DOBRÉ RADY K VARENIUÚžitkové rastliny

Čo jesť po čili papričke – ako zmierniť pálenie úst

Čo jesť po čili papričke. Ako zmierňovať pálenie v ústach po konzumácii čili papričky. Čili papričky sú známe svojou ostrou chuťou a môžu spôsobiť pocit pálenia v ústach, ktorý môže byť veľmi nepríjemný a trvá aj niekoľko minút. Ak ste sa nechali uniesť a zjedli ste príliš veľa čili papričiek, existuje niekoľko spôsobov, ako zmierňovať pálenie v ústach a upokojiť svoje podráždené chuťové poháriky. 

Čo jesť po čili papričke

 

Čo jesť po čili papričke

 

Zjedenie čili papričky môže spôsobiť nepríjemný pocit pálenia v ústach. Avšak, existuje niekoľko spôsobov, ako zmierniť tento pocit a upokojiť podráždené chuťové poháriky. Mlieko, jogurt, banány, mliečne výrobky, olej, citrusové ovocie a ryža sú niektoré z potravín, ktoré môžu pomôcť zmierniť pocit pálenia v ústach.

Ako zmierniť pálenie úst

 

Ako zmierniť pálenie úst

 

Tieto potraviny obsahujú rôzne zložky, ktoré pomáhajú rozpúšťať kapsaicín a znižovať intenzitu pocitu pálenia. Ak však máte pocit, že pálenie v ústach je príliš silné alebo trvá príliš dlho, navštívte lekára alebo odborníka na výživu, aby vám pomohol s účinnými tipmi na zmiernenie pocitu pálenia v ústach. Najštipľavejšie chilli na svete – 10 najostrejších paprík

 

Pitie mlieka

 

Pitie mlieka

 

Mlieko je jedným z najlepších nápojov, ktorý môžete vypiť na zmierňovanie pálenia v ústach po zjedení čili papričky. Mlieko obsahuje proteín kaseín, ktorý pomáha rozpúšťať kapsaicín – látka, ktorá spôsobuje pocit pálenia v ústach. Okrem toho mlieko má aj chladivý účinok, ktorý pomáha upokojiť podráždené chuťové poháriky.  

 

Jogurt – Čo jesť po čili papričke

 

Jogurt - Čo jesť po čili papričke

 

Podobne ako mlieko, aj jogurt obsahuje kaseín, ktorý pomáha zmierňovať pálenie v ústach. Jogurt má navyše aj vysoký obsah tuku, ktorý pomáha znižovať intenzitu pocitu pálenia. Okrem toho obsahuje jogurt aj zdravé baktérie, ktoré podporujú zdravie tráviaceho systému. 

 

Banány

 

Banány sú bohaté na draslík, ktorý pomáha upokojiť podráždené chuťové poháriky a znižovať pocit pálenia. Okrem toho obsahujú aj sacharidy, ktoré pomáhajú vstrebávať kapsaicín. 

 

Mliečne výrobky – Čo jesť po čili papričke

 

Okrem mlieka a jogurtu môžu byť užitočné aj ďalšie mliečne výrobky, ako napríklad syry alebo smotanové polievky. Tieto výrobky majú tiež vysoký obsah tuku a proteínu, ktoré pomáhajú rozpúšťať kapsaicín a znižovať intenzitu pocitu pálenia. 

 

Olej

 

Čo jesť po čili papričke – ako zmierniť pálenie úst? Olej, ako napríklad rastlinný olej alebo olivový olej, môže tiež pomôcť zmierniť pocit pálenia v ústach po zjedení čili papričky. Olej obsahuje tuky, ktoré pomáhajú rozpúšťať kapsaicín. Môžete si pokvapkať niekoľko kvapiek oleja na jazyk a pomaly prehltnúť, alebo ho môžete použiť pri varení jedál, aby sa znížila intenzita čili papričiek.  Plešatenie a ako mu čeliť , Vypadávanie vlasov u mužov

 

Citrusové ovocie

 

Citrusové ovocie

 

Citrusové ovocie ako napríklad pomaranče alebo grapefruity obsahujú kyselinu, ktorá môže pomôcť zmierniť pocit pálenia v ústach. Okrem toho, citrusové ovocie obsahuje aj veľa vitamínu C, ktorý podporuje imunitný systém a zdravie kože. 

 

Ryža – Čo jesť po čili papričke

 

Ryža môže pomôcť zmierniť pocit pálenia v ústach, pretože má schopnosť absorbovať tekutiny a odstraňovať kapsaicín z úst. Je to preto, že ryža obsahuje škrob, ktorý sa pri kontakte s tekutinou mení na lepkavú hmotu, ktorá môže pomôcť odstraňovať kapsaicín z chuťových pohárikov. 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button