OKRASNÉ RASTLINYOkrasné rastliny

Rastliny do jazera :Top 7 najkrajších vodných kvetov na svete

Rastliny do jazera. Top 7 najkrajších vodných kvetov na svete Čo tak vidieť jazierko alebo jazero plné krásnych kvetov? Pravdepodobne vám takýto pohľad vyrazí dych. V tom je kúzlo vodných kvetov. Môžu vás okamžite potešiť. Tu je zoznam 7 najkrajších kvetov do jazera.

 

7. Hydrocleys nymphoides, vodný mak

 

 Hydrocleys nymphoides, vodný mak

 

Vodný mak je plávajúca vodná rastlina, ktorá pochádza z Južnej Ameriky. Rastlina je známa pre svoje okrúhle, tmavozelené listy a nádherné citrónovo žlté kvety s červenohnedými stredmi. Vodný mak môže byť teda skvelým doplnkom do vašho jazierka.

 

Vodný mak ľahko rastie na plytkých rybníkoch s pokojnými vodami. Potrebuje úplné slnečné svetlo. Na vodnej hladine sa táto rastlina rozprestierala na 45 cm a týči sa do výšky až 15 cm. Hydrocleys nymphoides v lete vytvára nádherné citrónovo žlté kvety. Kvety vydržia iba deň. Ale vodné maky kvitnú opakovane počas celého leta.

 

6. Šípovka širokolistá (Broadleaf arrowhead)

 

Šípovka širokolistá (Broadleaf arrowhead) Rastliny do jazera

 

Je to vodná trvalka, ktorá má výrazné, široké listy v tvare šípu. Má atraktívne biele kvety, možno ich nájsť tri alebo viac usporiadaných okolo stonky (zakrpatené usporiadanie). Šípovka širokolistá dobre rastie v potokoch, plytkých vodách a močiaroch.

 

Na vodnej hladine má Šípovka širokolistá výšku 60 až 120 cm. Rastie v kolóniách a potrebuje polotieň. Nádherné biele kvety sa otvoria medzi júlom a septembrom. Samčie aj samičie kvety sa nachádzajú na tej istej stonke. Na rozdiel od samičích kvetov majú samčie kvety v strede skupinu atraktívnych žltých tyčiniek.

 

5. Pontedéria srdcovitá (Pickerelweed)

 

Pontedéria srdcovitá (Pickerelweed)

 

Pontedéria srdcovitá je listnatá, trváca, vodná rastlina, ktorá pochádza z Ameriky. Bežne sa vyskytuje v potokoch, rybníkoch a močiaroch v Ontáriu, Novom Škótsku, na južnej Floride, v Missouri a Oklahome. Pontedéria srdcovitá má dlhé, lesklé listy v tvare srdca a na klasoch vytvára drobné tubulárne modré kvety.

 

Rastliny burinovej buriny zvyčajne stúpajú 1 až 2 metre nad vodu. Ich lesklé, zelené listy v tvare srdca dorastajú až do dĺžky 10 centimetrov. Okázalé, modré kvety sa otvárajú od júna do októbra. Počas kvitnutia tento plán nielen dodá vašej vodnej záhrade zvláštnu krásu, ale priláka aj nádherné motýle.

 

4. Aponogeton distachyos Rastliny do jazera

 

 Aponogeton distachyos Rastliny do jazera

 

Je to atraktívna vodná rastlina, ktorá má príjemne voňajúce drobné biele kvety. Okrem atraktívnych kvetov majú vodné hlohy dlhé, úzke plávajúce listy. Je to nepochybne jeden z najlepších kvetov na pestovanie vo vašom jazere. Táto krásna rastlina sa používa aj ako akvarijná rastlina.Darček pre brata 16 tipov na darček

 

Vodný hloh má výšku až 10 cm a na povrchu vody môže pokrývať 2 až 3 stopy. Táto vodná rastlina kvitne dvakrát ročne, od polovice jari do polovice leta, a kvety sa opäť otvárajú v zime. Po kvitnutí vytvárajú atraktívne biele kvety príjemnú vôňu ako vanilka.

 

3. Eichhornia nafúknutá (Common water hyacinth)

 

 Eichhornia nafúknutá (Co

 

Eichhornia nafúknutá je nádherná plávajúca trvalka, ktorá pochádza z tropickej Južnej Ameriky. Táto rastlina rastie dobre v rybníkoch, potokoch, jazerách a priekopách. Eichhornie nafúknuté sú známe svojimi hustými, lesklými, zaoblenými listami a nápadnými modrými až fialovými kvetmi.

 

Eichhornia nafúknutá zvyčajne stúpajú až do výšky 1 metra nad vodnou hladinou. Ich listy dorastajú do šírky 10 až 20 cm. Stonka rastliny Eichhornia je dlhá a hubovitá. Kvitne v lete až na jeseň, vytvára klasy atraktívnych modrých až fialových kvetov so 6 okvetnými lístkami.

 

2. Lotos indický (Sacred lotus) Rastliny do jazera

 

Lotos indický (Sacred lotus) Rastliny do jazera

 

Lotos indický je populárny a jeden z najkrajších kvetov v jazerách. Je to posvätná kvetina pre budhistov. Lotosy rastú v plytkých rybníkoch a jazerách. Lotosy nemôžu žiť v chladnom podnebí, pretože potrebujú priame slnečné svetlo. Lotosové kvety majú zvyčajne ružovú alebo bielu farbu. Najkrajšia záhrada : Top 10 najkrajších záhrad na svete

 

Rovnako ako lekná, aj lotosy sú zakorenené v bahne žijúceho jazierka alebo jazera a vo vode plávajú kvety a listy. Listy lotosu majú dĺžku až 50 cm a kvet môže dosiahnuť priemer 20 cm. Jún až polovica augusta je obdobím kvitnutia lotosov. Atraktívna kvetina sa otvára ráno a zatvára sa večer. Oku lahodiace lotosy vytvárajú tiež príjemnú ovocnú vôňu.

 

1. Leknovité (Water lilies) Rastliny do jazera

 

 Leknovité Rastliny do jazera

 

Efektné lekno je pravdepodobne najkrajšou vodnou kvetinou na svete. Táto úžasná kvetina sa dodáva v rôznych druhoch a farbách. Rastliny do jazera. Na svete existuje 70 rôznych druhov lekien. Lekná rastú v rybníkoch, priekopách a iných plytkých vodných útvaroch v tropických a miernych oblastiach po celom svete. Lekná sú známe svojimi širokými, guľatými listami a farebnými kvetmi.

 

Lekno je zakorenené v pôde vodného útvaru, ktorý rastie. Dlhá podmorská stonka lekien sa pripája svojimi plávajúcimi kvetmi a veľkými listami. Dodávajú sa v rôznych farbách vrátane bielej, červenej, žlto-ružovej, broskyňovej, modrej, fialovej a oranžovej.

 

Victoria amazonica alebo obrovský lekno, ktoré pochádzajú z povodia rieky Amazonky, sú najväčšie zo všetkých druhov lekien na svete. Ich dokonalé zaoblené listy majú priemer120 až 180 cm v priemere a kvety obsahujú 50 – 60 okvetných lístkov.

 

Lekná kvitnú od jari do neskorej jesene. Efektné, voňavé kvety lekien sa otvárajú iba ráno alebo neskoro večer. Táto oku lahodiaca vodná rastlina tiež chráni rybník alebo inú vodnú plochu, ktorú obývajú, tým, že poskytuje útočisko mnohým druhom rýb a bezstavovcov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button