HRíBYZaujímavosti

Sušenie húb v rúre – ako na to

Sušenie húb v rúre. Ako sušiť huby v rúre: Postup a tipy. Sušenie húb je skvelý spôsob, ako predĺžiť trvanlivosť a využiť ich chuť aj v období, keď nie sú dostupné čerstvé. Jedným z najpoužívanejších spôsobov sušenia húb je sušenie v rúre. V tomto článku sa budeme venovať postupu sušenia húb v rúre a zopár užitočným radám, ako na to.

Sušenie húb v rúre

 

Sušenie húb v rúre

 

Sušenie húb v rúre je jednoduchý spôsob, ako predĺžiť trvanlivosť a využiť chuť hub aj v období, keď nie sú dostupné čerstvé. Pri sušení húb v rúre je dôležité zvoliť správny druh húb a zabezpečiť ich správnu prípravu. Nastavenie správnej teploty a času sušenia a správne rozmiestnenie húb v rúre sú rovnako dôležité pre úspešné sušenie húb v rúre. S týmito užitočnými radami sa vám bude sušiť huby v rúre lepšie a úspešnejšie.

Príprava húb

 

Aby bolo sušenie húb úspešné, je dôležité zvoliť správny druh húb a zabezpečiť ich správnu prípravu. Najlepšie sú na sušenie hlivy, hríby a kuriatka. Pred sušením by sme mali huby očistiť a nakrájať na rovnaké kúsky, aby sa rovnomerne vysušili. Pestovanie Húb.

 

Nastavenie rúry

 

Nastavenie rúry

 

Pri sušení húb v rúre je potrebné nastaviť správnu teplotu a čas sušenia. Najlepšie je nastaviť teplotu medzi 50 a 60 stupňami Celzia. Čas sušenia závisí od druhu húb a množstva, ktoré sušíme. Na sušenie menšieho množstva húb by malo stačiť niekoľko hodín, no pri väčšom množstve môže trvať aj niekoľko dní.

 

Rozmiestnenie húb v rúre – Sušenie húb v rúre

 

Rozmiestnenie húb v rúre - Sušenie húb v rúre

 

Pri sušení húb v rúre je dôležité ich správne rozmiestniť. Huby by nemali byť príliš blízko seba, aby sa mohol vzduch voľne pohybovať. Najlepšie je použiť plech na pečenie a naňho naskladať huby v jednej vrstve.

 

Tipy na úspešné sušenie húb v rúre

 

Tipy na úspešné sušenie húb v rúre

 

– Huby by mali byť dokonale suché, no nie príliš vysušené. Ak sú príliš suché, môžu stratiť chuť a arómu.

– Pri sušení húb v rúre by sme mali pravidelne kontrolovať stav húb. Ak sú niektoré huby už suché, mali by sme ich vybrať z rúry.

– Ak rúra nemá možnosť nastavenia nízkej teploty, môžeme použiť aj ventilátor alebo vykurovaciu sústavu. 10 športových účesov

– Pri sušení húb v rúre môže byť užitočné otvoriť dvere rúry o niekoľko centimetrov, aby sa mohol vzduch voľne pohybovať a huby sa mohli lepšie vysušiť.

– Ak sa rozhodneme sušiť huby v rúre s použitím ventilátora, mal by byť umiestnený na spodnej časti rúry, aby sa vzduch mohol pohybovať nad hubami a zabezpečiť ich rovnomerné sušenie.

– Pri sušení húb v rúre môžeme použiť aj papierové utierky alebo kuchynský papier, ktorý položíme pod huby, aby absorboval vlhkosť a zabezpečil ich lepšie sušenie.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button