OKRASNÉ RASTLINYOkrasné rastliny

Rastliny do spálne : Top 15 kvety do spálne

Rastliny sa hodia do každej miestnosti, skrášľujú priestor a príjemne osviežujú vzduch. Rastliny do spálne. Niektoré rastliny dokážu znížiť znečisťujúce látky v ovzduší ale dokonca dokážu aj znížiť stres. Tu sú rastliny a kvety do spálne.

 

1. Levanduľa

 

levandula Rastliny do spálne

 

Nehovorí sa o nej, ako o izbovej rastline, ale levanduľa môže za správnych podmienok v interieri prežiť. Potrebuje svetlo niekoľko hodín denne, najlepšie do južne orientovaného okna, a vodu, keď je pôda mierne suchá. Netreba ju prelievať inak bude rastlina hniť.

 

2. Bambusová palma

 

bambusova palma

 

Bambusová palma sa hodí do každej domácnosti. Nie je moc náročná na pestovanie, má rada nepriamé svetlo a sem tam trochu vody keď je hlina z vrchu suchá. Má všestranné zelené listy, ktorými sa nedá nič pokaziť. Takže je vhodna aj ako dekorácia do každej domácnosti.

 

3. Fíkovník pryžodárný

 

 

Fíkovník pryžodárný

 

Fíkovník pryžodárný má veľké lesklé listi s oválnym tvarom. Má rád mierne až jasné svetlo a vlhkosť. Je to rastlina, ktorá vylučuje jedovatý latex takže ak sa ho chytite treba si umyť ruky.

 

4. Chrysalidokarpus žltkastý

 

Chrysalidokarpus-zltkasty

 

Listy tejto nádhernej rastliny môžu dosahovať 182 až 213 cm , takže potrebuje dostatočne veľký priestor. Vyžaduje tiež jasné vnútorné svetlo a neustálu vlhkosť.

 

5. Anglický brečtan – Rastliny do spálne 

 

Anglický brečtan Rastliny do spálne

 

Tejto rastline sa darí v kvetináčoch, závesných košoch alebo v zmesi s inými vyššími izbovými rastlinami v spoločnom kvetináči. Potrebuje mierne svetlo na jar a v lete , na jeseň a v zime vyžaduje jasné svetlo.

 

6. Papraď bostonská

 

 Papraď bostonská

 

Papraď bostonská je výbornou dekoráciou do každej miestnosti. Upozorňujeme však, že v interiéroch môžu byť trochu náročné. Bostonské paprade majú najradšej veľa svetla a každý deň ich treba zalievať. Prípadne ich môžete vyskúšať položiť na podnos naplnený s vodou.

 

7. Aglaonema premenlivá

 

Aglaonema premenlivá

 

Táto ľahko rastúca rastlina má lesklé, svetlozelené listy s bielymi znakmi. Obľubuje mierne vnútorné svetlo a najradšej má vždy mierne vlhkú pôdu, ale pohŕda studeným vzduchom. Takže treba dať pozor aby nebola v prievane.

 

8. Svokrin jazyk – Rastliny do spálne 

 

Svokrin jazyk Rastliny do spálne

Svokrin jazyk má listy, ktoré pripomínajú meč. Pre túto rastlinu je najlepšie nepriame svetlo0, rastlinu je tiež potrebné polievať, až keď je pôda takmer suchá. V správnych podmienkach môže žiť desaťročia!

 

9. Dračinec

 

Dračinec

 

Ukázalo sa, že niekoľko rôznych druhov Dračinca čistí vzduch. Sú to všetko ľahko pestovateľné rastliny s dlhými strapatými listami, z ktorých niektoré majú krásne červené znaky. Neviete, ktorú odrodu vyskúšať? Nech už vyberiete ktorúkoľvek, všetky druhy uprednostňujú podobné podmienky: mierne až jasné nepriame svetlo a pôda udržiavaná mierne vlhká.

 

10. Philodendron

 

Philodendron Rastliny do spálne

 

Táto veľkolepá rastlina má obrovské listy s jemnými, krajkovitými okrajmi. Je menší, ale časom sa bude rozširovať, keď bude rásť. Rastliny do spálne. Potrebuje mierne svetlo a treba ho zalievať, keď vrchných pár centimetrov pôdy vyschne.

 

11. Dieffenbachia – Rastliny do spálne 

 

Dieffenbachia Rastliny do spálne

 

Táto rastlina má honosné listy – ale šťava vo vnútri obsahuje kryštály, ktoré môžu dráždiť sliznice. Ak máte domáceho miláčika, ktorý rád žuje zeleň, potom táto rastlina pre vás nie je vhodná. Inak je to všeobecne bezstarostná rastlina, ktorá potrebuje iba mierne množstvo svetla. Pôdu udržiavajte mierne vlhkú, nikdy však nie rozmočenú.

 

12. Rozmarín lekársky

 

Rozmarín lekársky

Táto kulinárska bylina má príjemnú borovicovú vôňu. Potrebuje silné svetlo, preto ho udržujte pri svetlom okne (najlepšie južne). Medzi zalievaním nechajte pôdu vyschnúť a nádobu každý týždeň otáčajte, aby rastlina rástla rovnomerne. Vďaka rozmarínu vo vašom dome máte vždy čerstvé bylinky na varenie!

 

13. Zelenec chocholatý – Rastliny do spálne 

 

 Zelenec chocholatý

 

Túto klasickú izbovú rastlinu mohla vaša mama alebo babička pestovať v 70. rokoch, ale aj dnes si zaslúži miesto vo vašej domácnosti. Má pruhované listy a často sa nazýva aj ako ,, pavúčia rastlina“. Rastliny do tieňa – 11 interiérových rastlín do tieňa.

 

14. Šplhavnica zlatá

 

Šplhavnica zlatá

 

Šplhavnica zlatá je pravdepodobne najjednoduchšia izbová rastlina. Má lesklé listy v tvare srdca a stonky viniča, ktoré môžu dorásť až do dĺžky niekoľkých centimetroch. Šplhavnica zlatá uprednostňuje mierne až jasné svetlo a medzi zálievkami trochu sucho.

 

15. Toulcovka – Rastliny do spálne 

 

Toulcovka

 

Tieto luxusne vyzerajúce rastliny sú prekvapivo bezproblémové. Vyhovuje im slabé až mierne svetlo, aj keď najlepšie kvitnú pri ostrejšom svetle. Treba nechať pôdu pred zalievaním takmer suchú a rozdeľovať rastlinu každých päť rokov, aby sa vytvorili nové rastliny. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button