UŽITKOVÉ RASTLINYÚžitkové rastliny

Ako uskladniť papriku na zimu

Ako uskladniť papriku na zimu. Konzervovanie papriky je skvelý spôsob, ako si vychutnať letnú úrodu počas celého roka. V tomto príspevku vám ukážem, ako skladovať papriky na krátkodobé aj dlhodobé použitie.

Byť zahltený nadmerným množstvom čerstvých paprík zo zeleninovej záhrady je veľký problém. Keď však skončíte s väčším množstvom papriky, ako dokážete zjesť, kým sa pokazí (hmm… 15 kg!?), je čas nájsť spôsob, ako papriku uchovať a uskladniť na neskoršie použitie.

 

Ako uskladniť papriku na zimu

 

Ako uskladniť papriku na zimu

 

V tejto príručke na konzervovanie papriky vás oboznámim so všetkými mojimi obľúbenými metódami na ich dlhšie uchovanie a s výhodami jednotlivých postupov.

 

AKO SKLADOVAŤ PAPRIKY V CHLADNIČKE

 

AKO SKLADOVAŤ PAPRIKY V CHLADNIČKE

Skladovanie papriky v chladničke je skvelý spôsob, ako ju krátkodobo uchovať. Ak ich chcete udržať čerstvé čo najdlhšie, uložte ich do zásuvky na chrumkavé potraviny. Ako uskladniť papriku.

Väčšina druhov vydrží v chladničke 1 až 2 týždne. Zistil som, že menšie papriky začínajú vysychať o niekoľko dní skôr ako tie väčšie. Majte tiež na pamäti, že zelené vydržia dlhšie ako zrelé (napr.: červené, žlté alebo oranžové).

Ak ich nebudete môcť spotrebovať do niekoľkých týždňov, budete musieť nájsť spôsob, ako papriky dlhodobo uchovať.

AKO DLHŠIE UCHOVÁVAŤ A SKLADOVAŤ PAPRIKY

 

AKO DLHŠIE UCHOVÁVAŤ A SKLADOVAŤ PAPRIKY

Ak ste prišli hľadať tento postup, som si istý, že máte oveľa viac papriky, ako môžete hneď použiť. Našťastie existuje veľa spôsobov, ako papriky uskladniť na zimné použitie. Tu sú moje obľúbené metódy…

 

 

KONZERVOVANIE PAPRIKY

 

KONZERVOVANIE PAPRIKY

Konzervovať papriky nie je ťažké a existuje niekoľko spôsobov, ako to môžete urobiť. Ja ich najradšej konzervujem vo vode, ale dajú sa aj nakladať.

Ak ich chcete vyskúšať konzervovať vo vode, budete potrebovať tlakový hrniec. Nenechajte sa zastrašiť, ich použitie nie je také ťažké, ako sa zdá.

Ak tlakový hrniec nemáte, skúste ich nakladať. Na túto metódu nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie a postup je podobný ako pri konzervovaní bežných uhoriek.

 

AKO ZMRAZIŤ PAPRIKY – Ako uskladniť papriku

 

AKO ZMRAZIŤ PAPRIKY - Ako uskladniť papriku

Mrazenie je ďalším spôsobom uchovávania všetkých druhov papriky a je veľmi jednoduché. Sú skvelé na to, aby ste ich mali po ruke a mohli ich počas celej zimy pridávať do receptov – ja ich používam na všetko.

Táto metóda je jedným z najrýchlejších spôsobov uchovávania všetkých druhov, ale uistite sa, že máte dostatok priestoru na dlhodobé skladovanie.

Môžete ich jednoducho prekrojiť na polovicu, na štvrtiny alebo na pásiky a odstrániť stonku a semienka. Kúsky položte na plech na sušienky tak, aby sa nedotýkali, a potom ich bleskovo zmrazte na približne 15 až 30 minút. Vďaka tomu sa nezlepia.

Po stuhnutí môžete papriky uložiť do vrecka alebo inej nádoby vhodnej na mrazenie. Nezabudnite si nádobu na skladovanie označiť, aby ste neskôr vedeli, čo sú zač.

 

AKO SUŠIŤ PAPRIKY

 

AKO SUŠIŤ PAPRIKY

Na sušení papriky je príjemné to, že sa nemusíte obávať, že vám zaberie drahocenný priestor v mrazničke. Navyše to môžete urobiť s akoukoľvek odrodou, ktorú máte. Najštipľavejšie chilli na svete – 10 najostrejších paprík

Väčšie papriky je potrebné najprv nakrájať, ale menšie môžete nechať vcelku, ak chcete. Potom ich jednoducho vložte do dehydrátora alebo do rúry na najnižší stupeň.

Ich úplné vysušenie môže trvať niekoľko hodín. Majte na pamäti, že čím je paprika hrubšia, tým dlhšie to bude trvať.

NAPLŇTE STOJAN NA KORENIE

 

NAPLŇTE STOJAN NA KORENIE

Ako uskladniť papriku. Môj obľúbený spôsob, ako využiť feferónky, je pripraviť si drvené vločky červenej papriky. Je to jednoduché a je to presne také, ako majú vo vašej obľúbenej talianskej reštaurácii.

Rád meliem aj iné druhy (sladké aj pálivé) na prášok, aby som naplnil svoje nádobky s korením. Ľahko si môžete vyrobiť vlastný chilli prášok alebo akýkoľvek iný druh zmesi korenia, ktorý chcete.

 

AKO DLHO VYDRŽÍ PAPRIKA SKLADOVANÁ?

 

 

Ako dlho vydržia papriky skladované, závisí od metódy, ktorú ste použili na ich konzervovanie. Konzervované budú dobré niekoľko rokov. Zásoby sušených alebo mrazených je však najlepšie každoročne obmieňať.

 

OTÁZKY O SKLADOVANÍ PAPRIKY – Ako uskladniť papriku

 

OTÁZKY O SKLADOVANÍ PAPRIKY - Ako uskladniť papriku

 

Skladovanie papriky je jednoduché a existuje veľa možností. Ale možno máte ešte nejaké otázky, preto nižšie uvádzam odpovede na tie, ktoré sa ma často pýtajú. Ak tu nenájdete odpoveď, položte svoju otázku v komentároch nižšie.

 

AKO DLHO VYDRŽIA PAPRIKY NECHLADENÉ?

 

AKO DLHO VYDRŽIA PAPRIKY NECHLADENÉ

Nechladené papriky môžu vydržať na pulte až jeden týždeň, kým nezačnú vysychať. Menšie však nevydržia tak dlho. Pivo na vlasy.

Preto, aby ste dosiahli najlepšie výsledky, mali by ste ich uchovávať v chladničke namiesto toho, aby ste ich nechávali na pulte.

 

AKÝ JE NAJLEPŠÍ SPÔSOB SKLADOVANIA PAPRIKY – Ako uskladniť papriku

 

AKÝ JE NAJLEPŠÍ SPÔSOB SKLADOVANIA PAPRIKY - Ako uskladniť papriku

To závisí od toho, ako ich plánujete používať a ako dlho chcete papriky skladovať. Pri konzervovaní vydržia dlhšie, ale je to aj najnáročnejšie na prácu. Použitie niekoľkých z vyššie uvedených spôsobov vám poskytne najviac možností.

Uchovávanie papriky je jednoduché a existuje veľa skvelých spôsobov jej skladovania. Nebojte sa zakaždým vyskúšať niečo nové. Je to perfektný spôsob, ako si do kuchyne preniesť kúsok svojej letnej záhrady na celý rok.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button