DizajnRADY DO DOMÁCNOSTI

Ako vyčistiť mikrovlnku 7 spôsobov ako umyť mikrovlnku

Ako vyčistiť mikrovlnku 7 spôsobov ako umyť mikrovlnku. Mikrovlnné rúry možno považovať za základnú výbavu každej modernej domácnosti. Uľahčuje ohrievanie jedla, pripravuje chutné a rýchle jedlá. Ale jedna vec, ktorú v skutočnosti nechce robiť žiadny majiteľ domu, je čistenie obzvlášť špinavej mikrovlnnej rúry. Na rozdiel od čistenia bežnej rúry sa mikrovlnná rúra dá vyčistiť niekoľkými jednoduchými krokmi.

 

Ako vyčistiť mikrovlnku

 

ako vyčistiť mikrovlnku

 

Tu je niekoľko tipov a trikov, ako môžete prekonať túto výzvu a umožniť vašej mikrovlnnej rúre predlžiť životnosť. Ako vyčistiť mikrovlnku. Čo budete potrebovať: 

Toto sú len niektoré z najzákladnejších materiálov, ktoré budete pri čistení mikrovlnnej rúry potrebovať. Našťastie väčšinu z týchto položiek by ste mali mať po ruke vo svojej kuchynskej a kúpeľňovej špajzi. Uistite sa, že ich máte po ruke, aby ste boli pripravení kedykoľvek, keď si budete musieť poradiť so znečistenou mikrovlnnou rúrou.

 • 1 šálka vody
 • Špongia
 • Citrón
 • Biely ocot
 • Jedlá sóda
 • Mydlo na riad
 • Komerčný čistiaci prostriedok
 • utierky z mikrovlákna
 • Misa vhodná do mikrovlnnej rúry

Teraz, keď už poznáte nástroje, ktoré vám pomôžu pri čistení mikrovlnnej rúry, uvádzame niekoľko vecí, ktoré by ste mali vedieť, pokiaľ ide o čistenie vášho zariadenia:

 

Metóda mokrých papierových utierok

 

Ako rýchlo vyčistiť mikrovlnku? Ak vaša mikrovlnná rúra nevyzerá, akoby v nej došlo k jadrovému výbuchu, potom bude na jej vyčistenie viac než postačujúce použitie hŕby mokrých papierových utierok. Stačí umiestniť mokré papierové utierky do mikrovlnnej rúry a spustiť mikrovlnnú rúru na najvyšší výkon na približne 5 minút. Tento trik vytvorí paru, ktorá vám pomôže odstrániť nežiaduce nečistoty a kontaminanty vo vašej mikrovlnnej rúre. Slúži tiež ako základný náter na ťažšie problémy, ako sú prilepené potraviny.

Používanie mydla na riad

 

Používanie mydla na riad

 

Táto metóda funguje takmer rovnako ako metóda mokrých papierových utierok. Naplňte nekovovú misku vhodnú do mikrovlnnej rúry časťami vody a mydla na riad a vložte ju do mikrovlnnej rúry. Nechajte ju bežať len 1 minútu pri vysokej teplote alebo kým sa neparí. Misku vyberte a pomocou špongie utrite vnútro mikrovlnnej rúry. Nezabudnite pri tom vyčistiť dvierka mikrovlnnej rúry.

 

Čistenie mikrovlnky sódou bikarbónou – Ako vyčistiť mikrovlnku

 

Čistenie mikrovlnky sódou bikarbónou - Ako vyčistiť mikrovlnku

 

Sóda bikarbóna je okrem iného prostriedkom na čistenie prilepených potravín v mikrovlnnej rúre. Jednoducho pripravte pastu z jedlej sódy a vody a naneste ju na akékoľvek stvrdnuté jedlo, ktoré uviazlo v mikrovlnnej rúre. Čistenie mikrovlnky sódou bikarbónou. Nechajte ju pôsobiť aspoň 5 minút a potom ju jednoducho zotrite vlhkou špongiou alebo uterákom. Tento postup môžete opakovať, kým sa vám nepodarí úplne a ľahko odstrániť nechcené pripálené jedlo vo vnútri. Ako vyčistiť šperky – 7 domácich spôsobov.

 

Roztok octu a vody – Ako vyčistiť mikrovlnku 

 

Roztok octu a vody - Ako vyčistiť mikrovlnku

 

Čistenie mikrovlnky octom. Postup použitia tohto roztoku je rovnaký ako pri metóde s mydlom na riad. Vezmite si misku vhodnú do mikrovlnnej rúry a zmiešajte v nej jednu šálku vody a octu v rovnakom pomere.

 

Umiestnite ju do mikrovlnnej rúry a nechajte ju pomerne dlho napariť. Pred ďalším použitím nezabudnite prístroj utrieť do sucha, aby vo vnútri mikrovlnnej rúry nezostali žiadne stopy po octe.

 

Octová voda je nadčasový, univerzálny, prírodný čistiaci prostriedok, ktorý pomáha pri odstraňovaní odolných škvŕn a nečistôt. Ako vyčistiť mikrovlnku. Prípravok ako stvorený pre mimoriadne znečistenú mikrovlnnú rúru.

 

Ako vyčistiť mikrovlnku citrónom

 

Ako rýchlo vyčistiť mikrovlnku

 

Ako vyčistiť mikrovlnku citrónom. Podobne ako ocot, aj citrón je ďalším skvelým, prírodným dezinfekčným prostriedkom pre mikrovlnnú rúru, Stačí rozkrojiť jeden citrón na polovicu a rozrezanou stranou nadol položiť na tanier do mikrovlnnej rúry. Pridajte niekoľko čajových lyžičiek vody a vložte tanier do mikrovlnnej rúry, kým sa nevytvorí para. Vyberte tanier a zotrite prebytočnú tekutinu vo vnútri mikrovlnnej rúry, to je všetko, je to naozaj také jednoduché. Opäť nezabudnite utrieť vnútornú a vonkajšiu stranu dvierok mikrovlnnej rúry. Pivo na vlasy.

 

Zriedený čistič okien na dvierka mikrovlnnej rúry

 

Zriedený čistič okien na dvierka mikrovlnnej rúry

 

Hoci si to možno dostatočne nevšímate, aj dvierka vašej mikrovlnnej rúry potrebujú trochu láskavej starostlivosti. Je dobré, že zriedený čistiaci prostriedok na okná urobí zázraky na vnútornú aj vonkajšiu stranu mikrovlnnej rúry. Použite handru alebo špongiu, namočte ju do roztoku a začnite drhnúť interiér a exteriér vášho zariadenia. Postup opakujte, aby ste sa uistili, že je mikrovlnná rúra dôkladne čistá. Ak vás obťažuje zápach čističa okien, použite čistú handričku namočenú vo vode a vydrhnite ju ešte na jedno kolo.

 

Komerčné čistiace prostriedky – Ako vyčistiť mikrovlnku

 

Ako vyčistiť mikrovlnku citrónom

 

Ak nechcete riskovať použitie iných dezinfekčných prostriedkov na čistenie mikrovlnnej rúry a použitie citróna, jedlej sódy alebo octu jednoducho nezaberie, potom je čas kúpiť ľahko dostupné komerčné čistiace prostriedky na mikrovlnné rúry.

 

Jednu vec však musíte mať na pamäti: vyberte si komerčný čistiaci prostriedok, ktorý nezanechá vo vašom zariadení nepríjemný zápach alebo výpary, ktoré môžu ovplyvniť vôňu a chuť jedla, ktoré pripravujete.

 

Bezpečnostné upozornenia a tipy

 

 • Pred čistením mikrovlnnú rúru riadne vypnite a odpojte zo zásuvky, aby ste predišli akýmkoľvek nežiaducim nehodám, pokiaľ na čistenie zariadenia nepotrebujete použiť teplo.
 • Do mikrovlnnej rúry nikdy nevkladajte žiadne kovové predmety. Pri čistení mikrovlnnej rúry nepoužívajte kovové kefy a podobne. Ako vyčistiť mikrovlnku.
 • Pri používaní vody buďte opatrní. Mikrovlnné rúry sú elektrické zariadenia a ak nebudete pri čistení zariadenia vodou obzvlášť opatrní, môže dôjsť k poškodeniu zariadenia.
 • Z času na čas vyberte a vyčistite otočný tanier mikrovlnnej rúry. Je úplne bezpečné umývať ho ručne ako akýkoľvek iný tanier alebo ho hodiť do umývačky riadu. Len sa uistite, že ho pred ďalším použitím necháte úplne vyschnúť. A nikdy ho nezabudnite vrátiť späť predtým, ako mikrovlnnú rúru použije niekto iný.
 • Pri ohrievaní jedla alebo nápojov v mikrovlnnej rúre vždy používajte pokrievky. Zníži sa tým počet prípadov postriekania, čo maximalizuje čas medzi ďalším čistením vášho prístroja.
 • Ak je to možné, pri používaní mikrovlnnej rúry udržiavajte nízke nastavenie, aby ste znížili pravdepodobnosť rozstrekovania alebo pripálenia jedla. Nezabúdajte na správne používanie mikrovlnnej rúry nielen preto, aby ste si uľahčili čistenie, ale aj preto, aby ste sa vyhli nehodám v kuchyni.
 • Pri čistení mikrovlnnej rúry nepoužívajte silné chemické látky. Nezabúdajte, že v prístroji ohrievate potraviny alebo nápoje a nechcete tieto chemikálie náhodne skonzumovať.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button