OKRASNÉ RASTLINYOkrasné rastliny

Top 10 rastlín ktoré by nemali chýbať vo vašej záhrade

Toto je 10 rastlín, ktoré každá záhrada potrebuje. Rastliny do záhrady. Žiadna záhrada nie je úplná bez týchto krásnych rastlín, o ktoré sa ľahko stará, len ich treba umiestniť správne!

Bez ohľadu na to, aká veľká je vaša záhrada, vždy sa nájde miesto ešte pre jednu rastlinu. Každú jar môžete sadiť rôzne druhy letničiek, aby bola vaša záhrada nová a zaujímavá. Základom vašej záhrady by však mala byť kombinácia trvaliek, kríkov a stromov pre celoročnú farbu a zaujímavosť.

 

Aby ste zabezpečili, že rastlina vo vašom podnebí prežije zimu, musíte poznať, aké podmienky jej vyhovujú. Potom pred výsadbou rastliny venujte pozornosť tomu, koľko slnečného alebo tieňového priestoru potrebuje. Priamé slnko znamená viac ako 6 hodín priameho slnečného žiarenia, zatiaľ čo čiastočné slnko je asi polovica. Úplný tieň znamená, že oblasť nie je priamo vystavená slnečnému žiareniu alebo je pokrytá iba ranným slnkom. Postupujte podľa štítku alebo popisu rastliny, pretože každá rastlina má iné podmienky na prežitie.

 

Tu sú niektoré z našich úplne najobľúbenejších druhov rastlín, ktoré obohatia každú záhradu:

1. Ruža

 

Ruža do zahrady

Ruže je krásný a romantický kvet v každom záhradnom prostredí, či už máte malý mestský pozemok alebo veľký vidiecky dvor. Mnoho nových druhov bolo vyšľachtených tak, aby boli dlho kvitnúce a odolnejšie.  Každá farba ruže niečo symbolizuje napr. červená – vášnivú lásku, orandžová – túžbu, ružova – radosť, šťastie, žltá – žiarlivosť, biela – nevinnosť, čistotu. Ruža je proste potešujúci a úžitkový kvet, do ktorého sa rýchlo zamilujete.

2. Hortenzia

 

Hortenzia

Hortenzie sú čipkované, farebné kvety. Vďaka stovkám rôznych odrôd sa im darí takmer v akomkoľvek podnebí. Objavujú sa na začiatku leta. Jedna častá mylná predstava je že môžu zmeniť svoju farbu kvetu. Pravdou je, že iba určité druhy hortenzií napr. horské hortenzie – menia farbu na základe prítomnosti hliníka v pôde. Výška hortenzií je od pár cm po 213cm alebo 244cm vysoký a široký krík, preto sa pred výsadbou dobre rozhodnite, kde ju umiestnite, aby mala dostatok priestoru na rozšírenie. Hortenzia: Popis, starostlivosť a pestovanie

 

3. Sukulent

 

sukulent

Vďaka stovkám odrôd v každom tvare, veľkosti a farbe sú sukulenty skvelým doplnkom vašej záhrady. Ľahko sa pestujú a majú pevné listy, ktoré prežijú aj na suchých miestach, skalách a pod. Mnohé z nich sú odolné voči chladu, ale pre istotu si prečítajte štítok alebo popis rastliny.

4. Bylinky

 

bylinky do záhrady

Byliny sa pestujú mimoriadne ľahko a ich kvety lákajú opeľovačov a sú veľmi užitočné aj pri varení. Tiež je oveľa lacnejšie ich pestovať ako kupovať v obchode s potravinami! Rastliny do záhrady. Mnoho bylín, ako napríklad tymian, šalvia a oregano, je trvalka, čo znamená, že vyrastajú každý rok. Ale každú jar budete musieť znova zasadiť bazalku a koriander.

5. Pivonky Rastliny do záhrady

 

Pivonky

Vôňa je jedným zo zmyslov, ktorá je dôležitá pre našu záhradu. klinčeky, pivonky a levanduľa sú spoľahlivé trvalky pre sladkú vôňu. Alebo vysaďte kvitnúci ker alebo strom, ako je orgován alebo kalina kórejská. Mastné vlasy : 5 domácich liekov.

6. Trpasličia borovica – Rastliny do záhrady

 

Trpasličia borovica Rastliny do záhrady

Vždy zelené rastliny poskytujú v chladných mesiacoch veľmi potrebnú zelenú farbu bez ohľadu na to, kde žijete. S tisíckami odrôd nájdete tú, ktorú si zamilujete! Prečítajte si štítok alebo popis rastliny, kde sa dozviete, aké veľké budú. Ak vám chýba miesto, hľadajte trpasličie odrody, ktoré nebudú vysoké a široké viac ako pár cm, ako Trpasličia borovica.

7. Trepadeira

 

 Trepadeira

 

Trepadeira tiež známa ako vinič, sa šplhajú cez plot, mrežu alebo altánok, dodajú každej záhrade vrstvu šarmu a zaujímavosti. Kvitnúce Trepadeiri tiež lákajú pekné a malé opeľovače, ako sú kolibríky a motýle. Zvážte tiež plamienok, mučenku a zimolez.

8. Japonský javor Rastliny do záhrady

 

Japonský javor Rastliny do záhrady

Malé okrasné dreviny dodávajú krajine charakter a štruktúru a sú pozoruhodným ústredným bodom. Japonské javory majú jemné lístie, zaujímavú kôru a červené púčiky, ktoré majú skoro na jar malé ružové alebo fialové kvety. Rastliny do kuchyne : 8 najlepších rastlín do vašej kuchyne

Cotinus tiež prezývaný ako dymové stromy, ktoré majú zhluky vzdušných semien s červenkastými listami, ktoré sa na jeseň menia na oranžové, sú tiež veľmi zaujímavým kúskom v záhrade.

9. Kvitnúci ker Rastliny do záhrady

 

 Kvitnúci ker Rastliny do záhrady

Pre každú sezónu je tu kvitnúci ker. Na jar hľadajte Spirea, Tavoľu a Azalku a pre letné kvitnúce rastliny napr. Vajgéia, Budleja a Ruža. Rastliny do záhrady . Prečítajte si o každej rastline, aby ste jej poskytli správne množstvo slnka a zabezpečili podmienky na prežitie zimy.

10. Jahoda Rastliny do záhrady

 

Jahoda

Prečo nenechať svoju záhradu vykonávať dvojitú povinnosť? Mnoho ovocí je pekných a praktických aj v kvetináčoch. Špeciálne pre nádoby boli vyvinuté nové druhy zeleniny a ovocia. Rastliny do záhrady . A nové odrody jahôd, malín a čučoriedok boli vyšľachtené tak, aby boli kompaktnejšie a okrasnejšie, takže vyzerajú tak dobre, ako chutia.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button