Filmy a voľný časONLINE FILMY

Vykopávky The Dig 2021 film online cz zdarma

Vykopávky / The Dig 2021 film online cz zdarma. The Dig je britský filmový dráma z roku 2021 režiséra Simona Stonea podľa rovnomenného románu z roku 2007 Johna Prestona, ktorý predstavuje udalosti vykopávky Sutton Hoo z roku 1939. Hrajú v ňom Carey Mulligan, Ralph Fiennes, Lily James, Johnny Flynn, Ben Chaplin, Ken Stott, Archie Barnes a Monica Dolan.

 

Pozeraj online

 

Vykopávky The Dig 2021

 

Vydanie malo obmedzené vydanie 15. januára 2021, po ktorom nasledovalo streamovanie na Netflixe 29. januára 2021. Film získal pozitívne ohlasy kritikov a získal päť nominácií na filmové ceny Britskej akadémie, vrátane ocenenia za vynikajúci britský film. V roku 1939 si majiteľka pozemku v Suffolku Edith Pretty najala miestneho samouka archeológa-bagra Basila Browna, aby sa vysporiadal s veľkými pohrebiskami na svojom vidieckom panstve v Suttone Hoo neďaleko Woodbridge. Spočiatku ponúka rovnaké peniaze, aké dostal od Ipswichského múzea, mzdu v poľnohospodárstve , ale hovorí, že sú nedostatočné; takže zvýši svoju ponuku o 12% na 2 libry týždenne (približne 120 libier v roku 2020), čo akceptuje.

 

Vykopávky / The Dig 2021 film online cz

 

Vykopávky The Big 2021 film online cz zdarma

 

 

Bývalí zamestnávatelia sa neúspešne snažia presvedčiť Browna, aby pracoval na rímskej vile, ktorú považujú za dôležitejšiu. Ignorujú Browna, ktorý opustil školu vo veku 12 rokov, keď naznačuje, že mohyly môžu byť skôr anglosaské ako bežnejšia vikingská éra.

 

 

V spolupráci s asistentmi z panstva Pretty’s Brown pomaly vykopáva nádejnejšie kopy. Jedného dňa sa na neho priekopa zrúti, ale včas ho vyhrabú. Medzitým trávi viac času s vdovou Edith a jej malým synom Robertom a ignoruje denné listy svojej manželky May. Edith bojuje so svojím zdravím, varoval ju lekár, aby sa vyhla stresu.

 

Brown je užasnutý, keď odkryl z lode železné nity, a stal sa tak pohrebiskom niekoho, kto sa nesmierne odlišoval, napríklad kráľa. Významný miestny archeológ James Reid Moir sa pokúša pripojiť k výkopu. Je však odmietnutý; Edith namiesto toho najme svoju sesternicu Rory Lomax, aby sa zapojila do projektu. Správa o objave sa čoskoro rozšíri a prichádza archeológ z Cambridgea Charles Phillips, ktorý vyhlasuje, že miesto má celonárodný význam, a nálezisko preberá na základe príkazu úradu práce.

 

Film 2021

 

Vykopávky The Dig 2021 film online cz

 

Keď sa blíži druhá svetová vojna, spoločnosť Philips privedie veľký tím vrátane Peggy Piggottovej. Ktorá odhaľuje dôkaz, že má anglosaský pôvod. Brown je degradovaný tak, aby udržiaval web iba v poriadku, ale zasahuje Edith a pokračuje v kopaní. Brown objavuje malú zlatú mincu Neskorého staroveku Merovingian Tremissis a spoločnosť Philips vyhlasuje, že miesto má veľký historický význam. Spoločnosť Philips chce poslať všetky artefakty do Britského múzea, ale Edith, znepokojená vojnovými nájazdmi v Londýne, sa domáha svojich práv. Vyšetrovanie potvrdzuje, že je vlastníkom lode a jej neoceniteľnej pokladnice hrobového tovaru. Ale zúfala si, pretože jej zdravotný stav neustále klesá. Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

 

Peggy, zanedbávaná jej manželom Stuartom, začína románik s Rory, ale čoskoro ho povolajú kráľovské letectvo. Edith sa rozhodne darovať poklad Sutton Hoo Britskému múzeu so žiadosťou o uznanie Browna za jeho prácu. Film končí tak, že Brown a jeho spolupracovníci nahradia nečistoty nad loďou, aby ju uchovali.

 

Keď začnú záverečné titulky, text vysvetľuje osud Edith a obnovených objektov. Edith zomrela v roku 1942. Poklad bol počas vojny ukrytý v londýnskom metre a prvýkrát ho vystavili – bez zmienky o Basilovi Brownovi – deväť rokov po Edithinej smrti. Iba nedávno dostal Brown úplnú zásluhu na jeho príspevku a jeho meno je teraz trvalo zobrazené vedľa Pretty’s v Britskom múzeu.

 

Vykopávky / The Dig 2021 film online cz

 

herci Vykopávky The Dig 2021

 

Rotten Tomatoes uvádza, že 88% zo 138 kritikov dalo filmu pozitívnu recenziu s priemerným hodnotením 7,2 / 10. Konsenzus kritikov webu znie: „Vďaka nádherne zladeným výkonom Ralpha Fiennesa a Careyho Mulligana postaveného proti nádherne natočenému anglickému vidieku prináša The Dig poklady dobových drám.“ Podľa Metacritic, ktorý vzorkoval 35 kritikov a vypočítal vážené priemerné skóre 73 zo 100 filmov získalo „všeobecne priaznivé hodnotenie“.

Ruske vojnové filmy – 10 najlepších ruských vojnových filmov

 

cely film cz dabing

 

Film online cz

 

Kevin Maher z The Times udelil filmu 5 z 5 hviezdičiek a označil ho za „vážne.  Intelektuálne angažované a emocionálne prenikavé kino. Neprehliadnuteľné.“  Katie Rife z filmu A.V. Club dal filmu B- a napísal: „Za všetky rozsiahle romantické predstavy filmu je skutočný zážitok zo sledovania filmu The Dig . Veľmi podobný sedeniu na autobusovej zastávke.“ Will Gompertz z BBC News ocenil film 4 / 5 hviezdičiek, píše, že „je to skutočne príjemný film natočený s jemnosťou a citlivosťou: skutočným tonikom pre tieto pochmúrne zimné dni a noci. Chýba mu emocionálne a intelektuálne nadanie a sústo. Aby z neho bol neprehliadnuteľný klasický film, ale ja s radosťou by to sledoval znova a znova. “ V zmiešanejšej recenzii Mark Kermode z The Guardian ohodnotil film 3/5 hviezdami a napísal, že„ je to melancholický rozmar ohľadom spoločného účelu, nového priateľstva a vytrvalosti filmu. minulosť, občas zapadnutý trochu nadbytočným romantickým podtextom, ale povzbudený bujnou kinematografiou Mika Eleyho “.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button