RADY DO DOMÁCNOSTIZaujímavosti

Ranné upratovanie – Ako upratujú ranné vtáčatá

Ranné upratovanie. Najdôležitejšie postupy upratovania pre ranné vtáčatá. Ak vám to lepšie vyhovuje, vyberte si upratovanie zamerané na nočnú hodinu, aj keď ste ranné vtáča.

 

Ranné upratovanie

 

Ranné upratovanie

 

Ste ranný vtáčik? Vstávate skôr, aby ste poskladali bielizeň a pripravili jedlo ešte predtým, ako sa vaša rodina zobudí?  Nezáleží na tom, či máte prirodzený cirkadiánny rytmus, či sa budíte so slnkom, existuje spôsob, ako si prispôsobiť ranné upratovanie tak, aby vyhovovalo vášmu rozvrhu.

Namiesto toho, aby ste si všetky povinnosti nechávali na víkend (keď pravdepodobne budete chcieť stráviť čas s priateľmi alebo relaxovať s rodinou), opýtali sme sa profesionálov v oblasti upratovania, ako bezproblémovo zapracovať každodenné upratovanie do každodennej rutiny. Spočiatku si možno budete musieť každé ráno ustlať posteľ ale keď si zvyknete, tieto rutinné činnosti sa rýchlo stanú vašou druhou prirodzenosťou.

 

Ako si vybrať najlepší postup upratovania

 

Ako si vybrať najlepší postup upratovania

Predtým, ako sa rozhodnete pre rutinné upratovanie, budete chcieť zistiť, či ste ranný vtáčik (väčšina z nás sa okamžite stotožní ). Potom sa nechajte viesť svojím prirodzeným cirkadiánnym rytmom spolu s pracovným a rodinným harmonogramom. Ako vyčistiť mikrovlnku 7 spôsobov ako umyť mikrovlnku

 

Denný režim upratovania pre ranné vtáčatá – Ranné upratovanie

 

Denný režim upratovania pre ranné vtáčatá - Ranné upratovanie

Ráno

Toto je váš najproduktívnejší čas počas dňa, preto ho využite a začleňte tieto dôkladnejšie upratovacie úkony do svojej rutiny prípravy.

  • Usteľte posteľ. Zvyknite si ustlať posteľ hneď po prebudení. Zaberie vám to len pár minút, no vaša spálňa bude okamžite vyzerať upravenejšie.
  • Utrite sprchu. Ranné vtáčatá sa sprchujú skôr ráno ako večer, preto odporúčam utrieť dlaždice v sprche handričkou z mikrovlákna alebo stierkou, aby ste v budúcnosti zabránili tvorbe mydlových usadenín a plesní.
  • Vyčistite si oblečenie. Ak si vyskúšate viacero outfitov, aby ste zistili, čo si chcete obliecť do práce, všetky „odmietnuté kusy“ znovu zaveste a uložte späť do skrine, aby vás po príchode domov neprivítal neporiadok.
  • Vyprázdnite umývačku riadu. Večer spustite umývačku riadu a ráno ju vyložte. Potom naložte do umývačky riad z raňajok. Všetok riad z predchádzajúceho večera umyte ručne.
  • Odložte veci. V noci použite kôš na bielizeň, do ktorého pozbierajte všetky hračky, prikrývky, oblečenie atď., ktoré nie sú na svojom mieste. Ráno, keď budete mať viac energie, vráťte všetky veci na svoje miesto.
  • Vyberte oblečenie zo sušičky. Ak budete dodržiavať túto rutinu, budete mať bielizeň pripravenú z predchádzajúceho večera. Zložte ich a odložte.

Pred spaním – Ranné upratovanie

Aj keď noc nie je vaším hlavným pracovným časom, stále existuje niekoľko nočných návykov, ktoré vás pripravia na produktívnejšie ráno.

  • Naložte umývačku riadu. Nezabudnite ju spustiť na samom konci noci. Riad, ktorý je potrebné umyť ručne, si pokojne nechajte na ráno.
  • Utrite kuchynskú linku. Ide o rýchlu úlohu, ktorá vám nezaberie veľa energie. Ponechanie rozliatych tekutín len sťažuje ranné upratovanie.
  • Urobte rýchly zber. Pomocou koša na bielizeň pozbierajte všetky predmety, ktoré nie sú na svojom mieste alebo patria do inej miestnosti (s ich upratovaním však počkajte do rána).
  • Začnite s praním bielizne. Pred spaním ju nezabudnite preniesť do sušičky, aby ste mali oblečenie, ktoré môžete na druhý deň ráno zložiť a odložiť. Chlapčenské zimné topánky – Ako správne vybrať

 

Ako si rozdeliť hlavné upratovacie úlohy – Ranné upratovanie

 

Ako si rozdeliť hlavné upratovacie úlohy - Ranné upratovanie

Ak ste naozaj odhodlaní vyhnúť sa upratovaniu cez víkendy, rozdeľte si hlavné upratovacie úlohy podľa dní v týždni a potom ich vykonajte buď ráno, alebo večer, podľa svojho rozvrhu. Napríklad v pondelok je deň prania, v utorok upratovanie kuchyne, v stredu upratovanie kúpeľne atď. Zameranie sa len na jednu veľkú úlohu alebo miestnosť za deň vám zabezpečí, že všetko stihnete do piatku (konečne!).

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button