UŽITKOVÉ RASTLINYÚžitkové rastliny

Jablko Gala: Popis, História a Vlastnosti odrody

Jablko Gala je jedna z najpopulárnejších odrôd jabĺk na svete. Táto sladká a šťavnatá odroda bola vyšľachtená v Novom Zélande v 30. rokoch minulého storočia a postupne sa stala obľúbenou po celom svete. V tomto článku sa pozrieme na všetky aspekty jabĺk Gala, vrátane ich popisu, histórie a charakteristík.

 

Jablko Gala

 

Jablko Gala

 

Jablko Gala je jedna z najpopulárnejších odrôd jabĺk na svete, ktorá bola vyšľachtená v Novom Zélande v 30. rokoch minulého storočia. Má sladkú chuť, vysoký obsah vitamínu C a vlákniny a nízky obsah kyseliny, čo ho robí ideálnou voľbou pre každodennú stravu. Jeho história, charakteristika a použitie robia z jabĺk Gala skvelú voľbu pre každého, kto hľadá zdravú a chutnú alternatívu k iným druhom ovocia.

 

 

Popis

 

Popis

 

Jablko Gala je malé a kulaté jablko s priemerom približne 6 cm. Má hladkú a lesklú pokožku, ktorá je zväčša pokrytá červenými a oranžovými pruhmi na svetložltej alebo svetlohnedej pozadí. Mäso jabĺk Gala je biele a šťavnaté, s jemnou a sladkou chuťou.

 

História

 

História

 

Jablko Gala bolo vyšľachtené v Novom Zélande v 30. rokoch minulého storočia. Odroda vznikla ako kríženie jabĺk Golden Delicious a Kidd’s Orange Red. Po prvýkrát sa na trh dostalo v 60. rokoch a rýchlo sa stalo populárnou vo Veľkej Británii, Európe a USA. Dnes sa pestuje po celom svete, od Nového Zélandu až po Kanadu a Čínu.

 

Charakteristika Jablko Gala

 

Charakteristika Jablko Gala

 

Jablko Gala je známe svojou sladkou chuťou a šťavnatosťou. Je to jedna z najsladších odrôd jabĺk a má nízky obsah kyseliny, čo z neho robí ideálne ovocie na priamu konzumáciu. Má tiež vysoký obsah vitamínu C a vlákniny, čo z neho robí zdravú a chutnú voľbu pre každodennú stravu. Zemiaky Sunita – chutná odroda zemiakov

 

Jablko Gala sa najlepšie skladuje v chladničke pri teplote okolo 4 stupňov Celzia. Ak sa správne skladuje, môže zostať čerstvé až do niekoľkých mesiacov. Je tiež populárne ako ingrediencia v koláčoch, šalátoch a džúsoch. Ako udržiavať zdravé vlasy

 

Zhrnutie

 

Zhrnutie

 

Jablko Gala je populárna odroda jabĺk so sladkou chuťou a jemnou pokožkou. Bolo vyšľachtené v Novom Zélande v 30. rokoch minulého storočia a rýchlo sa stalo obľúbenou po celom svete. Jeho história siaha až do kríženia odrôd Golden Delicious a Kidd’s Orange Red. Jablko Gala má vysoký obsah vitamínu C a vlákniny a nízky obsah kyseliny, čo ho robí ideálnou voľbou pre každodennú stravu.

 

Jablko Gala sa skladuje najlepšie v chladničke pri teplote okolo 4 stupňov Celzia. Pri správnom skladovaní môže zostať čerstvé až niekoľko mesiacov. Je tiež populárne ako ingrediencia v koláčoch, šalátoch a džúsoch. Jeho sladká chuť a jemná pokožka robia z jabĺk Gala ideálne ovocie na priamu konzumáciu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button