Okrasné rastlinyOKRASNÉ RASTLINY

Rastliny do tieňa – 11 interiérových rastlín do tieňa

Rastliny do tieňa . Máte v svojom dome alebo byte tmavé miesta , kde nesvieti moc ostré slnko a chceli by ste ich oživiť rastlinami ? Potom ste na správnom mieste pripravili sme vám prehľadný článok o rastlinách do tieňa .

 Rastliny do tieňa zoznam

Rastliny do tieňa

Rastliny do tieňa starostlivosť

 

Miestnosti a určovanie koľko svetla má daná miestnosť :

  • Ak má miestnosť veľa okien a je orientovaná na juh, má „vysoké svetlo“.
  • Izby orientované na východ alebo na západ majú „stredné svetlo“.
  • Napokon, izby orientované na sever alebo jednoducho bez okien majú „slabé svetlo“.

Rastliny do tieňa umiestnenie

Tiež si prečítajte : 11 mimoriadne výhodných dôvodov na vysadenie stromu na dvore

1. Dracéna sanderova

 

Dracéna sanderova

Dracéna sanderova je druh bambusu , je ideálna na miesta s malým svetlom . Je nenáročná na údržbu , potrebuje tieň , relatívne chladnejšie teploty a vodu bez obsahu fluóru ( takže ju môžete zalievať bežnou vodou z vodovodu ) .Priame slnko môže poškodiť listy rastliny .

Ak listy Dracény sanderovej začnú žltnúť , znamená to , že mala príliš veľa slnečného žiarenia , fluóru alebo jej prerástli korene . To ako na ňu dopadá svetlo mení jej tvar .

 

2. Krotón a Potosovec zlatý

 

Krotón

 

Krotón nájdete vo väčšine obchodov s rastlinami . Rastlina je známa tým že má nádherne sfarbené listy a kvety , ktoré pre svoje kvitnutie nepotrebujú toľko svetla . Keď si Krotón kúpite , všimnete si že začne opadať . Nerobte si ale starosti , už o pár dní ich začnú nahrádzať nové listy .

 

Potosovec zlatý

 

Potosovec zlatý , je veľmi podobný Krotónu. Dobre sa mu darí v tienistom interiéri . Hlavným rozdielom medzi týmito dvoma rastlinami je v ich listoch . Potosovec zlatý má obrovské vždy zelené listy so žltými pruhmi .

 

3. Kalanchoa – Rastliny do tieňa

 

 Kalanchoa

Kalanchoa má žiarivé farby a listy v zaujímavom tvare . Ak milujete rozmanitosť , táto rastlina je pre vás ako stvorená . Kalanchoa existuje v mnohých farbách , v červenej , ružovej , žltej a tiež bielej farbe . Rastlina je celkom nenáročná na údržbu , má radšej tmavšie miesta a nepotrebuje veľa vody . Tiež si prečítajte : Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

4. Biela orchidey

 

Biela orchidey

 

Rastliny do tieňa .Biela orchidey je jedna z najlepších izbových rastlín do tieňa . Pri kúte orchidey majte na pamäti , aby mala čerstvú stonku s najmenej 12-14 púčikmi . Tiež skontrolujte , čí ma zdravé listy. Biela orchidey kvitne na svetle , keď ju budete mať v tieni jej listy budú tmavozelené , ale keď ju dáte na slnko jej listy sa zmenia na svetlozelené . Môžete s rastlinou experimentovať a tak dosiahnuť farbu aká sa vám najviac páči . Ako osedlať koňa – postup a rady

 

5. Dypsis lutescens ( Palma zlatá )

 

Dypsis lutescens ( Palma zlatá )

Dypsis lutescens je jedna z drahších rastlín na tomto zozname . Niet sa čomu čudovať , vyzerá úžasne. Dypsis lutescens rastie rýchlosťou 15 – 17 cm ročne a jej konečná veľkosť je 1,8 až 2,1 metra , takže zaberie pomerne dosť miesta . Dožíva sa až 10 rokov . Umiestnite ju tak aby mala jasné svetlo ale nebolo priame . Pôsobením priameho svetla jej listy žltnú .Rastliny do tieňa.

 

6. Zelenec chochlatý

 

Zelenec chochlatý Rastliny do tieňa

 

Zelenec chochlatý je rastlina ktorú si obľúbite . Zelenec chochlatý je známi ako jedna z najľahšie udržateľných rastlín čo sa týka starostlivosti o ňu , dokáže odolať mnohým klimatickým podmienkam . Zelenec chochlatý moc nezalievajte pretože korene môžu začať hniť . Keď ho zalejete , nechajte ho vysušiť a až potom zasa polejte .Rastliny do tieňa .

 

7. Lopatkovec ( tiež známi ako ľalia )

 

Lopatkovec ( tiež známi ako ľalia ) Rastliny do tieňa

 

Lopatkovec je známi tým že má biele kvety a tmavozelené listy . Je o ne jednoduchá starostlivosť , to je jeden z dôvodov prečo sú také obľúbené .Milostným ľaliám sa lepšie darí v slabom alebo miernom svetle .Množstvo svetla ktoré ponúknete milostnej ľalii , ovplyvní to ako bude rastlina vyzerať .Keď jej dáte viac svetla bude často kvitnúť , keď bude v tieni bude vyzerať ako tradičná zelená rastlina . Lopatkovec a jeho pestovanie

 

8. Filodendron

 

Filodendron Rastliny do tieňa

 

 

Filodendron miluje tmavšie miesta v interiéri , ale nevadí im ani občasné slnko .Táto rastlina nie je taká citlivá na zmeny podnebia ako ostatné. Filodendron treba udržať v rovnováhe , keby začal vädnúť , zmeňte množstvo svetla ( ak je v tieni dajte ho na slnko ak je na slnku dajte ho do tieňa ) .

 

9. Aglaonema

 

Aglaonema Rastliny do tieňa

 

Aglaonema je populárna , pretože existuje viac variácií tejto rastliny. Každý druh má iný vzor listov. Sú ideálne pre ľudí ktorí chcú nejakú malú rastlinu , navyše sa o ňu relatívne dobre stará . Pozerajte ju počas letných mesiacov , v teda začína klíčiť pôvabne zeleno .

 

10. Sansevieria trojpása –

Rastliny do tieňa

 

Sansevieria trojpása Rastliny do tieňa

 

Sansevieria trojpása je jedinečný typ izbovej rastliny do tieňa , pretože je známa tým , že zlepšujú kvalitu vnútorného vzduchu. Rastlina vás očarí listami v tvare meča . Starostlivosť o rastlinu je neuveriteľne ľahká .Majú radi suchšie miesta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button