HISTÓRIA A DINOSAURYZaujímavosti

Kto bol Abrahám – všetko o Abrahámovi

Kto bol Abrahám? Pripravili sme pre vás zaujímaví článok na tému Kto bol Abrahám a aký význam má jeho pôsobenie na dnešný život? Čítajte tu.

 

Kto bol Abrahám

 

Kto bol Abrahám

 

Abrahám (v hebrejčine: אַבְרָהָם, Avraham) je dôležitou postavou v abrahámskych náboženstvách judaizmu, kresťanstva a islamu. Podľa Hebrejskej biblie bol Abrahám prvým hebrejčanom a otcom židovského národa. Je tiež považovaný za otca arabského národa prostredníctvom svojho syna Ismaela a je v islame uctievaný ako prorok islamu.

V Hebrejskej biblii je Abrahám zobrazený ako patriarcha a je opísaný ako poslušný Bohu. Je najlepšie známy svojou ochotou obetovať svojho syna Izáka na príkaz Boha, hoci nakoniec Boh poskytol barana ako náhradnú obetu. je tiež známy svojou úlohou v príbehu o zničení miest Sodoma a Gomora, kde sa zastal za obyvateľov.

Príbeh Abraháma sa nachádza v Hebrejskej biblii, Starom zákone pre kresťanov a v Koráne. Je považovaný za kľúčovú postavu v dejinách judaizmu a je považovaný za zakladateľa monoteizmu, viery v jedného Boha. Abrahámova dôležitosť v abrahámskych náboženstvách ho robí jednou z najvýznamnejších postáv v dejinách náboženstva. Kresťanské filmy

 

Kedy žil Abrahám?

 

Kedy žil Abrahám

 

Presný dátum narodenia Abraháma nie je známy, ale predpokladá sa, že žil v začiatku 2. tisícročia pred n. l., v období raných patriarchov Hebrejskej biblie. Podľa biblického príbehu sa Abraham narodil v meste Ur v starovekom Mezopotámii, ktoré je dnes moderné Irak.

Abraham je v Hebrejskej biblii spomínaný ako súčasník patriarchu Noema a predpokladá sa, že žil niekedy medzi 20. a 18. storočím pred n. l. Niektorí historici uvádzajú jeho narodenie až v 21. storočí pred n. l., zatiaľ čo iní veria, že mohol žiť až v 17. storočí pred n. l. Desatoro božích prikázaní

Napriek neistote okolo presného dátumu narodenia Abraháma je považovaný za dôležitú historickú postavu a je uctievaný ako zakladateľ monoteizmu a otca abrahámskych náboženstiev judaizmu, kresťanstva a islamu. Kresťanské filmy – 15 filmov ktoré vás zmenia.

 

Abrahám synovia

 

Abrahám synovia

 

Abrahám mal dvoch synov: Izáka a Ismaela. Izák (v hebrejčine: יִצְחָק, Yitzchak) bol Abrahamovým synom s jeho manželkou Sárou. Podľa Hebrejskej biblie bol Izák základným patriarchom židovského národa a jeho príbeh sa nachádza v Starom zákone.

 

Ismael (v hebrejčine: יִשְׁמָעֵאל, Yishmael) bol Abrahamovým synom s Agárou, slúžkou Sáry. Podľa Hebrejskej biblie bol Ismael základným patriarchom arabského národa a jeho príbeh sa nachádza v Koráne.

Obaja Izák a Ismael sú dôležitými postavami v abrahámskych náboženstvách judaizmu, kresťanstva a islamu a ich príbehy sú základom pre mnohé náboženské tradície a učenia. Kresťanské zázraky 10 najzaujímavejších zázrakov.

 

Putovanie Abraháma

 

Putovanie Abraháma

 

Putovanie Abraháma je príbeh o Abrahámovom cestovaní, ktorý sa nachádza v Hebrejskej biblii a v Koráne. Podľa biblického príbehu bol Abraham povolaný Bohom, aby opustil svoje rodné mesto Ur a vydal sa na cestu do neznámeho miesta, ktoré Boh pre neho určil. Darček pre muža – 40 ideálnych darčekov pre muža.

Abrahám sa vydal na svoju cestu s manželkou Sárou a slúžkou Agátou a spolu s nimi aj svojím synom Ismaelom. Podľa biblického príbehu sa Abrahám usadil v Kanaáne, kde získal množstvo pozemkov a staval chrámy pre Boha.

Meno Abrahám

 

Meno Abrahám

 

Meno Abrahám (v hebrejčine: אַבְרָהָם, Avraham) znamená „otec mnohých“ alebo „otec množstva“. Je odvodené od hebrejskej radiky אָבַר (‚avar), ktorá znamená „byť otcom“ a suffixu הָם (-ham), ktorý znamená „mnoho“.

V Hebrejskej biblii je opísaný ako otec židovského národa a otec arabského národa prostredníctvom svojho syna Ismaela. Je tiež považovaný za zakladateľa monoteizmu, viery v jedného Boha, a je uctievaný ako prorok v abrahámskych náboženstvách judaizmu, kresťanstva a islamu.

Meno Abrahám sa dodnes používa a je bežné medzi židmi, kresťanmi a moslimami. Najkrajší vianočný stromček – Zdobenie a top 10.

 

Biblia Abrahám

 

Biblia Abrahám

 

Príbeh Abraháma je dôležitou súčasťou Hebrejskej biblie, ktorá sa tiež nazýva Starý zákon v kresťanstve. Je považovaný za jedného z patriarchov Hebrejskej biblie spolu s jeho potomkami Izákom a Jakubom.

V Hebrejskej biblii je Abrahám opísaný ako patriarcha a je zobrazený ako poslušný Bohu. Je najlepšie známy svojou ochotou obetovať svojho syna Izáka na príkaz Boha, hoci nakoniec Boh poskytol berana ako náhradnú obetu. je tiež známy svojou úlohou v príbehu o zničení miest Sodoma a Gomora, kde sa zastal za obyvateľov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button