DizajnRADY DO DOMÁCNOSTI

Ako vyčistiť práčku – 7 spôsobov, ako umyť práčku

Ako vyčistiť práčku – 7 spôsobov, ako udržať práčku sviežu a zdravú. Čisté oblečenie sa začína čistou práčkou, preto sa riaďte našimi najlepšími radami, aby ste zaistili, že vaša práčka bude v čo najlepšom stave.

 

Na prvý pohľad sa môže zdať zvláštne čistiť spotrebič, ktorý sám čistí vaše oblečenie, ale keď sa nad tým zamyslíte, samozrejme to dáva zmysel. Nekúpali by ste sa v špinavom kúpeli alebo sprche, takže ak chcete zabezpečiť, aby sa vaše oblečenie vypralo čo najlepšie, musíte vedieť, ako čistiť práčku.

 

Pravidelná prehliadka práčky pomôže vyhnať plesne, nepríjemné pachy a zvyšky ničiace oblečenie – a prípadne zabrániť jej poškodeniu, takže trochu starostlivosti a čistenia je na dlhú trať.

 

Ako vyčistiť práčku

 

Ako vyčistiť práčku

 

Postupujte podľa nášho sprievodcu, ako aj najlepších tipov od odborníkov a vaša práčka bude v krátkom čase opäť v najlepšom stave.

1. Vyčistite zásuvku na prací prostriedok

 

Vyčistite zásuvku na prací prostriedok

Zásuvka na prací prostriedok môže byť rajom pre baktérie, inkriminovaný prací prášok a plesne a je to malý priestor, ktorý sa môže zašpiniť rýchlejšie, ako by ste si predstavovali, vzhľadom na to, že práve sem dávate prípravok určený na čistenie vášho oblečenia a bielizne!

 

Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, vyberte celú zásuvku a pustite sa do práce so starou zubnou kefkou a bežným domácim čistiacim prostriedkom. Ak si nie ste istí, ako zásuvku vybrať, pozrite si návod na použitie. Nezabudnite vyčistiť aj dutinu zásuvky. Za pár minút bude bez škvŕn a vaše oblečenie bude okamžite sviežejšie.

 

2. Vyčistite filter – Ako vyčistiť práčku

 

Vyčistite filter - Ako vyčistiť práčku

Filter nečistôt je tu na to, aby chránil čerpadlo vašej práčky tým, že zastaví žmolky, zatúlané tkanivá, mince a všeobecné nečistoty. To znamená, že podobne ako zásuvka na prací prostriedok je miestom, kde sa zhromažďujú baktérie. Je tiež teplá a vlhká, takže poskytuje ideálnu živnú pôdu pre prenikanie podozrivých pachov do práčky… a vašej bielizne.

 

Riešenie? Pravidelne kontrolujte filter, aby ste odstránili chuchvalce a nečistoty, ktoré sa v ňom nahromadili. Filter práčky je zvyčajne umiestnený pozdĺž spodného okraja práčky za odklopným krytom. Ak si nie ste istí, pozrite si návod na použitie.

 

Odpojte zástrčku a nechajte odtekať všetku zachytenú vodu. Vráťte zástrčku späť, vyberte misku a na podlahu položte uterák. Opatrne odskrutkujte alebo uvoľnite kryt filtra. Všetky zachytené nečistoty by mali vytiecť spolu so zachytenou vodou, ale pre istotu skontrolujte vnútro dutiny. Utrite okolie handričkou, vyčistite všetky súčasti a vráťte kryt späť. Opäť skontrolujte, či ste kryt správne vymenili, aby ste zabránili akémukoľvek náhodnému úniku.

 

3. Vyčistite bubon – Ako vyčistiť práčku

 

Aj keď vnútro vašej práčky vyzerá žiarivo čisto, pravdepodobne to tak nie je. Je tu veľa zákutí, v ktorých sa môžu skrývať a hnisať baktérie. Najlepšie bude, ak každých pár mesiacov spustíte prázdnu práčku. Sopky v Európe – Viete ktoré sú ešte aktívne?

 

Ak chcete práčku vyčistiť, dajte ju na prázdny cyklus a pridajte prací prostriedok priamo do bubna. Nemusí to byť dlhý cyklus, stačí, keď je horúci. Horúce pranie by malo mať najlepšie 60 stupňov. To by malo zničiť choroboplodné zárodky, odstrániť zápach a zastaviť tvorbu mydlových usadenín a vodného kameňa na ťažko viditeľných miestach.

 

Odborníčka na čistenie odporúča používať kryštálovú sódu: „Nasypte 500 ml priamo do bubna a zapnite najhorúcejšie pranie, aké vaša práčka umožňuje.

 

4. Zabráňte nepríjemným zápachom – Ako vyčistiť práčku

 

 Zabráňte nepríjemným zápachom - Ako vyčistiť práčku

Už sa vám niekedy stalo, že ste otvorili dvierka práčky a privítal vás nepríjemný zatuchnutý zápach? Môže to byť preto, že vlhké podmienky čerstvo spustenej práčky sú ideálne na rast plesní.

 

Ak necháte dvierka práčky po praní mierne pootvorené, umožníte cirkuláciu vzduchu okolo bubna, čo pomáha zastaviť množenie zárodkov a znižuje súvisiace vlhké pachy. To je ešte dôležitejšie počas teplejšieho počasia v lete.

 

Ako vyčistiť práčku. Dbajte aj na to, aby bol vonkajší odtok čistý od nečistôt a pravidelne sa čistil, pretože pachy sa môžu dostať späť do práčky.

 

5. Vyčistite tesnenie dverí

 

Vyčistite tesnenie dverí

Keď tlačíte bielizeň do práčky a vyťahujete ju naspäť vlhkú, ľahko zabudnete na priestor medzi dvierkami a bubnom. Toto gumové tesnenie, ktoré bráni vylievaniu vody na podlahu v kuchyni alebo technickej miestnosti, je zároveň miestom, kde sa ukrýva prebytočný prací prostriedok a nečistoty. Ak ju necháte nahromadiť, zmení sa na pleseň a je čoraz ťažšie ju odstrániť.

 

Pred každým praním a po ňom jemne utrite tesnenie vlhkou handričkou a to by malo stačiť na to, aby ste túto časť práčky udržali v dobrom stave. Znamená to tiež, že čistá bielizeň sa pri vyťahovaní na sušenie nezašpiní.

 

6. Používajte správny prací prostriedok

 

Používajte správny prací prostriedok

Keď sa stretnete s ohromujúcim množstvom pracích prostriedkov, ktoré sú zoradené na regáloch supermarketov, je ľahké myslieť len na ich účinok na vaše oblečenie. Zaujímavé je, že extra penivé a tekuté zmäkčovadlá sú spojené so zanechávaním zvyškov v práčke, ktoré môžu prispievať k nepríjemným pachom a plesniam.

 

Skrátka, ak chcete byť k svojej práčke šetrnejší (a pomôcť jej dlhšie vydržať), používajte radšej prášok ako tekutiny. Vedieť, čo používať a ako prať oblečenie, pomáha zakaždým dosiahnuť lepšie výsledky prania – znie to tak samozrejme, ale boli by ste prekvapení!

7. Pravidelne čistite práčku – Ako vyčistiť práčku

 

Pravidelne čistite práčku - Ako vyčistiť práčku

Najlepší spôsob, ako sa zbaviť zápachu z práčky, je v prvom rade zabrániť tomu, aby zapáchala. To znamená pridať čistenie práčky na zoznam domácich prác. Ako vyčistiť práčku.

Kráľovná čistoty, odporúča čistiť práčku každý druhý týždeň. „Svoju práčku čistím každý druhý týždeň. Najmä v lete, keď je horúco a práčka začne ľahšie zapáchať,‘ vysvetľuje.

 

Ak to nestíhate, skúste to robiť aspoň raz za mesiac. Len sa snažte nečakať, kým začne príliš zapáchať.

Ak vaša práčka stále zvláštne zapácha, je možné, že sa ju už nepodarí zachrániť a možno si budete musieť kúpiť novú práčku. Mastné vlasy : 5 domácich liekov.

Skôr než však hodíte uterák do ringu, vyskúšajte tieto praktické tipy na čistenie práčky, pretože možno práve ona potrebuje trochu snahy, aby bola vaša biela biela bielejšia.

 

Ako často čistiť práčku?

Ako vyčistiť práčku. Je dôležité zabezpečiť pravidelné čistenie práčky, pretože sa v nej môžu hromadiť baktérie, ktoré vedú k nepríjemnému zápachu. ‚Odporúčame umývať práčku každé 2 mesiace alebo každých 30 praní, aby ste zabezpečili, že spotrebič zostane čistý, a znížili riziko usadzovania vodného kameňa. Čistiaci prostriedok na práčky dôkladne vyčistí vašu práčku a odstráni 99,9 % baktérií a mikroorganizmov. Zápach z pračky , Smrad z pračky – príčiny a ako sa ho zbaviť.

 

‚Prášok nasypte priamo na dno prázdnej umývačky alebo bubna práčky, potom vyberte štandardný čistiaci program a spustite cyklus. Domáce spotrebiče sú v nekonečnom kolobehu, takže použitie špecializovaného čistiaceho prostriedku na vyhnanie baktérií a mikroorganizmov žijúcich vo vnútri zabezpečí, že vaše oblečenie a práčka budú sviežo voňať a budú hygienicky čisté.

 

Ako vyčistiť zapáchajúcu práčku?

 

Hoci existuje mnoho špecializovaných výrobkov. Ktoré si môžete kúpiť na odstránenie nepríjemných pachov v práčke. Zvoľte si prirodzenejšiu cestu a použite radšej základné výrobky z obchodov. Jedlá sóda a biely ocot sú dve ingrediencie, ktoré potrebujete, takže vezmite prvú z nich a pridajte 1/4 šálky do 1/4 šálky vody a potom tento roztok nalejte do dávkovača pracieho prostriedku práčky. Potom vezmite 2 šálky bieleho octu a pridajte ho do bubna, potom spustite cyklus s vysokou teplotou, pričom práčku nechajte prázdnu.

Kombinácia jedlej sódy a octu spolu s vysokou teplotou vyženie všetky nepríjemné pachy a zanechá vašu práčku čistú a sviežu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button