PENIAZE A BIZNISZaujímavosti

Pôžička pred výplatou – 6 vecí na čo si dať pozor

Pôžička pred výplatou, 6 vecí, ktoré by ste mali vedieť, než si vezmete pôžičku. Skôr ako sa však necháte zlákať na pôžičku pred výplatou, uistite sa, že viete, do čoho idete. Tu je 6 vecí, na ktoré by ste mali myslieť skôr, ako sa do nej pustíte.

Pôžička pred výplatou

 

Pôžička pred výplatou

 

Pôžička pred výplatou. Chcete si zobrať rýchlu hypotéku? Pripravili sme pre vás informácie čo rýchla Pôžička pred výplatou obnáša, na čo si treba dať pozor a v čom je výhodná.

1. Úrokové sadzby sú veľmi vysoké

 

 Úrokové sadzby sú veľmi vysoké

Poskytovatelia pôžičiek pred výplatou musia zverejňovať ročnú percentuálnu mieru nákladov (RPMN). Ide o úrok, ktorý by ste museli zaplatiť, ak by ste si peniaze požičali počas celého roka. Úrok 5000 % alebo viac nie je ničím výnimočným!

Poskytovatelia výplatných pôžičiek tvrdia, že RPMN nie je najlepší spôsob merania krátkodobých pôžičiek, a namiesto toho uvádzajú alternatívy ako „1 % za deň“.

Znie to lacno, kým si neuvedomíte, že za menej ako 3 mesiace by ste dlhovali dvojnásobok toho, čo ste si požičali, a navyše sa vám budú účtovať poplatky za oneskorené platby.

 

2. Čo s peniazmi mamy a otca?

Predtým, ako začnete uvažovať o pôžičke do výplaty, porozprávajte sa s priateľmi a rodinou. Môže vám niekto z nich pomôcť s krátkodobou pôžičkou, splatnou možno v niekoľkých splátkach? Pôžička online – 10 dôvodov prečo sa oplatí

 

3. Pôžičky pred výplatou sú len na veľmi krátke obdobie

 

Pôžičky pred výplatou sú len na veľmi krátke obdobie

Pôžička pred výplatou je práve to – peniaze, ktoré si môžete požičať do ďalšej výplaty a ktoré splatíte naraz. 30 % dlžníkov nespláca pôžičku načas a „predlžuje“ ju – požičiava si rovnakú sumu peňazí znova a spláca len úroky.

Opakované splácanie znamená, že stále platíte úroky bez toho, aby ste vrátili peniaze, ktoré ste si požičali na začiatku.

4. Uistite sa, že si môžete dovoliť splácať – Pôžička pred výplatou

 

Uistite sa, že si môžete dovoliť splácať - Pôžička pred výplatou

Veritelia by sa mali uistiť, že si môžete dovoliť ich pôžičku, ale  mnohí z nich nevykonávajú náležité kontroly. Je na vás, aby ste sa uistili, že ju naozaj dokážete splatiť, keď budete potrebovať. Urobte si rozpočet tak, že si napíšete, aké peniaze vám prichádzajú a čo budete musieť zaplatiť.

Ak rozpočet ukazuje, že nemôžete splácať, premýšľajte o tom, ako inak vyjsť s peniazmi. Ako si vybrať zimné topánky.

 

5. Ak nesplácate, môže vás obťažovať alebo zastrašovať

 

Ak nesplácate, môže vás obťažovať alebo zastrašovať

Pôžička pred výplatou. Ak nesplácate načas, veritelia vás budú chcieť kontaktovať, aby zistili, v čom je problém. Niektorí veritelia vás môžu opakovane kontaktovať a naháňať vás na splátky. Peniaze ihneď – 19 spôsobov ako zarobiť ihneď

 

 

6. Pôžičky sú rýchle, ale služby zákazníkom môžu byť veľmi slabé – Pôžička pred výplatou

 

Pôžičky sú rýchle, ale služby zákazníkom môžu byť veľmi slabé - Pôžička pred výplatou

Pôžičky sa niekedy poskytujú do 10 minút, ale finančný ombudsman uvádza, že každý mesiac dostane 30 – 40 sťažností na poskytovateľov pôžičiek pred výplatou, pričom 3 zo 4 sťažností sú kladné.

Mnohé sťažnosti sa týkajú nespravodlivosti a zlého zákazníckeho servisu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button