RADY DO DOMÁCNOSTIZaujímavosti z ríše zvierat

Ako zistím že mám šváby – 10 signálov

Ako zistím že mám šváby. PRÍZNAKY VÝSKYTU ŠVÁBOV. Predíďte malému problému so švábmi, ktorý sa môže zmeniť na zamorenie, sledovaním týchto príznakov.

 

Šváby sú strašidelný hmyz, ktoré so sebou môžu prinášať vážne zdravotné riziká, ako sú alergie a astmatické záchvaty. Tento hmyz môže tiež šíriť mnohé druhy baktérií, ako aj parazitické červy. Faktom je, že títo škodcovia vám môžu spôsobiť ochorenie, takže čím skôr zistíte, že sú vo vašom dome alebo kancelárii, tým skôr sa môžete s problémom popasovať.

 

Ako zistím že mám šváby

 

Ako zistím že mám šváby

 

5 spôsobov, ako zistiť, či máte šváby. Ak spozorujete niektorý z nasledujúcich príznakov švábov, okamžite začnite konať, aby ste zabránili tomu, že sa malé zamorenie zmení na oveľa väčšie.

 

1. Vaši susedia majú šváby.

 

Vaši susedia majú šváby.

 

Ak sa ľudia vo vedľajšom dome zmienili o tom, že majú problém so švábmi, je veľká pravdepodobnosť, že ďalší na rade je váš dom, takže budete chcieť podniknúť kroky na zníženie rizika vzniku vlastnej nákazy. Šváby priťahujú také veci, ako sú otvorené nádoby na potraviny ponechané v koši a omrvinky, ktoré vaše deti odhodia na podlahu. Dobrým začiatkom je okamžité upratovanie neporiadku, používanie uzavretých odpadkových košov a neumiestňovanie vonkajších odpadkových košov v blízkosti vášho domu.

 

2. Vidíte trus.

 

Vidíte trus.

 

Zatiaľ čo bežný nemecký šváb za sebou zanecháva drobné paprikové škvrny (veľké asi ako kávová usadenina), trus niektorých väčších druhov švábov môže byť veľký ako zrnko ryže a iné druhy za sebou zanechávajú len malú hnedú škvrnu. Šváby sú neslávne známe tým, že zanechávajú svoj trus všade, kam sa dostanú, ale osobitnú pozornosť venujte miestam, ako sú rohy podlahy, vrchné časti skriniek a miesta pod chladničkami a sporákmi. (Pri čistení výkalov vždy používajte rukavice.) Ako sa zbaviť múch – overené zbrane na muchy

 

3. Špehujete vaječné škrupiny. – Ako zistím že mám šváby

 

Špehujete vaječné škrupiny. - Ako zistím že mám šváby

 

Každý dlhý, dutý, svetlohnedý obal na vajíčka, ktorý po sebe šváb zanechá, zvyčajne obsahuje 20 až 50 vajíčok; keď sa vajíčka vyliahnu, obal jednoducho zostane na mieste. Ak nájdete vajíčka v blízkosti netesných potrubí, okolo dna chladničky alebo v skriniach s potravinami, mali by ste okamžite podniknúť kroky na kontrolu zamorenia švábmi skôr, ako sa vymkne spod kontroly. Príležitostne môžete nájsť puzdro, ktoré ešte obsahuje vajíčka – tie by ste mali zlikvidovať spláchnutím do toalety – ale matka nemeckého švába v skutočnosti nosí puzdro so sebou, kým sa vajíčka nevyliahnu.

 

4. Cítite pižmový zápach.

 

Cítite pižmový zápach.

 

Zatiaľ čo jeden šváb nie je schopný zanechať po sebe nepríjemný zápach, ktorý by bol dostatočne silný na to, aby ste si ho všimli, niekoľko z nich zintenzívni zápach v okolí vášho domu alebo firmy. Ak sa zamorenie nechá rásť, zápach bude ešte silnejší. Hoci sa tento zápach spája predovšetkým so živými švábmi, mŕtve šváby tiež vyvolávajú zápach spôsobený ich rozkladom.

 

5. Vidíte švába. – Ako zistím že mám šváby

 

Vidíte švába. - Ako zistím že mám šváby

 

Šváby, žiaľ, nie sú samotári. Ak vidíte jedného, je pravdepodobné, že ich je oveľa viac, ktoré nevidíte. Šváby sú nočné tvory, takže ich s najväčšou pravdepodobnosťou zbadáte neskoro v noci, najmä ak vojdete do kuchyne a rozsvietite svetlo. Ak ich uvidíte počas dňa, je to zvyčajne preto, že ich premnoženie švábov vytlačilo na voľné priestranstvo, takže je pravdepodobné, že máte dosť veľké zamorenie švábmi. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Ako vyzerajú šváby?

Nemecký šváb

 

 • Široké, ploché, oválne telo.
 • Svetlohnedý alebo opálený vzhľad s 2 tmavými rovnobežnými čiarami, ktoré sa tiahnu od hlavy až po krídla.
  6 dlhých ostnatých nôh. Ako zistím že mám šváby.
 • Dospelé šváby sú dlhé od ½ do ⅝ palca.
 • Dospelí jedinci majú vyvinuté krídla, ale nelietajú.
 • Mladé šváby (nazývané nymfy) budú vyzerať ako menšie verzie dospelých nemeckých švábov, ale bez krídel.

Americký šváb

 

 • Dospelé šváby sú dlhé od 1 do 1,5 cm a majú plne vyvinuté krídla (len veľmi málo z nich dokáže lietať).
 • Tenké, oválne telo s tykadlami, ktoré sú približne rovnako dlhé ako ich telo.
 • Červenohnedý vzhľad.
 • 6 dlhých ostnatých nôh.
 • Nymfy vyzerajú ako menšie verzie svojich dospelých náprotivkov, ale bez krídel.

Šváb orientálny

 

 • Niekedy sa označujú ako „vodné chrobáky“, pretože obľubujú tmavé, vlhké miesta.
 • Dospelé šváby môžu byť dlhé od 1 do 1,25 cm.
 • Široké oválne telo. Ako zistím že mám šváby.
 • Veľmi tmavohnedý až takmer čierny lesklý vzhľad.
 • 6 dlhých ostnatých nôh.
 • Dospelé šváby majú krátke krídla, ale nedokážu lietať.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button