OKRASNÉ RASTLINYPsy

Jedovaté rastliny :15 spoločných rastlín jedovatých pre psy

Niektoré domáce rastliny, hoci sú pre človeka úplne bezpečné, sú pre psy jedovaté a dokonca smrteľné. Článok zobrazuje 15 populárnych domácich rastlín jedovatých pre psy, spolu s fotografiami na rýchlu identifikáciu .Jedovaté rastliny pre psy :

 

1. Aloe Vera

 

1. Aloe Vera

Niektoré časti rastliny aloe sú pre psov bezpečné: šťava a gél, ktoré sa nachádzajú vo vnútri listov, sa môžu použiť ako prostriedok na lokálne ošetrenie kožných odrenín a psy môžu bezpečne piť šťavu z aloe. Ale pri žuvaní rastliny môže byť pes vystavený toxínom nazývaným antrachinón glykozidy, ktoré môžu spôsobiť hnačky a zvracanie. Aloe sa považuje za stredne toxickú pre psy.

2. Brečtan

 

2.Brečtan

Brečtan určite vyzerá pekne vypadávajúci z kvetináča alebo sa kaskádovito rúca po tehlovej stene, ale veci nebudú pekné, ak váš pes zožerie listy. Niekoľko odrôd brečtanu obsahuje toxíny, vrátane triterpenoidových saponínov a polyacetylénových zlúčenín, ktoré spôsobujú nadmerné slinenie, zvracanie, hnačky a bolesti brucha.Tiež si prečítajte : Pes , Domáci pes – Cesta od Vlka po Domáceho miláčika

3. Tučnolist vajcovitý

 

3.Tučnolist vajcovitý

Tučnolist vajcovitý , všeobecne známa ako nefrit, je gumová rastlina obľúbená pre svoje ťažko zabiteľné vlastnosti a schopnosť žiť až 100 rokov. Je toxická pre domáce zvieratá, aj keď toxické zlúčeniny nie sú dobre pochopené. Rastliny nefritu môžu okrem ťažko identifikovateľného príznaku: depresie spôsobiť zvracanie a spomalenie srdcového rytmu. Tučnolist vajcovitý a jeho pestovanie

4. Dífenbachia

 

4.Dífenbachia

Táto bežná izbová rastlina má typ toxicity, ktorý uvidíte u niektorých iných tropických rastlín, ako je napríklad Filodendron. Listy obsahujú malé, ostré kryštály šťavelanu vápenatého, ktoré môžu dráždiť ústa psa a spôsobiť silné opuchy a pálenie úst a jazyka. Zriedkavo môže toto podráždenie viesť k ťažkostiam s dýchaním a v závažných prípadoch k smrti. Ardénsky Buviér

5. Filodendron

 

5.Filodendron

Rovnako ako Dieffenbachia, aj Filodendron je obľúbenou voľbou pre potreby nízkej údržby, ale pri požití môžu ostré kryštály oxalátu vápenatého v listoch dráždiť ústa psa a spôsobiť silné opuchy a pálenie úst a jazyka. Zriedkavo môže toto podráždenie viesť k ťažkostiam s dýchaním a v závažných prípadoch k smrti.

6. Potosovec zlatý

 

6.Potosovec zlatý

Rovnako ako jeho blízky bratranec Filodendron, aj Potosovec zlatý je ťažko zabiteľná domáca rastlina s veľmi malými potrebami. To však, bohužiaľ, znamená, že môže po požití spôsobiť rovnaké príznaky ako filodendron. Drobné, ostré kryštály šťavelanu vápenatého obsiahnuté v listoch môžu psovi podráždiť ústa a spôsobiť silné opuchy a pálenie úst a jazyka. Zriedkavo môže toto podráždenie viesť k ťažkostiam s dýchaním a v závažných prípadoch k smrti.

7. Cykas japonský

 

7.Cykas japonský

Cykas japonský dodáva vášmu domovu okamžitý exotický vzhľad, ale každá jedna časť rastliny – od semien a koreňov až po listy – je pre psy a mačky jedovatá. Táto rastlina má takú zlú reputáciu ako domáca rastlina jedovatá pre psy, že je uvedená v zozname najjedovatejších rastlín pre psy . Toxínový Cykas môže spôsobiť zvracanie, hnačky a v niektorých prípadoch záchvaty, letargiu a zlyhanie pečene.

8. Zamiokulkas

 

8.Zamiokulkas

Rastlina Zamiokulkas , ktorá je atraktívna pre svoju schopnosť prosperovať v prostredí so slabým osvetlením, môže spôsobiť nežiaduce reakcie, ako je zvracanie a hnačky. Rastlina Zamiokulkas obsahuje kryštály oxalátu vápenatého, ktoré môžu spôsobiť podráždenie a opuch v ústach a dýchacie ťažkosti. Zamiokulkas a jeho pestovanie

9. Kaládium

 

9.Kaládium

Kaládium je obľúbené pre svoje farebné listy. Je to však domáca rastlina jedovatá pre psy, ak dôjde k požitiu. Kaládium má v listoch ostré kryštály oxalátu vápenatého, ktoré môžu dráždiť ústa psa a spôsobiť silné opuchy a pálenie úst a jazyka. Zriedkavo môže toto podráždenie viesť k ťažkostiam s dýchaním a v závažných prípadoch k smrti.Jedovaté rastliny psy.

10. Dracéna voňavá

 

 10.Dracéna voňavá Jedovaté rastliny psy

Zvracanie – niekedy krvou – je hlavným príznakom pri požití rastliny ktorá sa volá Dracéna voňavá, ale môže tiež viesť k strate chuti do jedla a depresii. Túto reakciu spôsobujú zlúčeniny nazývané steroidné saponíny, ktoré sú nebezpečné pre psy aj mačky.

11. Asparagus setaceus

 

11.Asparagus setaceus Jedovaté rastliny psy

Asparagus setaceus je taká péřová, že by ste nečakali, že ide o príbuzného ľalie. Nanešťastie obsahuje toxín, ktorý pri požití môže spôsobiť zvracanie a hnačky, spolu s podráždením pokožky vášho psa.

12. Adénium (Desert roses)

 

12.Adenium Jedovaté rastliny psy

Nič neprekoná starodávne vyzerajúci kmeň púštnej ruže a jej nádherné kvety, ale ak si ju váš pes pohryzie, nebude to pekné. Púštna ruža obsahuje toxín nazývaný srdcový glykozid, ktorý môže spôsobiť príznaky ako zvracanie, hnačky, depresie, nepravidelný srdcový rytmus až smrť.

13. Strelícia

 

13.Strelícia Jedovaté rastliny psy

Rajský vták je vynikajúca domáca rastlina, ktorá dostala meno podľa okázalého operenia svojho menovca. Ak ju však váš pes zje, do 20 minút môžete očakávať nevoľnosť, zvracanie a ospalosť.

14. Lopatkovec

 

Lopatkovec Jedovaté rastliny psy

Pokojová ľalia je výberová izbová rastlina pre tých, ktorí chcú vytvoriť elegantný minimalistický vzhľad. Ale ak ju váš pes zožerie, nestojí to za to. Lopatkovec je ďalšou rastlinou, ktorá obsahuje kryštály oxalátu vápenatého, ktoré spôsobujú intenzívne podráždenie úst, nadmerné slintanie a ťažkosti s prehĺtaním. Lopatkovec a jeho pestovanie

15.  Aglaonema

 

15.Aglaonema Jedovaté rastliny psy

Aglaonema je skvelá rastlina pre ľudí, ktorí chcú do miestnosti pridať veľa zelenej farby bez väčšieho množstva svetla. Ale táto ľahká rastlina je tvrdá pre psov, ktorí ju jedia. Listy ale obsahuje kryštály šťavelanu vápenatého, ktoré môžu spôsobiť bolesť a opuch úst, zvracanie a ťažkosti s prehĺtaním a dýchaním.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button