UŽITKOVÉ RASTLINYÚžitkové rastliny

Ako uskladniť sušené slivky – Najlepšie spôsoby

Ako uskladniť sušené slivky – Najlepšie spôsoby ako skladovať sušené slivky doma? Na rozdiel od iných druhov sušeného ovocia si sušené slivky nevyžadujú žiadny špeciálny vzťah. Zaujíma ju len nízka vlhkosť, tma a chlad. Ale napriek tomu je potrebné dodržiavať niektoré odporúčania, aby ste neskôr nevyhodili cenný produkt do koša.

Balenie a vhodné umiestnenie

 

Balenie a vhodné umiestnenie

Na materiálových nádobách alebo obaloch absolútne nezáleží. Slivka je sama o sebe taká voňavá, že sa nebojí cudzích pachov. Ostatné výrobky však môžu byť namočené. Bezpochyby voňavé, šťavnaté vône a lákadlá. Tu sú práve chlieb alebo pohánka s príchuťou sušených sliviek nie každému po chuti.

Jediné, čo túto čarovnú vôňu zabije, je domáca chémia. Preto ani na krátky čas nenechávajte ovocie na rovnakom mieste v blízkosti čistiaceho prostriedku alebo prostriedku na umývanie riadu.

Odporúča sa pochúťku pevne zabaliť. Napríklad sklenenú nádobu s tesným viečkom, kovovú nádobu so skrutkovacím uzáverom alebo keramický hrniec so silikónovou zátkou.

Ak je skrinka, v ktorej budú sušené slivky uložené, určená len pre neho, potom sú ideálne prozaickejšie obaly:

 • plastové vrecko so zipsom
 • drevená alebo kôrová škatuľa
 • kartónová škatuľa
 • plátenné alebo ľanové vrecko
 • Slivkový lekvár

 

Ako uskladniť sušené slivky

 

Ako uskladniť sušené slivky

 

 • Odolnejšie materiály sú tepelne spracované. Prelejú sa vriacou vodou a vysušia, samozrejme, po dôkladnom vypláchnutí horúcou vodou a sódou bikarbónou.
 • Krehké materiály sa postriekajú silným soľným roztokom a dôkladne vysušia. Potom sa môžu uložiť sušené a čisté slivky na uskladnenie. Fyziologický roztok pripravte nasledovne:
 1. V 1 litri čistej pitnej vody sa dôkladne rozpustí 500 g kamennej soli. Jódovaná alebo extra sa kategoricky nehodí!
 2. Riadne namočte vnútorný povrch krabíc a zásuviek.
 3. Textilné vrecká sa môžu namočiť celé na 2 minúty a potom dôkladne vysušiť.
 4. Veľké zásoby sušeného ovocia môžete skladovať v špeciálne určenej špajzi. Samozrejme, ak takú máte. v tomto prípade nemôžete zápasiť s obalmi, ale ovocie jednoducho navlečiete na silnú niť. Potom ich už len zavesíte ako korálky na vianočný stromček.
 5. Aby sa výrobok nepoškodil, musíte niť s ovocím rýchlo namočiť do slabého roztoku soli alebo sódy a potom ich dôkladne vysušiť. Pred použitím stačí sušené slivky dôkladne umyť a môžete jesť.

 

Chladnička

 

Chladnička

Sušené slivky sú krásne uskladnené v chladničke. Na tento účel sa zabalia do hliníkovej potravinárskej fólie, potom sa do zväzku urobí niekoľko dier špáradlom alebo špajdľou. A umiestnite na poličku vo dverách chladničky. Tam je počas otvárania najoptimálnejšia teplota a dostatočné vetranie.

Alebo vyberte miesto na polici pre zeleninu. Tam nie je taká vlhkosť ako v celej komore.

Ak potrebujete uchovávať sušené slivky dlhší čas, potom je najlepšie urobiť to v mrazničke. Ovocie je pevne zabalené, inak bude všetko zapáchať po sušených slivkách. Vhodné sú polyetylénové alebo špeciálne plastové nádoby na potraviny. A až potom ich vyčistite. Po rozmrazení sušené ovocie nestráca svoju vitamínovú a výživovú hodnotu. Pivo na vlasy.

 

Rada Aby ste sa na to, čo vo vás uviazlo, nepozerali s údivom, vždy podpíšte konvektomaty permanentnou fixkou. Alebo dovnútra vložte kúsok papiera s názvom obsahu a dátumom záložky.

 

Možné problémy

 

Možné problémy

Sušené slivky sú veľmi hygroskopické. Dokonale absorbuje vlhkosť z okolitého vzduchu. Nezabudnite skontrolovať zásoby každé 2 týždne. Inak sa vám môže stať, že namiesto pochúťky v jeden „krásny“ deň získate slizké, škaredé kúsky nepochopiteľnej farby. alebo ešte horšie – pokryté hrubou vrstvou plesne.
Takéto sušené ovocie nepodlieha regenerácii. Ale mierne vlhké sa ešte dá zachrániť. Stačí ich trochu vysušiť v rúre alebo v elektrickej sušičke a nádobu umyť a utrieť do sucha.

 

Rada Pri kúpe sa určite dotknite sušených sliviek prstami. Ak na nich zostanú hnedé škvrny, objaví sa klzký pocit alebo je cítiť vlhkosť, potom sa zdržte obstarávania. Takéto sušené ovocie sa nebude skladovať. Rýchlo splesnivejú, skomolia sa a budú pišťať. Pri samosprašných sušených slivkách takéto problémy zvyčajne neexistujú.

 

Cenné rady Ako uskladniť sušené slivky

 

Cenné rady Ako uskladniť sušené slivky

 

Zakúpené sušené ovocie vždy nezabudnite vysušiť. Spravidla sa predávajú sušené, aby získali na hmotnosti v dôsledku nadmernej vlhkosti. Vyberte ich z rúry a až po vychladnutí ich vyberte na uskladnenie. Kondenzácia na stenách nádob z teplých sušených sliviek môže zničiť všetko vaše úsilie.

Niekedy sa k vašim záložkám ešte dostanú obilné mole alebo chrobáky. Sušené ovocie im veľmi nechutí, ale ako sa hovorí, bezrybe … Ak sa tomu chcete vyhnúť pri veľkom množstve sušených sliviek, pridajte do nádob pozdĺž vetvysušenú mätu piepornú alebo medovku. Nebudú prezrádzať vôňu ovocia, ale ochránia ho pred nepozvanými hosťami. Ako uskladniť sušené slivky.

Zakúpené sušené slivky sa skladujú najviac 6 mesiacov, v mrazničke najviac 10 mesiacov. Osobne zavárané pri správnom balení a vhodných skladovacích podmienkach môžu dokonale ležať až 2 roky.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button