CestovanieHISTÓRIA A DINOSAURYSLOVENSKO

Hrady na Slovensku : 10 najkrajších hradov na Slovensku

Hrady na Slovensku : 10 najkrajších hradov na Slovensku. 10 najkrajších hradov na Slovensku :

Prejdite sa do minulosti a spoznajte zaujímavú históriu. Vedeli ste, že Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším počtom hradov na osobu?

 

V minulosti bolo na Slovensku v skutočnosti 180 kráľovstiev. V dnešnej dobe ich stále môžete navštíviť 120, a to buď ruiny, alebo dobre upravené pevnosti. Preskúmať ich majestát je skvelý nápad počas vašej cesty po tejto krajine. Každý z nich má svoj vlastný osobný príbeh. Musíte ísť a počúvať hradby rozprávajúce zaujímavú históriu a legendy o kráľovstve. Poďme spoznať najúžasnejšie hrady na Slovensku!Hrady na Slovensku : 10 najkrajších hradov na Slovensku 

Bojnický zámok

 

Bojnický zámok

Bojnice, jeden z najkrajších zámkov na Slovensku
Bojnický zámok je jeden z najkrajších a najnavštevovanejších ,,hradov“ v strednej Európe. Počas roka sa tu koná veľa podujatí, od duchov, nočných návštev, vianočných udalostí až po prehliadky s princeznou… Na hrade je možné preskúmať veľa legiend a príbehov. Niektoré z nich sú strašidelné, ale niektoré môžu byť jedným z najcitlivejších príbehov, aké ste kedy počuli. Je dobrou voľbou cestovať s deťmi do Bojníc, pretože sa tu nachádza aj najstaršia zoologická záhrada na Slovensku, múzeum praveku, sokoliari a pre rodičov termálne wellness a kúpele.

 

Spišský hrad

 

Spišský hrad

Tento hrad je zvláštny svojou rozsiahlosťou. Je to jeden z najväčších hradov v Európe a je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Zaujímavé komentáre sprievodcu vám prenesú stovky rokov do histórie. Z tohto nádherného hradu môžete vidieť Spišské Podhradie, Spišskú Kapitulu a za slnečného počasia dokonca Tatry.

Hrady na Slovensku

Hrady na Slovensku : 10 najkrajších hradov na Slovensku – Tiež si pozrite : Najväčší hrad na svete 10 najväčšie hrady na svete.

 

Spišský hrad

 

Hrad Devín

 

Hrad Devín

Jeden Hrad Devín, ktorý stojí na mohutnom útese, má dokonalý výhľad na sútok riek Dunaja a Moravy. Tento hrad slúži ako múzeu s niekoľkými výstavami. Ak sa však rozhodnete do múzea nejsť, stále si budete užívať relaxačnú atmosféru tohto hradu. Najdôležitejšia z Panenských veží podáva mnoho legiend o krásnych pannách, ktoré sú uväznené vo veži a nakoniec skočia a zomrú. Vedeli ste, že sám Napoleon dal zničiť hrad? Najväčšie mestá Slovenska

 

Hrad Devín

 

Oravský hrad

 

Oravský hrad

Jeden z najkrajších hradov na Slovensku. Hrady na Slovensku.
Nachádza sa na vysokej skale nad riekou Orava a je jedným z najväčších a najkrajších hradov. Postavený bol v roku 1241. V roku 1800 hrad vyhorel, avšak František Zichy ho takmer okamžite zrekonštruoval. Putovanie a výstavy hradom vás zavedú ďaleko do minulosti. Nočné prechádzky s divadelnými predstaveniami počas hlavnej sezóny sú čoraz obľúbenejšie pre všetky vekové kategórie.

 

Oravský hrad 2

 

Trenčiansky hrad

 

Trenčiansky hrad

Spolu so Spišom a Devínom je Trenčiansky hrad tiež jedným z najväčších v Európe. Hrady na Slovensku. Je postavený na strmom skalnom útvare a dominuje v meste Trenčín. Krásne legendy o tomto hrade sa rozprávajú všetkým deťom po celom Slovensku. Tu je jeden z nich: Pivo na vlasy.

 

Trenčiansky hrad Hrady na Slovensku

 

Štefan Zapolský, pán trenčianskeho hradu, sa zmocnil najkrajšej kňažnej Turecka – Fatimy. Omar, turecké knieža, prišiel na Slovensko s nákladom zlata, aby odkúpil Fatimu, pretože ju tak veľmi miloval. Hradný pán bol prefíkaný a povedal Omarovi, aby vykopal studňu na nádvorí hradu. Trvalo to 4 roky tvrdej práce, keď Omar konečne vytiahol vodu z tvrdej hradnej skaly. Omar a Fatima dostali požehnanie pána a mohli konečne odísť späť domov.

 

Beckov

 

Beckov  Hrady na Slovensku

Beckov, jeden z najúžasnejších hradov na Slovensku
Dominanta na obzore – hrad Beckov je jedným z najstarších hradov bývalej rakúsko-uhorskej ríše. Stojí na strmom vysokom brale nad najdlhšou riekou na Slovensku – Váh. Legenda hovorí, že hrad dal postaviť vojvoda Ctibor pre svojho klauna Becka. Pod hradom nájdete mestské múzeum, kde sa dozviete viac o histórii.

 

Beckov Hrady na Slovensku

 

Bratislavský hrad – Hrady na Slovensku

 

bratisavský hrad Hrady na Slovensku

Bratislavský hrad dominuje nad hlavným mestom Slovenska. Bol postavený v 9. storočí. Hrad hrdo stojí na kopci nad Dunajom a je symbolom Bratislavy. Na tomto hrade bolo korunovaných 11 kráľov a 8 kráľovien. Je tvorený štyrmi krídlami, každé z nich má svoju vlastnú rohovú vežu. V súčasnosti sa na Bratislavskom hrade nachádza Slovenské národné múzeum. Pred hradom je dokonalá zóna pre odpočinok a panoramatický výhľad na mesto.

 

Čachtický hrad – Hrady na Slovensku

 

Čachtický hrad Hrady na Slovensku

Jeden z najtajomnejších hradov. Zrúcaniny tohto hradu sa nachádzajú nad obcou Čachtice. Je obľúbený kvôli krvavej grófke Elizabeth Bátoryovej. Verila, že zostane mladá a krásna, keď sa bude kúpať v krvi mladých panien. Kvôli jej mravom bolo na tomto hrade zabitých 600 dievčat. Grófka bola v roku 1611 odsúdená na doživotné väzenie Paladinom Thurzom. Príbeh o Alžbete Báthoryovej stále žije na tomto zámku ako téma mnohých literárnych a divadelných diel.

 

Krasna Horka – Hrady na Slovensku

 

Krasna Horka Hrady na Slovensku

Hrad sa nachádza neďaleko Rožňavy. Dá sa to preložiť ako „Nádherný vrch“ a je to majestát priamo v srdci Slovenska. „Lady Krasna Horka“ – Sophia Andrássy-Serédy odpočíva v hyaloidnom sarkofágu v hradnej kaplnke a je hlavnou atrakciou. V roku 2012 zasiahol tento hrad rozsiahly požiar a teraz je stále v rekonštrukcii. Celá strecha zhorela. Až do ohňa sa Krásnej Horke podarilo uniknúť z času a nebola nikdy vyplienená. Žiadna vojna, ani čas ju nedokázal zničiť.

 

Fiľakovský hrad – Hrady na Slovensku

 

Fiľakovský hrad Hrady na Slovensku

Hrad Fiľakovo má výhľad na mesto Fiľakovo. Zrúcaniny tohto hradu prežili tatárske nájazdy v 13. storočí. Patril však v rukách Turkov takmer 40 rokov. Naučný chodník je v ruinách s vysvetľujúcimi tabuľami histórie hradu a geológie vrchu. Kopec je pozostatkom okrajovej kopy tufy vulkanického krátera.

 

Fiľakovský hrad Hrady na Slovensku

 

Atmosféru všetkých týchto hradov umocňuje história, legendy, príbehy a rozprávky, ktoré vám chcú povedať. Musíte ich iba navštíviť.

Podobné články

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button