HISTÓRIA A DINOSAURYZaujímavosti

Divné vojenské vozidlá 1. sv. vojny : TOP 10 čudných vozidiel

Zoznam desiatich podivných vojenských automobilov vyrobených do roku 1918, vrátane bojových vozidiel, obrnených automobilov a obrnených nákladných vozidiel. Divné vojenské vozidlá . Väčšina z nich bola používaná v prvej svetovej vojne, ktorá sa začala 28. júla 1914 a trvala do 11. novembra 1918.

 

10. Pancierové auto Garford-Putilov

 

Pancierové autá Garford-Putilov

Pancierové autá Garford-Putilov boli typom obrneného bojového vozidla vyrábaného v Rusku počas éry prvej svetovej vojny. Hoci bol jeho používateľmi považovaný za odolný a spoľahlivý stroj, bol Garford-Putilov výrazne poddimenzovaný. S celkovou hmotnosťou približne 11 ton a motorom s výkonom len 30 hp mali vozidlá maximálnu rýchlosť približne 16–18 km / h. Konštrukcia bola tiež preťažená (vysoko ťažká), a preto mala veľmi obmedzené schopnosti v teréne.

 

9. E-V / 4 Panzerkraftwagen Ehrhardt

 

 EV 4 Panzerkraftwagen Ehrhardt

 

E-V / 4 Panzerkraftwagen Ehrhardt bol jedným z prvých príkladov typu vysokej a plochej obrnenej konštrukcie obrnených vozidiel, ktorú Nemci používali takmer do začiatku druhej svetovej vojny na vnútorné policajné povinnosti. Vážil takmer 9 ton, mal osem alebo deväťčlennú posádku a niesol výzbroj až troch guľometov.

 

8. Austin Armoured Car Divné vojenské vozidlá 

 

 Austin Armoured Car

 

Austin Armoured Car bol britský obrnený automobil vyrobený počas prvej svetovej vojny. Toto vozidlo je najlepšie známe pre svoje nasadenie v ruskej armáde v prvej svetovej vojne a rôznymi silami v ruskej občianskej vojne.

 

7. Büssing A5P Divné vojenské vozidlá 

 

7. obrnene vozidlo 1. sv. v.

 

Bussing A5P bolo obrnené auto vyrobené v Nemecku počas prvej svetovej vojny. Výroba A5P sa začala v roku 1916 a vyrábala sa v obmedzenom počte. Jeho silou boli úspešné šesťvalcové nákladné motory spoločnosti Bussing. Auto malo veľké oceľové obrnené telo a posádku tvorilo 10 mužov. 6 členov posádky obsluhovalo tri guľomety 7,92 mm, zvyčajne MG 08 alebo MG 15 nA. Niektoré vozidlá dostali dokonca dva 20 mm kanóny. A5P slúžila na východnom fronte do roku 1917. Plešatenie a ako mu čeliť , Vypadávanie vlasov u mužov.

 

6. Pancierové auto Jeffery

 

Jeffery armored car

Pancierové auto Jeffery bolo vyrobené spoločnosťou Thomas B. Jeffery Company v Kenoshe vo Wisconsine v roku 1915. Divné vojenské vozidlá . Automobil č. 1 používal na výcvik expedícia Pancho Villa z roku 1916 generála Johna Pershinga v Columbuse v Novom Mexiku. Pancho Villa bola v tom čase ďaleko v Mexiku a neexistujú žiadne záznamy o jej použití v bojoch.

 

5. Pancierové auto Lanchester

 

Lanchester

Pancierové auto Lanchester bol britský obrnený automobil vyrobený počas prvej svetovej vojny. V roku 1914 bol Lanchester po Rolls-Royce druhým najpočetnejším obrneným autom v službe. Pôvodne bol navrhnutý na podporu leteckých základní a na získanie zostrelených pilotov.

 

5. Pancierové auto Rolls-Royce , 1914 Divné vojenské vozidlá 

 

Rolls-Royce Armoured Car, 1914

 

Tento britský obrnený automobil potavili v roku 1914 a používal sa v prvej svetovej vojne a na začiatku druhej svetovej vojny. Rolls-Royce vo vojne pôsobil na niekoľkých frontoch blízkovýchodného divadla. Vozidlo bolo modernizované v rokoch 1920 a 1924, výsledkom čoho boli modely Rolls-Royce 1920 Pattern a Rolls-Royce 1924 Pattern. V roku 1940 bolo v 34 vozidlách, ktoré slúžili v Egypte s 11. husárskym plukom, nahradená „stará“ veža jednotkou s otvorenou streľbou, ktorá niesla protitankovú pušku Boys, guľomet Bren a odpaľovače dymu.

 

4. Charron, Girardot et Voigt, 1902

 

Charron, Girardot et Voigt, 1902 Divné vojenské vozidlá

 

Charron, Girardot et Voigt 1902 bol francúzsky obrnený automobil, ktorý navrhol gruzínsky inžinier Michail Nakashidze v roku 1902. Bol vybavený guľometom Hotchkiss a 7 mm pancierom. Jazdil rýchloťou 50 km / h.

 

3. Obrnený automobil Davidson Automobile Battery

 

 

Obrnený automobil Davidson Automobile Battery bol vyrobený spoločnosťou Royal Page Davidson a kadetmi Severozápadnej vojenskej a námornej akadémie v Highland Parku v štáte Illinois. Davidson skonštruoval toto vozidlo v roku 1901. So svojimi študentmi na Severozápadnej vojenskej a námornej akadémii skonštruoval dve z týchto čiastočne obrnených vojenských vozidiel. Boli vyzbrojení guľometmi kalibru 0,30 Colt. Vozidlá boli poháňané rúrkovým parným kotlom. Problémy so stúpaním do kopca boli kvôli zmenám hladiny vody v kotle. Davidson vyrobil tieto ľahko obrnené vojenské vozidlá v areáli akadémie v Highland Park v Illinois.

 

2. Motor War Car, 1899 Divné vojenské vozidlá 

 

 Motor War Car, 1899 Divné vojenské vozidlá

 

Motor War Car bolo prvé skutočné obrnené auto na svete. Bol navrhnutý a vyrobený britským vynálezcom F.R. Simms v roku 1899. Vozidlo malo pancier Vickers s hrúbkou 6 mm a poháňal ho štvorvalcový 3,3-litrový motor Cannstatt Daimler s výkonom 16 k, ktorý mu dával maximálnu rýchlosť okolo 14,5 km / h. Najrýchlejšia stíhačka Top 13 najrýchlejších stíhačiek na svete.

 

1. Armored Quadricycle, 1898

 

Armored Quadricycle, 1898 Divné vojenské vozidlá

Štvorkolka bola prvým ozbrojeným vozidlom s pohonom na benzínové motory, aké kedy bolo vyrobené. Bol navrhnutý a vyrobený britským vynálezcom F.R. Simms v roku 1898. Vozidlo skonštruoval tak, že namontoval guľomet Maxim na tyč predných kolies štvorkolky De Dion-Bouton. Na ochranu vodiča umiestnil pred auto aj železný štít. Vodič obsluhoval aj guľomet.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button