DOBRÉ RADY K VARENIURecepty

Čo použiť namiesto vajca – overené náhrady vajíčok

Čo použiť namiesto vajca. Existuje mnoho alternatív k vajciam, ktoré môžete použiť v rôznych receptoch. Možno ste sa už stretli s niektorými z týchto náhrad.

 

Čo použiť namiesto vajca

 

Čo použiť namiesto vajca

 

Pamätajte si, že nie každá náhrada za vajce bude fungovať vo všetkých receptoch, a niektoré recepty sa môžu výrazne líšiť v závislosti od toho, akú náhradu použijete. Preto sa vždy odporúča experimentovať a skúšať rôzne možnosti, kým nenájdete tú správnu pre konkrétny recept.

1. Banán

 

Banán

 

Banán môže byť vynikajúcou náhradou za vajcia v pečení. Čím zrelší banán, tým lepšie bude slúžiť ako náhrada za vajcia. Jeden zrelý banánovo nahrádza jedno vajce, takže ak potrebujete nahradiť dve vajcia, použite dva zrelé banány.

 

2. Jablkové pyré

 

Jablkové pyré

 

Jablková pyré je tiež vynikajúcou náhradou za vajcia v pečení. Stačí 1/4 šálky jablkového pyré nahradí jedno vajce.

 

3. Jogurt – Čo použiť namiesto vajca

 

Jogurt - Čo použiť namiesto vajca

 

Jogurt môže byť použitý ako náhrada za vajcia v niektorých receptoch. Použite 1/4 šálky jogurtu namiesto jedného vajca. Čínske plemena psov – 17 psov z Číny

 

4. Kyslá smotana

 

 Kyslá smotana je ďalšou alternatívou k vajciam. Použite 1/4 šálky kyslej smotany namiesto jedného vajca. Čo použiť namiesto vajca.

 

5. Čínska strukovina

 

Čínska strukovina je sušený hrášok, ktorý sa často používa v Ázii ako náhrada za vajcia. Rozmiešajte 1 lyžicu čínskej strukoviny s 3 lyžicami vody, aby ste nahradili jedno vajce.

 

6. Sojový lecitín – Čo použiť namiesto vajca

 

Sojový lecitín je emulgátor, ktorý sa často používa v potravinárskom priemysle ako náhrada za vajcia. Použite 1 lyžicu sojového lecitínu namiesto jedného vajca. Čo použiť namiesto vajca.

 

7. Ovsené vločky

 

Ovsené vločky

 

Ovsené vločky môžu byť použité ako náhrada za vajcia v niektorých receptoch, najmä v receptoch na koláče a sušienky. Rozdrvte 1/4 šálky ovsených vločiek do múky a zmiešajte s 3/4 šálkou vody, aby ste nahradili jedno vajce. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Ďalšie náhrady vajec

 

Okrem uvedených náhrad existujú aj ďalšie možnosti, ako nahradiť vajcia v niektorých receptoch. Napríklad ak potrebujete nahradiť vajcia pri varení, môžete použiť nahradiť 1 lyžicu octu alebo citrónovej šťavy za jedno vajce. Ak potrebujete nahradiť vajcia v receptoch na palacinky, môžete použiť 1/4 šálky detskej kaše alebo 1/4 šálky kórejskej zemiakovej múky.

Podľa čoho vybrať náhradu za vajcia

 

Výber správnej náhrady za vajcia závisí od typu receptu a od toho, aký účel majú vajcia v recepte. Vajcia sa často používajú ako viazanie alebo zahusťovadlo, preto je dôležité nájsť náhradu, ktorá dokáže plniť túto funkciu.

V každom prípade, ak sa rozhodnete použiť náhradu za vajcia, odporúča sa skúšať rôzne možnosti a experimentovať, kým nenájdete tú správnu pre daný recept. A nezabudnite, že niektoré náhrady sa môžu líšiť v chuti alebo výslednej konzistencii, takže to môže ovplyvniť celkový výsledok receptu.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button