SLÁVNE OSOBNOSTIŠPORTZaujímavosti

Kylian Mbappé zaujímavosti – 20 fascinujúcich faktov

Kylian Mbappé zaujímavosti. Mbappé: 20 Fascinujúcich Skutočností. Kylian Mbappé je jedným z najtalentovanejších futbalistov s fascinujúcimi zážitkami a úspechmi. Jeho rýchlosť, technika a charizma ho robia jedným z najobľúbenejších hráčov medzi fanúšikmi po celom svete. Svojimi výkonmi na ihrisku a charitatívnou prácou mimo neho je vzorom pre mnohých mladých futbalistov a zanecháva nezmazateľnú stopu v histórii futbalu.

Kylian Mbappé zaujímavosti

 

Kylian Mbappé zaujímavosti

 

Kylian Mbappé je francúzsky futbalista, narodený 20. decembra 1998 v meste Bondy. Je považovaný za jedného z najtalentovanejších a najobľúbenejších hráčov súčasného futbalu. Svoju kariéru začal v mládežníckom klube FC Bondy a neskôr prešiel do akadémie AS Monaco. V roku 2016 debutoval v profesionálnej kariére a rýchlo si získal pozornosť svojimi výkonmi. V roku 2017 prestúpil do Paríža Saint-Germain za rekordných 180 miliónov eur. Mbappé sa vyznačuje neuveriteľnou rýchlosťou, technikou a schopnosťou preniknúť obranou. V roku 2018 sa stal s Francúzskom majstrom sveta a získal Cenu Kopa pre najlepšieho mladého futbalistu. Okrem futbalu sa angažuje aj v charitatívnej práci a je veľmi populárny na sociálnych médiách. Jeho talent a charizma ho robia jedným z najvýraznejších osobností vo futbalovom svete.

 

1. Mladý fenomén

 

Kylian Mbappé sa narodil 20. decembra 1998 v meste Bondy, Francúzsko. V súčasnosti je jedným z najtalentovanejších a najznámejších futbalistov na svete.

 

2. Rodinné dedičstvo

 

Rodinné dedičstvo

 

Jeho otec, Wilfried Mbappé, je bývalý profesionálny futbalista z Kamerunu, zatiaľ čo jeho matka, Fayza Lamari, je bývalou reprezentantkou basketbalu z Alžírska. Kde vznikol futbal

 

3. Rekordy v mladom veku – Kylian Mbappé zaujímavosti

 

Rekordy v mladom veku - Kylian Mbappé zaujímavosti

 

V roku 2017, ako 18-ročný, sa stal najmladším strelcom vo finále Ligy majstrov, keď zasiahol do siete v drese AS Monaco proti Juventusu Turín.

 

4. Rýchlostný rekord

 

V roku 2018 dosiahol Mbappé rýchlosť 38 km/h počas zápasu proti argentínskemu tímu na Svetovom pohári, čím sa stal najrýchlejším hráčom turnaja. Účesy pre riedke vlasy

 

5. Prvý teenager od Pelého – Kylian Mbappé zaujímavosti

 

V roku 2018 sa stal prvým teenagerom od legendárneho Pelého, ktorý dosiahol dvojčíslicový počet gólov na Majstrovstvách sveta. Mbappé strelil 4 góly počas turnaja.

 

6. Prestupový rekord

 

V roku 2017 prestúpil z AS Monaco do Paríža Saint-Germain (PSG) za rekordných 180 miliónov eur, čím sa stal druhým najdrahším hráčom v histórii futbalu.

 

7. Víťazstvo na Majstrovstvách sveta

 

Víťazstvo na Majstrovstvách sveta

 

V roku 2018 pomohol Mbappé Francúzsku vyhrať ich druhý titul na Majstrovstvách sveta. Stal sa najmladším francúzskym hráčom, ktorý skóroval vo finále tohto prestížneho turnaja.

 

8. Trojnásobný šampión Ligue 1 – Kylian Mbappé zaujímavosti

 

Od svojho príchodu do PSG vyhral s tímom tri po sebe idúce tituly Ligue 1, čím prispel k ich dominancii na domácej scéne.

 

9. Vzor Thierryho Henryho

 

Mbappé vyrastal s obdivom k francúzskemu futbalovému ikonovi Thierrymu Henrymu a často ho označuje za svojho vzora.

 

10. Vzťah s Neymarom – Kylian Mbappé zaujímavosti

 

Vzťah s Neymarom - Kylian Mbappé zaujímavosti

 

Mbappé a brazílsky futbalový superzved Neymar sú spoluhráčmi v PSG a vyvinuli medzi sebou blízky vzťah. Títo dvaja hráči tvoria jedno z najnebezpečnejších útočných duo v súčasnom futbale.

 

11. Cenovo ocenený

 

V roku 2018 získal Mbappé Cenu Kopa, ktorá sa udeľuje najlepšiemu mladému futbalistovi na svete. O rok neskôr sa umiestnil na 6. mieste v ankete o Zlatú loptu.

 

12. Mladší strelci v Lige majstrov

 

Mbappé je druhým najmladším hráčom v histórii, ktorý dosiahol 25 gólov v Lige majstrov UEFA. Tento úspech dosiahol v mladšom veku ako Cristiano Ronaldo.

 

13. Charitatívna práca

 

Mbappé sa angažuje v charitatívnych aktivitách. V roku 2018 daroval svoje príjmy zo Svetového pohára na charitu a podporil organizácie zamerané na pomoc deťom a mládeži.

 

14. Národný tím – Kylian Mbappé zaujímavosti

 

Je pilierom francúzskeho národného tímu a stal sa jedným z jeho najdôležitejších hráčov. S Francúzskom získal aj UEFA Nations League v roku 2021.

 

15. Zaujímavý štýl hry

 

Zaujímavý štýl hry

 

Mbappé je známy svojou neuveriteľnou rýchlosťou, technikou a schopnosťou preniknúť obranou s ľahkosťou. Jeho štýl hry je vzrušujúci a atraktívny pre fanúšikov.

 

16. Sledovanosť na sociálnych médiách

 

Mbappé je veľmi populárny na sociálnych médiách. Má milióny nasledovníkov na platformách ako Instagram, Twitter a Facebook, kde pravidelne zdieľa svoje fotky a životné momenty.

 

17. Talentovaná rodina – Kylian Mbappé zaujímavosti

 

Okrem Kyliana je aj jeho mladší brat Ethan Mbappé veľmi talentovaným futbalistom a hrá v mládežníckej akadémii PSG. Je možné, že sa v budúcnosti stane ďalším futbalovým hviezdou.

 

18. Láska k basketbalu

 

Okrem futbalu má Mbappé aj vášeň pre basketbal. Voľný čas rád trávi hraním tejto športovej hry a je veľkým fanúšikom NBA. Často sa stretáva aj s basketbalovými hviezdami a sleduje ich zápasy.

 

19. Mládežnícka kariéra v Bondy

 

Mbappé začal svoju futbalovú kariéru v miestnom klube FC Bondy. Už v mladom veku upútal pozornosť skúsených skautov a bol hojne sledovaný významnými futbalovými organizáciami.

 

20. Marketingový fenomén – Kylian Mbappé zaujímavosti

 

Mbappé je tiež významnou postavou v oblasti marketingu a sponzorstva. Je tvárou mnohých značiek a reklamných kampaní, čo mu prináša nielen futbalové úspechy, ale aj komerčný úspech.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button