, bolo by ťažké túto rastlinu zabiť. Dajte ho do rohu svojej kuchyne, raňajkového kútika alebo jedálne.

 

Prečo je to skvelá rastlina pre kuchyňu: Nikdy neviete, aké podnebie bude vaša kuchyňa triedať počas roku. (jeden deň je vlhká a plná pary z varnej dosky; iný deň je suchá a horúca zo zapnutej rúry na pečenie). Nech sa vo vašej kuchyni stane čokoľvek, táto rastlina to prežije.

 

4. Melón pilea (Pilea Cadierei)

 

Melón pilea  Rastliny do kuchyne

Máte všetky nerezové spotrebiče? Vhodným doplnkom budú zelené a metalické strieborné listy rastliny Melón pilea. Uchovávajte ho v závesnom koši a mimo dosahu horúceho alebo studeného prievanu (napríklad ohrievača alebo klimatizácie).

 

Prečo je to skvelá rastlina pre kuchyňu: Je ďalšou rastlinou a skutočnosť, že je to dobrá závesná rastlina, znamená, že ušetríte cenné miesto na zemi alebo nábytku. Darček pre otca : 22 tipov na darček pre otca

 

5. Zelenec chochlatý (Chlorophytum Comosum)

 

 Zelenec chochlatý Rastliny do kuchyne

Tiež sa o ňu ľahko stará, je schopná prosperovať za rôznych podmienok a vôbec nevyžaduje veľkú starostlivosť. Môžete mať rastlinu kdekoľvek vo svojej kuchyni – pri okne na slnku, na doske pod hornými skrinkami – a sledujte, ako rastie pomocou občasného zalievania a občasného rezu.

 

Prečo je to skvelá rastlina do kuchyne: Vynikajúci prírodný čistič vzduchu, Zelenec chochlatý pomáha odstraňovať zápach, výpary a znečisťujúce látky z prostredia.

 

6. Bazalka (Ocimum Basilicum) – Rastliny do kuchyne

 

 Bazalka Rastliny do kuchyne

 

Bazalka je skutočne jednou z najjednoduchších bylín, ktoré si môžete vypestovať vo svojej kuchyni. Stačí vedieť, že miluje dostatok slnka, nemá rada chladné, prievanové oblasti a má rada vlhkú pôdu. Ak máte kuchynské okno orientované na juh, táto rastlina je pre vás.

 

Prečo je to skvelá rastlina do kuchyne: Prečo platiť peniaze za pár vetvičiek bazalky v obchode s potravinami, keď si môžete vypestovať svoju vlastnú? Najlepšie správy: Rastline sa darí najlepšie, keď ju často striháte.

 

7. Sansevieria trojpása (Dracaena Trifasciata)

 

 Sansevieria trojpása

Sansevieria trojpása nepotrebuje veľa vody a ani veľa svetla.

Prečo je to skvelé rastlina do kuchyne : Ak máte veľa práce a nezostáva vám toľko času okolo rastlín Sansevieria trojpása je tá pravá rastlina. Rastlina je vyššia ako širšia, to znamená že nezaberie veľa miesta a zalievať stačí raz za 2 týždne podľa toho ako rýchlo bude pôda vyschnutá.

8. Pothos – Rastliny do kuchyne

 

Pothos Rastliny do kuchyne

Takmer 9 z 10 rastlín ktoré môžete nájsť v kuchyni bude práve Pothos. Sú to odolné rastliny ktoré zvánu všetké svetelné podmienky.Rastliny do kuchyne.

Prečo je to skvelá rastlina pre kuchyňu: Pothos je rastlina ktorá je vhodná do závesných kvetináčov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button