DizajnRADY DO DOMÁCNOSTI

Ako vyčistiť šperky – 7 domácich spôsobov

Ako vyčistiť šperky? Šperky môžu byť drahé a vy chcete, aby vyzerali rovnako krásne ako v deň, keď ste ich kúpili. Svoje šperky môžete udržiavať lesklé a žiarivé pomocou produktov, ktoré už máte doma. Prečítajte si, ako čistiť šperky pomocou každodenných ingrediencií a našich tipov.

 

Ako vyčistiť šperky

 

Ako vyčistiť šperky

 

Na údržbu svojich šperkov nemusíte kupovať drahé čistiace prostriedky. Na to, aby sa vaše diamanty leskli a zlato žiarilo, stačí trocha času a nahromadenie správnych ingrediencií.

 

 • Čpavok
 • Ocot a diatomitická zemina
 • Zubná pasta
 • Vyvarte svoje šperky
 • Antacidá
 • Hliníková fólia
 • Mydlo a voda
 • Bežný čistiaci prostriedok na šperky

 

Čpavok

 

Čpavok na šperky

Mnoho ľudí používa čpavok na čistenie podláh, ale dobre sa hodí aj na čistenie diamantov bez toho, aby ich poškodil.

 

Čistenie šperkov čpavkom

 • 1/4 šálky čpavku
 • 1 šálka teplej vody
 • Nádoba alebo miska

 

V pohári alebo miske zmiešajte čpavok a vodu. Diamanty vložte do nádoby a nechajte ich asi 15 minút odstáť. Po namočení šperkov vezmite zubnú kefku s mäkkými štetinami a jemne šperky vydrhnite, aby ste odstránili všetky zvyšky nečistôt.

Uistite sa, že ste sa zamerali na osadenie a štrbiny na šperku, pretože špina a nečistoty sa často držia v týchto oblastiach. Opláchnite šperk vodou a pomocou mäkkej handričky ho dôkladne osušte.

 

Ako vyčistiť šperky Ocot a diatomitická zemina

 

 

Ocot čistí takmer všetko, ale je obzvlášť vhodný na zlato a drahé kamene.

Ako vyčistiť šperky? Použite iba biely ocot, nalejte ho do nádoby alebo misky a úplne ním zakryte čistený šperk. Pri čistení šperkov octom nechajte šperky namočené približne 15 minút a každých pár minút ich premiešajte, aby ste ich rozrušili.

Po skončení namáčania použite zubnú kefku s mäkkými štetinami na jemné vydrhnutie šperku, aby ste odstránili nečistoty a zvyšky. Opláchnite čistou vodou a osušte. Ak na šperky nasypete trochu diatomitovej zeminy, zabráni to aj ich zmatneniu.

 

Ako vyčistiť šperky Zubná pasta

 

Ako vyčistiť šperky Zubná pasta

Zubná pasta je veľmi účinný čistiaci prostriedok na šperky a je to skvelá možnosť na čistenie šperkov na cestách. Zmiešajte polievkovú lyžicu teplej vody a centimeter zubnej pasty, aby ste vytvorili sypkú pastu.

 

Tá je mierne abrazívna, takže zo šperkov odstráni nečistoty, a môžete ju naniesť pomocou zubnej kefky s mäkkými štetinami, aby ste zvýšili čistiacu silu. Hoci je zubná pasta mierne abrazívna, nepoškriabe vaše šperky. Dôkladne ich opláchnite.

 

Zubnú pastu môžete použiť aj na čistenie svetlometov automobilov a zbaviť sa tak nebezpečného oparu, ktorý ich môže po čase pokryť. Na vydrhnutie znečistených svetlometov použite handru a priamu negélovú zubnú pastu, aby sa opäť leskli.

 

Vyvarte svoje šperky

 

Nie všetky šperky sa dajú vyvariť, napríklad jemné drahé kamene, ale na masívne zlato môžete použiť vriacu vodu. Pred vložením do vriacej vody sa uistite, že žiadne časti nie sú zlepené a že zlato nie je studené. Toto riešenie funguje lepšie pri šperkoch, ktoré sa nedajú vyčistiť iným spôsobom.

 

Vložte šperk do misky a pomaly ho zalievajte vriacou vodou, kým voda úplne nezakryje šperk. Nechajte ho stáť, kým voda nevychladne, a každý šperk opatrne vydrhnite zubnou kefkou s mäkkými štetinami. Dôkladne vysušte.

Ako vyčistiť šperky Antacidá

 

Antacidá, ktoré užívate na pálenie záhy, tiež udržujú vaše šperky žiarivo čisté.

Ako vyčistiť šperky. Používajte antacidá, ako je napríklad vilín, ktoré fungujú ako šumivý roztok, pretože bublinky a šumenie čistia šperky. Dve antacidové tablety vložte do šálky teplej vody a nechajte šumieť.

 

Do pohára pridajte šperky a nechajte niekoľko minút pôsobiť, kým šperky vyberiete. Šperky opláchnite a osušte mäkkou handričkou. Ako najlepšie investovať peniaze 11 možných spôsobov.

 

Hliníková fólia

Poškvrnené strieborné šperky vyčistíte pomocou hliníkovej fólie. Je to ideálny spôsob, ako vyčistiť striebro doma.

Vyložte podnos čistým kusom fólie a rozložte naň svoje šperky. Posypte každý šperk jedlou sódou tak, aby bol každý kus pokrytý. Prevarte niekoľko šálok vody a opatrne ju vylejte na šperky.

 

Fólia zachytí zo šperku zašlý povlak a vyberie ho a vyčistí. Použite túto metódu s dobrým domácim čistiacim prostriedkom na šperky a vaše striebro sa bude opäť lesknúť.

 

Je rozumné najprv urobiť jednu stranu šperku, otočiť ho a potom urobiť druhú stranu, aby sa vyčistil rovnomerne. Na opláchnutie použite teplú vodu a potom ho jemne osušte.

 

Ako vyčistiť šperky – Mydlo a voda

 

Ako vyčistiť šperky - Mydlo a voda

Stará dobrá voda a mydlo fungujú na šperky rovnako dobre ako takmer na všetko ostatné, aby odstránili špinu a nečistoty. Pivo na vlasy.

Ide o ideálny čistiaci prostriedok na kamene, ktoré sú porézne a mäkké, ako napríklad tyrkys alebo perly. Zmiešajte dve šálky teplej vody a tri kvapky jemného pracieho prostriedku alebo mydla na riad.

 

Šperk rýchlo ponorte do roztoku a pomocou mäkkej handričky ho utrite a osušte. Pred uskladnením nechajte šperky uschnúť na vzduchu počas dňa.

 

Bežný čistiaci prostriedok na šperky

 

Bežný čistiaci prostriedok

Vždy existuje komerčná alternatíva čistenia šperkov pomocou vynikajúceho čistiaceho prostriedku na šperky.

Ďakujeme, že ste si prečítali informácie o čistení šperkov pomocou predmetov, ktoré už máte doma. Podeľte sa o tieto tipy na čistenie šperkov s ostatnými na Facebooku, aby z nich mohli mať úžitok všetci.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button