UŽITKOVÉ RASTLINYZaujímavosti

Čerešne odrody – 10 najlepších odrôd čerešní

Čerešne odrody sú jednou z najobľúbenejších ovocných plodín na svete. Ich sladká chuť a vynikajúce nutričné vlastnosti robia z čerešní obľúbenú voľbu pre mnoho ľudí. Existuje mnoho odrôd čerešní, ktoré sa líšia vo veľkosti, farbe, chuti a dobe zrenia. V tomto článku sa pozrieme na 10 najlepších odrôd čerešní, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere svojho nasledujúceho ovocného stromu.

 

Čerešne odrody

 

Čerešne odrody

 

Je dôležité si uvedomiť, že odrôdy čerešní môžu byť ovplyvnené rôznymi faktormi, vrátane klímy a pôdy. Preto sa odporúča vybrať si odrôdu, ktorá je najvhodnejšia pre vašu konkrétnu oblasť. Súčasne je dôležité zvoliť si aj správne miesto pre výsadbu čerešňového stromu, ktoré by malo byť dostatočne osvetlené a chránené pred vetrom.

1. Lapins

 

Lapins

 

Lapins sú jednou z najpopulárnejších odrôd čerešní. Tieto ovocné stromy produkujú veľké plody s tmavou červenou farbou a sladkou chuťou. Lapins čerešne zvyčajne dozrievajú koncom júna alebo začiatkom júla.

 

2. Bing

 

Bing

 

Bing čerešne sú ďalšou populárnou odrôdou. Tieto čerešne majú veľké, lesklé plody s tmavou červenou farbou a sladkou chuťou. Bing čerešne zvyčajne dozrievajú v polovici júna až koncom júna.

 

3. Rainier – Čerešne odrody

 

Rainier - Čerešne odrody

 

Rainier čerešne sú jednou z najkrajších odrôd. Ich plody majú svetlú farbu s ružovými pruhmi a sladkou chuťou. Rainier čerešne zvyčajne dozrievajú v polovici júna až koncom júna.

 

4. Stella

 

Stella

 

Stella čerešne sú odrôdou, ktorá je známa svojimi veľkými a sladkými plodmi. Tieto čerešne majú tmavú červenú farbu a dozrievajú skoro o týždeň skôr ako väčšina ostatných odrôd.

 

5. Sweetheart – Čerešne odrody

 

Sweetheart - Čerešne odrody

 

Sweetheart čerešne sú odrôdou, ktorá produkuje veľké a sladké plody. Tieto čerešne majú tmavú červenú farbu a dozrievajú v polovici júna až koncom júna.

 

6. Van

 

Van

 

Van čerešne sú odrôdou, ktorá je známa svojou sladkou a ovocnou chuťou. Tieto čerešne majú tmavú červenú farbu a dozrievajú v polovici júna až koncom júna. Van čerešne sú tiež dobré pre pečenie a konzervovanie.

 

7. Napoleon

 

Napoleon

 

Napoleon čerešne sú odrôdou, ktorá produkuje veľké, tmavé plody s jemnou sladkosťou. Tieto čerešne zvyčajne dozrievajú v polovici júna. Ako uskladniť sušené slivky – Najlepšie spôsoby

 

8. Regina

 

Regina

 

Regina čerešne sú odrôdou, ktorá produkuje stredne veľké plody s tmavou červenou farbou a sladkou chuťou. Tieto čerešne zvyčajne dozrievajú koncom júna až začiatkom júla.

 

9. Utah Giant – Čerešne odrody

 

Utah Giant - Čerešne odrody

 

Utah Giant čerešne sú odrôdou, ktorá produkuje veľké, krehké plody s jemnou sladkosťou. Tieto čerešne zvyčajne dozrievajú v polovici júna. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

10. Montmorency

 

Montmorency

 

Montmorency čerešne sú odrôdou, ktorá je známa svojimi kyslými plodmi, ktoré sú ideálne pre pečenie a konzervovanie. Tieto čerešne majú svetlú farbu a dozrievajú v polovici júna.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button