VZŤAHYZaujímavosti

10 najčastejších chýb pri oslovení ženy

Chyba č. 1: Zle ohodnotenie situácie – DayGame vs Club Game

Každá hra v umení zvádzania má svoje jasné špecifiká. Úspech Vašej hry závisí aj od toho, kde sa Vy cítite dobre, čomu vy osobne dávate prednosť. Ste party boy“ mladších ročníkov, ktorý nesmierne rád trávi čas s neznámymi ľuďmi- potom je pre Vás osvojenie umenia Bar Game“ tou správnou voľbou. Máte slabosť pre excentrický zovňajšok, rytmus hudby, energiu tanca na parkete – ok, užívajte si to teda naplno pri Club Game. Ak naopak máte radi jasný den, otvorený rozhovor, spontánne stretnutia na ulici, v škole, zamestnaní či pri nákupoch…zlepšujte si svoje skills“ v oblasti Day Game. Každému podľa chuti. Pick Up je umenie, prostredníctvom ktorého dokážete v danej situácii (Night al. Day Game), vyťažiť maximum. Je to cesta stáleho rastu a rozvoja. Začnite s tým, v čom ste dobrý. Každý z nás je individualita, každý má čo ponúknuť, má niečo, na čom sa dá stavať a budovať. A postupne krok po kroku, tak začnete búrať svoju osobnú komfortnú zónu.“ A časom ….sa naučíte výzvy života príjmať s radosťou kdekoľvek – aj v oblasti zvádzania a balenia žien.

ako osloviť ženu

Chyba č. 2: Nevhodné ciele – kvantita vs kvalita

Záleží len na Vás, akú ženu oslovíte. Každá akcia vyvolá istú reakciu“ – to platí aj v Pick Up umení. Premenené na drobné: ak ste v teréne“ a pripravujete sa osloviť ženu, – je len na Vás, ktorá to bude. Každý z nás má iný vkus, každému sa páči niečo iné. Vyberte si svoj typ žien, ktoré Vás bytostne oslovujú“ a aké by ste radi spoznali. Má to svoj význam: „…kvantitu oslovených žien, nahradíte kvalitou.“ Oslovovanie „všetkého čo sa hýbe“ je akurát tak dobré na rozcvičovanie sa. Následne, ak chcete cieliť na istotu – zvolnite tempo, zvýšte svoju pozornosť, vedome selektujte a zamerajte sa na Vaše osobné CIELE – ženy, ktoré naozaj získať chcete.

Chyba č. 3: Príliš dlhé váhanie

Ak v HRE váhate príliš dlho, stane sa zväčša to, že svoj CIEL miniete. Prijať pravidlo 3 sekúnd do Vašej osobnej hry znamená, že ak uvidíte ženu, ktorá Vám za to skutočne stojí, neváhate a idete do toho. Nič menej, nič viac. AKCIA, namiesto stagnácie. RISK namiesto istoty komfortnej zóny. ZISK je to, čo môžete zožať. Váhanie je vôbec jeden z najväčších „problémov“ mužov.

Ak si však uvedomíte, čo môžete získať vs čo môžete stratiť (odpoveď: NIČ, ak nerátame „odmietnutie“) – výhody aktívneho oslovovania / zoznamovania sa so ženami je neporovnateľne väčším PRÍNOSOM.

Z osobnej praxe, a rovnako tak z praxe množstva mužov s ktorými sme za tie roky pracovali, vieme s určitosťou povedať, že byť INICIATÍVNY a AKTÍVNY je devíza mužov, ktorí majú úspechy u žien.

Chyba č. 4: Neusmievate sa

Hovorí sa, že úsmev topí ľady. Je to pravda. Rovnako tak, to platí pri kontakte so ženami,

-v oblasti zvádzania a aktívneho zoznamovania. Je to alfa a omega – sociálnej interakcie. Pozor

– nehovoríme tu o úškrne, ironickom úsmeve, či nepodarených úšklaboch“ ktorými sa muži snažia urobiť dobrý dojem pri žene. NIE. Hovoríme o úprimnom (kongruentnom) a sympatickom úsmeve – ktorým dávate ženám najavo, že „ste pozitívne naladený, máte dobrú náladu, nebojíte sa a tešíte sa na stretnutie s danou ženou, ktorú oslovujete. Žene to dáva jasný „pozitívny signál“ zahájenia dobrej komunikácie.

Chyba č. 5: Direkt vs Indirekt – ako ženu osloviť

To či je priame oslovenie (pr. …“hej holka, na sekundu, páčiš sa mi, rád by som Ta spoznal bližšie..“) účinnejšie a pre muža úspešnejšie ako oslovenie nepriame (pr. ..slečna, potrebujem rýchli ženský názor, …kto klame viac, muži či ženy, …pretože tu s priateľom práve preberáme … bla bla) – to je predmetom mnohých diskusií. Prístupov a škôl je veľa. Jediná cesta je – otestovať si to čo funguje Vám. Umením však je vedieť využívať princípy oboch prístupov. To je rozdiel medzi Master PUA vs AFC. Vedieť napr., že ak máte len veľmi krátky čas osloviť ženu, ktorá Vás skutočne zaujala, … nebudete seba ani ju zdržovať a naťahovať, ale pôjdete takpovediac priamo na bránu. To všetko si vyžaduje istý cit a zručnosť umenia sociálnej interakcie“ – ktoré sa však úspešne môže naučiť každý. hugolin gavlovic valaska skola

Chyba č. 6: Prílišná snaha odrádza

Poznáte to sami … to čo môžete mať hneď a ľahko, Vás neláka.“ Rovnaký princíp funguje aj v oblasti zoznamovania. Ak žene príliš „okato demonštrujete“ svoj záujem, stráca chuť. Jedným z najväčších magnetov pre ženy je „tajomnosť a nedostupnosť muža.“

Ak oslovíte neznámu ženu, jej vnútorný systém“ Vás neustále diagnostikuje s cieľom vyhodnotiť: „..je tu neznámy muž, ktorý ma oslovil, stojí za to zostať v tejto interakcii….áno / nie… ? Ak áno, jej pozornosť sa orientuje na Vás a podvedome sa začne pýtať „…KTO je tento muž.. ? Ak žene na túto otázku dáte všetky informácie hneď – Vaša atraktivita klesne. Nechajte ju preto v napätí a očakávaní do ďalšieho spoločného stretnutia, pri ktorom „…jej o sebea jej samej prezradíte viac .-)

Chyba č. 7: Hra nie je „kongruentná“

Jednou z najčastejších chýb mužov pri aktívnom zoznamovaní sa, je skutočnosť, že vo svojej HRE nie sú kongruentný. Znamená to, napr. aj to: „…že to čo oslovenej žene komunikujú slovami, nekorešponduje s ich rečou tela, hlasom, mimikou či dokonca celkovo s ich osobnosťou.

Príkladom môže byť mladík v teniskách oslovujúci atraktívnu sebavedomú ženu v kostýme, ktorý koktajúc, pozerajúc do zeme jej adresuje a komunikuje naučenú úvodnú frázu (opener): „…ak by som nebol gay, bola by si moja kotě… .“ Zhrnuté a podčiarknuté: komické, s nulovým výsledkom.

chyby pri oslovení ženy

Chyba č. 8: Pozor na komplimenty

Muži neraz v kontakte s peknými ženami, strácajú schopnosť zdravého odstupu a chladnej hlavy. Namiesto aby boli prirodzení, spontánni a uvolnení, vedomí vlastnej hodnoty – robia presny opak. Zahrňujú ženy lacnými komplimentami – od psích pohľadov, cez verbálne ódy na jej krásu a osobnosť. Čím je žena krajšia, tým je jej HODNOTA v očiach mužov vyššia. 

Celá takáto zoznamovacia „mužsko-ženská“ interakcia, má pre ženu jedinú informáciu: „…muž mi pripisuje vyššiu hodnotu ako sebe samému, je nesebavedomý, môžem ho mať len čo kývnem prstom… . Nemám záujem.“ Pamätajte, ženy majú radi úprimné komplimenty, ale od zdravo sebavedomých mužo,v s odvahou, iniciatívou a vlastnou hodnotou.

Chyba č. 9: Zvádzanie nie je výsluch

Absolútny „Killer“ v oblasti zoznamovania, sú nevhodne komunikované otázky. Namiesto Odkiaľ si ..?“, použite radšej „…zdá sa mi, ako by si pochádzala z XY… .“ Flirt a zvádzanie nie je výsluch. Žene nekladieme tzv. „uzavreté otázky“ s odpoveďou „áno / nie“ pri ktorých nemá možnosť s Vami ďalej komunikovať.

Naopak, pri vhodne zvolenej komunikácii, môžete ženu veľmi zaujať. Bude vidieť, že ste ako muž komunikatívny, spoločenský a viete viesť cielený rozhovor aj bez hlúpych otázok, ktorými ju v živote otravujú priemerný muži: „..kto si, čo robíš, koľko máš rokov… .“

Chyba č. 10: Hru beriete príliš vážne

Flirt, zvádzanie a aktívne zoznamovanie – je HRA. A tá, aby Vás zaujala musí byť príťažlivá. Čo myslíte, čo na ženu zapôsobí viac – muž, ktorý oslovenie neznámej ženy“ berie príliš vážne (nie je uvoľnený, pôsobí ako by si oslovovanie skúšal na každej druhej a nemá evidentne zmysel pre hru a zábavu života….), alebo MUŽ – ktorý si to, že je jedným z mála aktívnych, odvážnych a zdravo sebavedomých jedincov skutočne užíva ?!“ Nemáte čo stratiť – môžete však v osobnom a partnerskom živote nesmierne veľa získať !

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button