O PRÍRODEZaujímavosti

Liečivé kamene – 10 liečivých kameňov a ako ich používať

Liečivé kamene – 10 liečivých kameňov a ako ich používať .Už tisíce rokov si liečivé kryštály cení takmer každá kultúra na svete.V minulosti mal takéto kamene len vplyvný človek , k bežnému človeku sa nedostali . No s nástupom technológií si môže kamene zabezpečiť naozaj každý . Staroveké kultúry verili že každý kameň má jedinečné minerálne formácie , a vďaka tomu aj jedinečnú energickú silu . Niektoré kryštály sú dobré na čistenie vzduchu , iné zasa na udržanie územného a milujúceho domova , ďalšie zasa na myseľ … Ktorý z nich je teda pre vás vhodný? Všetko závisí od vašich potrieb.

 

Ako používať liečivé kryštály

 

Existuje iba niekoľko spôsobov, ako skutočne použiť liečivé kryštály: v miestnosti alebo v kontakte s pokožkou. Ale na priame liečenie je vždy najlepšie mať ich čo najbližšie k vám. Preto je najlepším spôsobom nosiť ich ako šperky.

 

Liečivé kamene

Hrady na Slovensku : 10 najkrajších hradov na Slovensku. 10 najkrajších hradov na Slovensku

 

1. Ametyst

 

Ametyst

 

Ametyst je najobsiahlejší liečivý krištáľ a jeden z najpotrebnejších na tomto zozname . Zbavuje bolesti hlavy , celkovej únavy , podporuje pokožku , pomáha potláčať bolesť kĺbov a už tisíce rokov pomáha mať ľuďom lepšie sny. Liečivé kamene.

2. Kremeň

 

2. Kremeň

 

Kremeň je pravdepodobne najuniverzálnejší liečivý kameň spomedzi všetkých kryštálov a v niektorých ohľadoch najmocnejší vďaka svojej univerzálnosti. Čistý kremeň je známy ako kameň sily a zosilňuje každú energiu alebo zámer. Chráni pred negativitou, naladí sa na vaše vyššie ja a zmierňuje bolesť. Ukázalo sa tiež, že číry kremeň zvyšuje a posilňuje auru.

 

Liečivé kamene 3. Lapis lazuli

 

Lapis lazuli

 

Hovorí sa, že Lapis Lazuli tvorí kombinácia minerálov vrátane lazuritu, kalcitu a pyritu, a existuje už od zrodu času . Používali ho starí Hebreji na slávnostné rúcha. Fyzicky Lapis Lazuli pomáha imunitnému systému, štítnej žľaze a nervovému systému. Môže zmierniť bolesti hlavy, migrény a horúčky . Duchovne Lapis poskytuje múdrosť do mystických sfér a spojenia s duchovnými strážcami. Okrasné kamene top 10 najkrajších kameňov do záhrady.

 

4. Citrín

 

Citrín Liečivé kamene

Citrín sa používa na rozšírenie pozornosti / koncentrácie, čím zvyšuje pamäť. Zvyšuje kreativitu . Je to skvelý kameň, ktorý si môžete nechať v kancelárii!Liečivé kamene.Tiež si prečítajte : 6 receptov na výrobu domacích vlasových kondicionérov

Liečivé kamene 5. Ónyx

 

onyx Liečivé kamene

Je silný ochranný kameň. Onyx absorbuje a transformuje negatívnu energiu a zabraňuje odtoku osobnej energie. V čase stresu, zmätku alebo smútku pomáha pri rozvoji fyzických síl a vytrvalosti.Liečivé kamene.

6. Garnet

 

Garnet Liečivé kamene

Zdôrazňuje inštinkt prežitia, vnášajúci vôľu a odvahu do každej situácie. Garnet rýchlo prinesie na povrch tie internalizované nápady a pocity, ktoré musíte vykonať a uskutočniť. Garnet môže tiež vyčistiť čakry od negatívnych energií a znovu ich nabiť energiou.Liečivé kamene. Drahé kamene 10 najcennejších drahých kameňov na svete.

7. Topás

 

Topaz Liečivé kamene

Topás prináša radosť, veľkorysosť, hojnosť a dobré zdravie. Topas upokojuje, uzdravuje, stimuluje a smeruje energiu tam, kde je to najviac potrebné. Podporuje pravdu a odpustenie. Tento kameň dáva mladistvú energiu tým, že povzbudzuje otvorenú, energickú myseľ. Dáva nám nadšenie pre život.Liečivé kamene.

8. Achát

 

Achát Liečivé kamene

Achát posilňuje vaše rozhodovacie schopnosti. Vďaka tomu je obzvlášť vhodný pre podnikateľov a kohokoľvek, kto realizuje veľké projekty. Predpokladá sa, že achát zlepšuje mentálne funkcie a môže pomôcť v otázkach jasnosti a stability. Achát je vhodný do pracovne .

Liečivé kamene 9. Jade

 

Jade Liečivé kamene

Jade je symbolom vyrovnanosti a čistoty. Tento kryštál uľahčuje budovanie alebo vyváženie viacerých energií v rámci upokojenia mysle. Je tiež skvelý na liečbu problémov s obličkami a nadobličkami.

Liečivé kamene 10. Heliotrop ( Krvavý kameň)

 

 Heliotrop ( Krvavý kameň) Liečivé kamene

Krvavý kameň je mocný liečivý kameň používaný tisíce rokov pre svoje liečivé vlastnosti. Často sa používa na čistenie a detoxikáciu tela. Tento kameň údajne pomáha aj obehovému pohybu.Je skvelý na prechladnutie a časy, keď sa „necítite tak dobre“.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button