DIZAJNOkrasné rastliny

Najkrajšia záhrada : Top 10 najkrajších záhrad na svete

Najkrajšia záhrada. Top 10 najkrajších záhrad na svete. Prechádzka krásnou záhradou je neopísateľný pocit. Stratíte sa v kráse prírody, keď sa budete prechádzať obklopení kvetmi a prírodou. Dodá vášmu životu radosť a pokoj.

 

10. Púštna botanická záhrada

 

 Púštna botanická záhrada

V púštnej botanickej záhrade v arizonskom meste Phoenix je vystavená veľká zbierka suchých rastlín. 140-árová záhrada má viac ako 21 000 púštnych rastlín od 139 rôznych druhov. Táto záhrada je známa svojou zbierkou 169 vzácnych druhov púštnych rastlín.

Je tiež domovom 1 350 rôznych druhov rastlín kaktusov. Zbierka púštnej botanickej záhrady pochádza hlavne z púští juhozápadnej Severnej Ameriky. Vďaka dobre udržiavaným chodníkom v záhrade je chôdza pre vás oveľa ľahšia. V každom jarnom období púštna záhrada víta množstvo krásnych motýľov. Dobrovoľníci v záhrade vám vysvetlia rôzne druhy púštnych rastlín. V záhrade môžete tiež vidieť množstvo fontán a lavičiek.

 

9. Záhrada Clauda Moneta

 

 Záhrada Clauda Moneta

Veľkolepá záhrada Clauda Moneta sa nachádza v obci Giverny v severnom Francúzsku. Táto záhrada je rozdelená na dve časti, kvetinovú záhradu a vodnú záhradu. Túto úchvatne krásnu záhradu navrhol slávny francúzsky impresionistický maliar Claude Monet.

Claude Monet a jeho rodina sa usadili v Giverny v roku 1883. Miloval život na pokojnom a krásnom mieste. Na základe mnohých japonských obrazov z jeho zbierky sa Monet rozhodol zrekonštruovať svoju záhradu. Claude začal s projektovaním svojej novej záhrady v roku 1890. S množstvom tvrdej práce odklonil rieku pri svojom dome do krásnej záhrady s jazierkami. Postavil tiež most cez jazero, ktoré je naplnené leknami. Záhrada pred domom Monte je zmiešaná s množstvom kvetov rôznych druhov. Popínavé ruže sú jednou z hlavných atrakcií tejto záhrady. V záhrade nájdete tiež množstvo ovocných stromov.

 

8. Záhrady Longwood

 

Záhrady Longwood

Záhrady Longwood s rozlohou 1077 akrov nachádzajúce sa v Pensylvánii v USA zobrazujú 40 nádherných záhrad a 1ha skleníkov. Táto obrovská záhrada je domovom 11 000 rôznych druhov rastlín a stromov. Lúka s rozlohou 34ha je najkrajšou atrakciou v záhradách Longwood. Dobre udržiavané turistické chodníky v záhradách Longwood sa rozprestierajú asi 5km. V záhrade nájdete tiež množstvo vodných zdrojov. Táto botanická záhrada tiež chráni mnohé zvieratá vrátane jeleňov, bobrov, motýľov a vtákov. V obrovskej zimnej záhrade v tejto botanickej záhrade sa nachádza 20 vnútorných záhrad. Táto zimná záhrada sa rozprestierala na veľkej ploche 1ha. Chráni 5 500 rôznych druhov rastlín. Vo vnútri zimnej záhrady môžete vidieť veľa krásnych kvetov vrátane letných ruží, papradí, bonsajov, kaktusov, bromélií a papradí.

Sezónne výstavy a divadelné umenie v záhradách Longwood sa pre vás určite stanú nezabudnuteľný zážitkom. Pretože kvety sú sezónne, každá výstava vám ponúka iný druh zážitku. V letnej sezóne si môžete vychutnať fontány, hudobné koncerty a ohňostroje.

 

 

7. Botanická záhrada Villa Taranto

 

 Botanická záhrada Villa Taranto

Botanická záhrada Villa Taranto sa nachádza v regióne Piemont v severozápadnom Taliansku. Rozprestiera sa na impozantných 16 hektároch pôdy. Táto botanická záhrada chráni 20 000 odrôd rastlín pred tisíckami rôznych druhov. Záhrada tiež obsahuje sochy, terasy, vodopády, fontány a rybníky v talianskom štýle.

K dispozícii sú 6,9 km dlhé chodníky, kde si môžete v záhrade vychutnať krásu množstva kvetov a ďalších atrakcií. Veľká zbierka tejto záhrady zahŕňa veľa tropických rastlín, tulipány, lotosy, georgíny, kamélie, magnólie a vresy. Vstup do záhrad vily Taranto je zadarmo. Plné rozkvitnuté kvety si môžete vychutnať od jari do jesene.

 

6. Kráľovská botanická záhrada, Londýn Najkrajšia záhrada

 

Kráľovská botanická záhrada, Londýn

Pôsobivé kráľovské botanické záhrady v londýnskej štvrti Kew majú rozlohu 131ha pôdy. Môžete tu objaviť viac ako 50 000 rôznych druhov rastlín. Najkrajšia záhrada. Táto historická záhrada je tiež miestom svetového dedičstva. Okrem krásnych záhrad môžete preskúmať aj umelecké galérie, skleníky, jedinečné budovy a klimatické pásma.

Bola to princezná Augusta (matka kráľa Juraja III.), Ktorá pôvodne navrhla túto záhradu ešte v roku 1759. K dielu sa pri princeznej pripojili aj botanik Lord Bute a záhradník William Aiton. Navrhli obrovskú krásnu záhradu na 3,6 hektároch pôdy v chate White Lodge v Richmonde v Londýne. V 70. rokoch 19. storočia sa kráľ Juraj III. Rozhodol rozšíriť záhradu navrhnutú jeho matkou. Za to bol kráľ Juraj III. menovaný slávnym botanikom Josephom Banksom. Nazbieral obrovské množstvo rastlín z celého sveta a pridal nové záhrady.

V 19. storočí pribudlo v záhrade množstvo skleníkov. Palmový dom je najatraktívnejší zelený dom v záhradách Kew. Tento pôsobivý presklený dom je domovom mnohých rastlín tropického dažďového pralesa. Zimná záhrada princeznej Walesu je ďalším dôležitým skleníkom v záhradách Kew, ktorý stojí za to navštíviť. Tento skleník obsahuje 10 rôznych klimatických zón riadených počítačmi. Na tejto zimnej záhrade nájdete púštne rastliny, mäsožravé rastliny a rôzne druhy orchideí. K dispozícii je tiež 59 metrov vysoký chodník korunami stromov, ktorý poskytuje krásny výhľad na okolité miesta.

 

5. Butchartove záhrady – Najkrajšia záhrada

 

 Butchartove záhrady

Je to svetovo preslávená záhrada a národné historické miesto Kanady, ktoré sa nachádza v zálive Brentwood v Britskej Kolumbii. Táto záhrada obsahuje tematické záhrady, exotické kvitnúce rastliny a rybníky. Butchartove záhrady sa rozprestierajú na 22 hektároch a sú domovom 700 odrôd rastlín. Túto záhradu navrhol Robert Pim Butchart a jeho manželka Jennie Butchart. Kedysi bol miestom tejto krásnej záhrady kameňolom, ktorý vlastnil Robert Pim Butchart. Keď sa lom v roku 1909 uzavrel, rozhodli sa páry zmeniť pozemok na krásnu záhradu.

Návrhu tejto záhrady strávili 12 rokov a od roku 1921 vítajú návštevníkov svojej krásnej záhrady. V záhrade Butchart sú tiež tisíce motýľov, papagájov, páv a iných vtákov. Hviezdne jazierko v záhrade chráni množstvo kačíc. V záhradách Butchart sú tiež hudobné večery, svetelné šou a ohňostroje.

 

4. Botanická záhrada Nong Nooch

 

Botanická záhrada Nong Nooch

 

Botanická záhrada Nong Nooch je obľúbenou turistickou atrakciou v thajskom meste Pattaya. Táto botanická záhrada s rozlohou 202 ha predstavuje najväčšiu zbierku kvitnúcich rastlín v krajine. Záhrada Noon Nooch obsahuje rastliny z viac ako 670 pôvodných druhov. Záhrada Noong Nooch má symetrický dizajn. Existuje 1,1 km dlhý chodník na spoznávanie krás tejto záhrady. Bonsaje, paprade, palmy, kaktusy a orchidey sú v záhrade rozmiestnené v samostatných častiach. Pri prechádzke záhradou môžete vidieť aj zzaijímavo orezané kríky. Okrem krásnych záhrad botanická záhrada Noong Nooch pre návštevníkov predstavuje aj thajskú kultúrnu prehliadku, múzeum automobilov, rybník a prehliadku slonov. V záhrade sa môžete tiež venovať cyklistike, jazde na slonoch a pádlovaniu na člnoch.

 

3. záhrady Chateu de Villandry – Najkrajšia záhrada

 

záhrady Chateu de Villandry

Populárny zámok Chateau de Villandry vo francúzskej Indre-et-Loire má šesť nádherných záhrad. Prekrásne záhrady Villandry rozdelené do šiestich terás. Na hornej terase je slnečná záhrada, na ďalšej terase sa nachádza vodná záhrada, po ktorej nasleduje okrasná záhrada a na dolnej terase bylinková záhrada.

Slnečná záhrada na najvyššej terase obsahuje nádherné lúčne rastliny. Táto záhrada je obklopená lipami. Uprostred záhrady je okrasné jazierko v tvare slnka. Vodná záhrada Villandry je ideálnym miestom pre relaxáciu. V tejto záhrade nájdete množstvo krásnych fontán a trávnikových priestorov. V strede záhrady je tiež okrasné jazierko. Bylinková záhrada na dolnej terase obsahuje rôzne aromatické liečivé rastliny. Rastlinná štruktúra tejto záhrady má kruhový tvar. Symbolizuje večnosť.

 

2. záhrady vo Versailles

 

 záhrady vo Versailles

Je to jedna z najkrajších a najväčších záhrad na svete. Táto nádherná záhrada s rozlohou 800 hektárov je vynikajúcim príkladom formálneho francúzskeho záhradného dizajnu. Najkrajšia záhrada.  Záhrady vo Versailles obsahujú 300 hektárov lesa, stovky akrov kvetinových záhonov, 35 kilometrov kanálov, 600 fontán a 372 sôch. Je to tiež domov pre 200 000 stromov a viac ako 2 000 000 kvitnúcich rastlín. Záhrady vo Versailles začal Ľudovít XIV. V roku 1661 a ich dokončenie trvalo štyridsať rokov. Má rovnakú dôležitosť ako palác. V roku 1979 UNESCO uznalo záhrady vo Versailles a palác ako miesto svetového dedičstva. Darček pre otca : 22 tipov na darček pre otca

V spodnej úrovni záhrady sa nachádza 1,5 km dlhý Canal Grande. Na brehu prieplavu môžete vidieť veľa dubov, divých čerešní a jaseňov. Výlet loďou po Veľkom kanáli prináša čarovný výhľad na rozľahlé záhrady Versailles.
Veľká záhrada Orangerie zaberá 3ha pôdy. Obsahuje tisíce stromov. Hlavným účelom tohto Orangerie je chrániť rastliny v zimnom období. Fontány sú ďalšou atrakciou záhrad vo Versailles. Všetky hlavné fontány v záhrade majú kolosálne sochy. Väčšina sôch zobrazuje mytologické postavy vrátane Saturn, Amor, Ceres, Flóra a Neptún.

 

1. najkrajšie záhrady Keukenhof – Najkrajšia záhrada

 

najkrajšie záhrady Keukenhof

Keukenhof je najväčšia kvetinová záhrada na svete. Rozprestiera sa na ploche 32 hektárov a je domovom 7 miliónov kvitnúcich rastlín. Táto záhrada sa nachádza v meste Lisse v západnom Holandsku. Keukenhof sa tiež považuje za „záhradu Európy“. Záhrada Keukenhof je otvorená iba na jar, od konca marca do konca mája. Počas tejto doby záhrada zobrazuje milióny kvetov tulipánov v plnej kráse. Okrem nádherných tulipánov môžete vidieť aj zvončeky, hyacinty a narcisy. V záhrade sa tiež nachádza najväčšia svetová šeľa ľalie. Rastliny do tieňa – 11 interiérových rastlín do tieňa
 

Ďalšou zaujímavosťou, ktorú musíte v Keukenhofe vedieť, je, že každý rok má záhrada rôzne témy. K dispozícii je 15 km dlhých turistických chodníkov na spoznávanie krás záhrady. 45-minútová jazda loďou tiež prináša čarovný pohľad do záhrady. V záhrade Keukenhof nájdete aj veľa umeleckých sôch a fontán.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button