O KRAJINÁCHZaujímavosti

Nový Zéland zaujímavosti – 20 zaujímavosti o krajine

Nový Zéland zaujímavosti. Nový Zéland je fascinujúcou krajinou, ktorá sa nachádza na Južnom Pacifiku. Je to miesto, kde sa stretávajú nádherné prírodné scenérie, kultúrna rozmanitosť a dobrodružstvo. Tu je 20 zaujímavostí o Novom Zélande, ktoré vás určite zaujmú.

Nový Zéland zaujímavosti

 

Nový Zéland zaujímavosti

 

Tieto zaujímavosti len naznačujú bohatstvo a rozmanitosť, ktorú Nový Zéland ponúka. Jeho prírodná krása, kultúrna dedičina a dobrodružné aktivity robia z tejto krajiny jedinečné miesto na navštívenie. Bez ohľadu na to, čo vás láka, Nový Zéland vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky.

 

1. Aotearoa – Krajina dlhobého bielyho oblaku

 

Aotearoa - Krajina dlhobého bielyho oblaku

 

   Nový Zéland je tiež známy ako Aotearoa, čo v maorčine znamená „Krajina dlhobého bielyho oblaku“. Tento názov vystihuje jeho nezvyčajnú prírodnú krásu.

 

2. Dva hlavné ostrovy

 

Dva hlavné ostrovy

 

   Nový Zéland sa skladá z dvoch hlavných ostrovov – Severného a Južného ostrova. Obe ponúkajú úchvatné scenérie a rôznorodé atrakcie.

 

3. Maorská kultúra – Nový Zéland zaujímavosti

 

Maorská kultúra - Nový Zéland zaujímavosti

 

   Maori sú pôvodní obyvatelia Nového Zélandu a ich kultúra je stále živá. Maorské tradície, tanec haka a umenie sú dôležitou súčasťou krajiny.

 

4. Milford Sound

 

Milford Sound

 

   Milford Sound je jedným z najznámejších fjordov na svete. Táto prirodzená zálivka ponúka nádherné scenérie so strmými skalami a vodopádmi. Najväčšie Jelene na svete : Lov Jeleňov na Novom Zélande

 

5. Hobitínia- Nový Zéland zaujímavosti

 

Hobitínia- Nový Zéland zaujímavosti

 

   Nový Zéland je domovom známych filmových ság – Pána Prsteňov a Hobita. Mnohé scény boli natáčané v nádhernej krajine tejto krajiny.

 

6. Rotorua

 

Rotorua

 

   Rotorua je známa svojimi termálnymi prameňmi, gejzírmi a bahennými sopkami. Môžete tu zažiť silný zápach síry a obdivovať unikátnu geologickú aktivitu.

 

7. Pláže

 

Pláže

 

   Nový Zéland je obklopený krásnymi plážami. Napríklad pláž Cathedral Cove na Coromandel Peninsula je obľúbeným miestom pre turistov.

 

8. Čarovná krajina

 

Čarovná krajina

 

 

   Južný ostrov je známy svojou čarovnou krajinou, kde sa stretávajú hory, ľadovce a jazerá. Patagonia Nového Zélandu – Národný park Fiordland ponúka úžasné možnosti na túry a prieskum. Vypadávanie vlasov u mužov

 

9. Aktívne sopky – Nový Zéland zaujímavosti

 

Aktívne sopky - Nový Zéland zaujímavosti

 

   Nový Zéland je domovom mnohých aktívnych sopiek. Napríklad sopka Ruapehu je najväčšou aktívnou sopkou na Severnom ostrove a je obľúbenou atrakciou pre zimných športovcov.

 

10. Zlatá pláž

 

Zlatá pláž

 

    Zlatá pláž na Južnom ostrove je známa svojou zvláštnou povrchovou úpravou piesku, ktorá jej dáva zlatý nádych. Je to jedinečné miesto, kde sa môžete prechádzať po zlatej pláži.

 

11. Tongariro Alpine Crossing

 

Tongariro Alpine Crossing

 

    Táto trasa je považovaná za jednu z najkrajších jednodňových túr na svete. Ponúka úchvatné výhľady na sopky, jazerá a alpínske prostredie.

 

12. Morské cicavce

 

Morské cicavce

 

    Nový Zéland zaujímavosti. Na Novom Zélande nájdete mnoho druhov morských cicavcov, vrátane delfínov, tuleňov a veľrýb. Môžete si vychutnať jazdu na člne a pozorovať tieto nádherné tvory v ich prirodzenom prostredí.

 

13. Vínna oblasť Marlborough – Nový Zéland zaujímavosti

 

Vínna oblasť Marlborough - Nový Zéland zaujímavosti

 

    Marlborough je známa svojimi vínami, najmä svetoznámym Sauvignon Blanc. Môžete si vziať vínnu prehliadku a ochutnať niektoré z najlepších vín Nového Zélandu.

 

14. Abel Tasman National Park – Nový Zéland zaujímavosti

 

Abel Tasman National Park - Nový Zéland zaujímavosti

 

    Tento národný park na Severnom ostrove je domovom nádherných pláží, skalných útesov a turistických trás. Môžete si vziať kajak a objaviť jeho nádherné zákutia.

 

15. Mestečko Queenstown

 

Mestečko Queenstown

 

    Queenstown je považované za dobrodružnú metropolu Nového Zélandu. Ponúka širokú škálu aktivít, ako sú bungee jumping, paragliding a zimné športy.

 

16. Waitomo Glowworm Caves – Nový Zéland zaujímavosti

 

Waitomo Glowworm Caves - Nový Zéland zaujímavosti

 

    Tieto jaskyne sú domovom svietiacich červených červíkov. Pri prehliadke jaskýň môžete vidieť úchvatné svetelné scény, keď sa strop jaskyne rozžiari tisícmi malých svetielok.

 

17. Te Papa Tongarewa

 

Te Papa Tongarewa

 

    Te Papa Tongarewa je národné múzeum a umelecká galéria v hlavnom meste Wellington. Ponúka pohľad na kultúru, históriu a prírodu Nového Zélandu.

 

18. Kea – inteligentné papagáje

 

Kea - inteligentné papagáje

 

    Kea je zvláštny druh papagája, ktorý je známy svojou inteligenciou a schopnosťou interakcie s ľuďmi. Môžete ich stretnúť v horských oblastiach Nového Zélandu.

 

19. Mačacie ostrovy

 

Mačacie ostrovy

 

    Na ostrovoch Great Barrier a Stewart Island je veľmi nízka populácia psov a vyššia populácia mačiek. Tieto mačacie ostrovy boli vyhlásené za chránené územia pre mnoho ohrozených druhov vtákov.

 

20. Pohorie Southern Alps

 

 

    Južný ostrov je domovom pohoria Southern Alps, ktoré ponúka úchvatné horské scenérie a možnosti pre turistiku, lyžovanie a horolezectvo. Môžete si vychutnať panoramatické výhľady a nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button