DizajnRADY DO DOMÁCNOSTI

Zápach z pračky , Smrad z pračky – príčiny a ako sa ho zbaviť

Zápach z pračky , Smrad z pračky – príčiny a ako sa ho zbaviť . Keď si predstavíte pračku , myslíte na čisté , svieže voňavé oblečenie . Prádlo má mať sviežu vôňu -vôňa opraného oblečenia je tak obľúbená , že existuje dokonca aj kolínska voda , ktorá napodobňuje vôňu prádla .

Zápach z pračky

 

ako sa zbaviť smradu práčky Zápach z pračky , Smrad z pračky - príčiny a ako sa ho zbaviť .

 

Ale čo robiť, keď vaša práčka vnútri páchne? Pračka pravdepodobne nie je chybná , len potrebuje umyť . Zápachu sa dá vyhnúť niekoľkými krokmi .

 

Prečo pračka smrdí / Zápach z pračky

 

Prečo pračka smrdí 

Pračky ktoré sa plnia z boku sú vynikajúce v smeroch prania . Sú k oblečeniu šetrnejšie a zároveň lepšie čistia oblečenie . No po čase , sú to práve tieto pračky ktoré začnú smrdieť .

Pračky ktoré sa plnia z boku používajú na pranie omnoho menej vody . To je v poriadku , ale len keď používate účinné čistiace prostriedky . No ak použijete nesprávny druh mydla alebo aviváže , menšie množstvo vody ich nedokáže úplne opláchnuť . Bubon sa nakoniec pokryje vrstvou mydlovej peny , v ktorej sú nečistoty z vášho oblečenia . Teplo a vlhkosť vašej pračky sa stane domovom pre plesne a baktérie .

Zápach ešte zhoršuje to , že pračky používajú gumené tesnenie , ktoré zabraňuje úniku vody . Nečistoty sa môžu usadiť pod tesnením , čo vytvára ďalšiu živnú pôdu pre nepríjemné zápachy.

Ako sa zbaviť smradu z pračky ?

 

Ako sa zbaviť smradu z pračky ?

Zapáchajúca práčka nie je nič príjemné . Tak poďme sa pustiť do jej čistenia a zbavme sa zápachu .

Postup odstránenia zápachu vašej pračky

1. Sóda bikarbóna

Zmiešajte 1/4 šálky sódy bikarbóny s ekvivalentným množstvom vody. Zmes pridajte do nádoby na prací prostriedok.

2. Pridajte ocot

Nalejte 2 šálky bieleho octu do bubna a potom pustite prací cyklus pri vysokej teplote – samozrejme bez oblečenia.

Sóda bikarbón a ocot by mali rozložiť všetky nečistoty uviaznuté na bubne a zabiť všetky prítomné plesne. Pomôžu tiež odstrániť akýkoľvek nepríjemný zápach.

3. Dočistite pračku ručne

Ak uvidíte na pračke ešte špinavé miesta , použite na ne drsnú stranu kuchynskej špongie namočenej v zmesi octu a vody .Tento postup čistenia môžete opakovať raz mesačne ako prevenciu zápachu.Zápach z pračky .Mohlo by vás zaujímať : Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Ako mať práčku bez zápachu

 

Ako mať práčku bez zápachu Zápach z pračky , Smrad z pračky - príčiny a ako sa ho zbaviť .

Tak teraz už je vaša pračka čistá , ale treba ju tak aj udržať však ? Tu je návod ako udržať čistú pračku bez zápachu. Zápach z pračky .

1. Vymeňte prací prášok

Ak mate práčku ktorá sa plní z boku , začnite používať prášok vyrobený pre vysokovýkonné stroje . Bežné prášky produkujú viac peny , ako táto pračka dokáže odviesť . Menej peny znamená menšia tvorba prostredia pre zápach. Ako vyčistiť práčku – 7 spôsobov, ako umyť práčku.

2. Bubon pračky udržujte suchý

Keď sa zbavíte prebytočnej peny , prejdite na bubon .Bubon by nemal byť dlho vlhký . Preto po praní vždy čo najskôr vytiahnite bielizeň a dvierka na pračke nechajte otvorené , aby mohla vlhkosť uniknúť.

3. Vyčistite tesnenie

Ani pri správnom použití pracieho prostriedku a ochrany proti vlhkosti nie je zaručené, že sa vaša pračka navždy zbaví zápachu . Problematické je najmä gumové tesnenie okolo vrátok práčky, preto by ste mali pravidelne odstraňovať všetky nečistoty, ktoré uviazli v tesnení, a utrieť ich čistiacim roztokom ktorý tvorí ocot a voda .
Nakoniec nezabudnite čistiť filter odtoku okolo zachytávača .Stačí ho čistiť raz za týždeň.

Tiež si prečítajte : Nakupujte inteligentne: najlepšie vysávače pre váš domov

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button