DizajnRADY DO DOMÁCNOSTI

Ako umyť pripálený hrniec – 6 spôsobov

Ako umyť pripálený hrniec. Pripálený hrniec môže byť veľkou výzvou pri čistení, ale nie je nemožné ho dostať do pôvodného stavu. Existuje niekoľko spôsobov, ako efektívne umyť pripálený hrniec, a v tomto článku sa pozrieme na niektoré z nich.

Ako umyť pripálený hrniec

 

Ako umyť pripálený hrniec

 

Všetky tieto spôsoby sú účinné pri čistení pripálených hrncov. Avšak, najdôležitejšie je preventívne opatrenie, aby sa vôbec nestali pripálené. Sledujte varbu pozorne a ak sa vám zdá, že jedlo sa začína pripaľovať, pridajte trochu vody a znížte teplotu. To vám pomôže udržať hrnce vo vynikajúcom stave a usporiť čas a úsilie pri čistení.

1. Použite sódu bikarbónu

 

Použite sódu bikarbónu

 

Sóda bikarbóna je skvelým pomocníkom pri čistení pripálených hrncov. Stačí do hrnca naliať horúcu vodu a pridať niekoľko lyžíc sódy bikarbóny. Nechajte roztok pôsobiť asi hodinu, potom ho vylejte a hrniec opláchnite vodou. Sóda bikarbóna pomôže rozpustiť zvyšky jedla a zároveň odstrániť nepríjemný zápach.

 

2. Použite ocot

 

Ocot je ďalším účinným prostriedkom na čistenie pripálených hrncov. Nalejte do hrnca rovnaké množstvo octu a vody a nechajte pôsobiť niekoľko hodín. Potom hrniec opláchnite vodou a vysušte. Ocet pomôže rozpustiť zvyšky jedla a zároveň odstrániť škvrny a nepríjemný zápach.

 

3. Použite citrónovú šťavu – Ako umyť pripálený hrniec

 

Použite citrónovú šťavu - Ako umyť pripálený hrniec

 

Citrónová šťava je tiež skvelým pomocníkom pri čistení pripálených hrncov. Naliať do hrnca vodu a pridať citrónovú šťavu. Nechajte roztok pôsobiť asi hodinu, potom ho vylejte a hrniec opláchnite vodou. Citrónová kyselina pomôže rozpustiť zvyšky jedla a zároveň odstrániť nepríjemný zápach.

 

4. Použite kombináciu sódy bikarbóny a octu

 

Použite kombináciu sódy bikarbóny a octu

 

Ak chcete byť ešte účinnejší v čistení pripáleného hrnca, môžete použiť kombináciu sódy bikarbóny a octu. Do hrnca nalejte vodu, pridajte niekoľko lyžíc sódy bikarbóny a nechajte roztok pôsobiť asi hodinu. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Ako umyť pripálený hrniec. Potom do hrnca pridajte rovnaké množstvo octu a vody a nechajte pôsobiť ďalších 30 minút. Táto kombinácia pomôže rozpustiť zvyšky jedla a odstrániť nepríjemný zápach. Potom hrniec opláchnite vodou a vysušte. 

 

5. Použite škrabku na riady – Ako umyť pripálený hrniec

 

Použite škrabku na riady - Ako umyť pripálený hrniec

 

Ak sú zvyšky jedla na hrnci veľmi tvrdohlavé a nechcú sa rozpustiť, môžete použiť škrabku na riady. Avšak, dávajte pozor, aby ste nepoškodili povrch hrnca. Použite škrabku jemne a opatrne a postupne odstraňujte zvyšky jedla.

 

6. Použite špeciálne čistiace prostriedky

 

Na trhu existuje množstvo špeciálnych čističov na pripálené hrnce, ktoré môžu byť veľmi účinné pri čistení. Avšak, dávajte pozor na to, aby ste použili čistič, ktorý je určený pre váš typ hrnca a povrch. Dôkladne si prečítajte návod na použitie a dodržiavajte pokyny. Ako uskladniť papriku na zimu

 

V záverečnom kroku opláchnite hrniec dôkladne teplou vodou a osušte ho. Ak sú ešte stále nejaké zvyšky jedla na hrnci, môžete proces opakovať. Je dôležité čistiť pripálené hrnce čo najskôr, aby sa nezakorenila zvyšná nečistota a aby sa udržala kvalita a vzhľad hrnca.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button