Zaujímavosti z ríše zvieratZVIERATÁ PODĽA ABECEDY

Zvieratá na i – 10 zvierat na písmeno i

Zvieratá na i 10 zvierat na písmeno i. Zaujíma vás ktoré zvieratá začínajú na písmeno i? Pripravili sme pre vás zoznam zvierat začínajúcich písmenom i. Prečítajte si Zvieratá na i a niečo o nich.

 

Zvieratá na i

Zvieratá na i sú napríklad Ibizský podenko, Islandský ovčiak, Impala, Indri, Írsky seter, Írsky teriér, Írsky vlkodav, Ihlica, Ibis a Irena. Toto sú len niektoré ktoré patria do kategórie zvieratá na písmeno I.

zvieratá na i

 

1. Ibizský podenko
2. Islandský ovčiak
3. Impala
4. Indri
5. Írsky seter
6. Írsky teriér
7. Írsky vlkodav
8. Ihlica
9. Ibis
10. Irena

Zviera na i

Zviera na i je Ibizský podenko, Islandský ovčiak, Impala a Indri. Ďalšie zviera na i je Írsky seter, Írsky teriér, Írsky vlkodav, Ihlica, Ibis a Irena.

Zviera na i

1. Ibizský podenko

 

 Ibizský podenko

 

Ibizský pes (španielsky: podenco ibicenco, katalánsky: ca eivissenc) je štíhly, mrštný pes z čeľade psovitých. Existujú dva typy srsti tohto plemena: hladká a drôtená. Častejšie sa vyskytuje hladký typ. Niektorí sa domnievajú, že existuje aj tretí typ, dlhý, ale dlhosrstý je s najväčšou pravdepodobnosťou variáciou drôteného. Zvieratá na e – 5 zvierat na písmeno e.

 

Ibizský honič je elegantné a agilné plemeno s atletickým a atraktívnym výzorom a pružným klusom, ktorý pokrýva zem. Hoci má pôvabný vzhľad, má dobrý obvod kostí a je to robustné/odolné plemeno. Jeho veľké vzpriamené uši – charakteristický znak plemena – sú široké v spodnej časti a rámujú dlhú a elegantnú hlavu. Zvieratá na i. Krk je dlhý a štíhly. Zviera na i. Má jedinečnú prednú zostavu s dobre položenými ramenami a relatívne rovným ramenom. Ich srsť, ktorá sa vyskytuje v hladkých aj drôtených variantoch, je kombináciou červenej a bielej farby s nosom, ušami, okrajmi očí a vankúšikmi nôh svetlej hnedej farby. Jeho oči sú výraznej jantárovej farby a majú ostražitý a inteligentný výraz. Ibizan môže mať výšku v závislosti od toho, ktorý štandard sledujete, od 56 do74 cm a váhu od 20 až 29 kg, pričom samce sú väčšie ako samice. Ibizský podenko: Charakteristika, pôvod a využitie

 

2. Islandský ovčiak

 

Islandský ovčiak

 

Islandský ovčiak (islandsky: Íslenskur fjárhundur [ˈistlɛnskʏr ˈfjaurˌhʏntʏr̥]) je plemeno psa špicového typu, ktoré pochádza zo psov privezených na Island Vikingami. Je podobného typu ako nórsky buhund, shetlandský ovčiak a waleský corgi. Na islandskom vidieku sa bežne používajú na pasenie oviec. Islandský ovčiak: Pôvod, charakteristika

3. Impala Zvieratá na i

 

"

 

Impala je stredne veľká antilopa žijúca vo východnej a južnej Afrike. Jediný člen rodu Aepyceros, ktorý bol prvýkrát opísaný európskemu publiku nemeckým zoológom Hinrichom Lichtensteinom v roku 1812. Rozoznávajú sa dva poddruhy – impala obyčajná a väčšia a tmavšia impala čiernohlavá. Zvieratá na i. Imala dosahuje v ramenách 70-92 cm  a váži 40-76 kg. Má lesklú, červenohnedú srsť. Štíhle, lyrovité rohy samca sú dlhé 45-92 cm.

 

Impala je aktívna najmä cez deň a v závislosti od klimatických a geografických podmienok môže byť spoločenská alebo teritoriálna. Možno pozorovať tri odlišné sociálne skupiny: teritoriálne samce, mládenecké stáda a samičie stáda. Impala je známa dvoma charakteristickými skokmi, ktoré predstavujú stratégiu proti predátorom. Imala sa živí jednoklíčnolistovými a dvojklíčnolistovými rastlinami, bylinami, plodmi a akáciovými strukmi (vždy, keď sú k dispozícii). Zviera na i. Každoročná, tri týždne trvajúca ruje sa koncom obdobia dažďov, zvyčajne v máji. Samce počas ruje bojujú o dominanciu a víťazný samec sa uchádza o samicu v období ruje. Tehotenstvo trvá šesť až sedem mesiacov, po ktorých sa narodí jedno mláďa, ktoré sa okamžite ukryje v úkryte. Mláďatá sú dojčené štyri až šesť mesiacov; mladé samce, ktoré sú vynútené zo samčích skupín, sa pripájajú k mládeneckým stádam, zatiaľ čo samice môžu zostať vzadu. Zvieratá na g 13 zvierat na písmeno g.

 

4. Indri Zvieratá na i

 

"Indri

 

Je v súčasnosti najväčším zástupcom poloopíc (členitonosoblížne), patrí do čeľade indriovité. Je aktívny cez deň a žije na stromoch, kde mu poskytuje jeho bieločierne sfarbenie dobré zamaskovanie. Nápadné sú aj jeho dlhé končatiny, vďaka ktorým môže obratne skákať z jedného stromu na druhý. Spoľahlivou charakteristikou medzi ostatnými primátmi je aj jeho pahýľovitý chvost, prípadne potom lysá, čierna tvár. Telo dorastá až do 60 cm, chvost 5 cm a hmotnosť sa pohybuje medzi 6-7 kg. Jeho blízkymi príbuznými sú sifaky a rovnako ako ostatný lemuri žije aj indri na Madagaskare a to len v jeho východnej časti. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov.

 

5. Írsky vlkodav – Zviera na i

 

"

 

Hoci pôvodne bolo plemeno hladkosrsté alebo hrubosrsté, dnes existuje len hrubosrstá odroda. Predpokladá sa, že fénickí námorníci priviezli zo Stredného východu do Írska psy typu chrt a títo psi boli skrížení s mastifmi, aby vznikol pes obrovskej veľkosti s rýchlosťou a silou, ktorý dokázal zahnať vlkov, ktorí boli v Írsku veľkou hrozbou pre dobytok. Írsky vlkodav. Koncom 18. storočia bol vlk v Írsku vyhubený a početnosť plemena sa znížila. Zvieratá na i. Počas veľkého hladomoru v Írsku v 40. rokoch 19. storočia sa plemeno stalo veľmi vzácnym. Zvieratá na f – 13 zvierat na písmeno f.

Zviera na i. Skupina obdivovateľov pod vedením škótskeho kapitána Georgea Augusta Grahama však vypracovala šľachtiteľský program na oživenie plemena, pričom tých niekoľko írskych vlkodavov, ktorí prežili, sa krížilo s ťažším typom deerhounda, nemeckou dohou a tibetským mastifom. Írsky vlkodav je údajne najvyššie plemeno psov a najväčšie zo všetkých plemien. Napriek svojej veľkosti je jemný a pokojný: skutočne jemný obor.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button