Filmy a voľný časZOZNAMY FILMOV

Romantické filmy Top 10 romantických filmov

Romantické filmy Top 10 romantických filmov . Najlepšie Romantické filmy ktoré môžete pozerať dvaja . Filmy o láska , vzťahu, spoločnom živote.

Každý miluje romantický film, však? Tu je 10 najromantickejších filmov všetkých čias. Dajte nám vedieť, čo si myslíte, v komentároch nižšie.

 

10.  Jules a Jim – Romantické filmy

 

10. Jules a Jim

Jemný milostný príbeh, ktorého hrdinami sú dvaja priatelia, ktorí sa zamilujú do jednej ženy. Dielo bez ťažkopádnej psychologickej analýzy, s typicky francúzskym espritom rozoberá otázku priateľstva, lásky a problém, ako môže žena milovať dvoch mužov, spojených putom priateľstva a naopak. Romantické filmy . Film, ktorého dej sa odohráva v čase okolo prvej svetovej vojny, sa vyznačuje impresionistickou, pointilistickou atmosférou a lyrickým kúzlom exteriérových záberov na širokom plátne. V originálnej réžii ho potom doplňujú výborné herecké výkony.

9. Izba s vyhliadkou

 

9.Izba s vyhliadkou

Romantické filmy .Prvé stretnutie režiséra a producenta Jamesa Ivoryho s literárnym odkazom E. M. Forstera prinieslo úspech v podobe tohto filmu . Kľúčovú úlohu v nej hrá dobový cestovateľský vzorec, ktorý privádzal po stopách bohémov a aristokratov od polovice 19. storočia do Talianska turistov. Ku kultúrnemu stereotypu patrí v rámci literárnej (a neskôr aj filmovej) tradícii skutočnosť, že tam nestretávajú ani tak talianov, ako skôr svojich krajanov. Ich vzťahy a prežitky však novo formuje liberálne prostredie, ktoré „cudzincom v cudzej krajine“ umožňuje zbaviť sa obmedzujúcje krusty viktoriánskych predsudkov. Tak je to aj v prípade mladej Angličanky Lucy Honeychurchovej, ktorá sa svojou spoločníčkou Charlotte prichádza na začiatku 20. storočia do Florencie. V malom penzióne sa dvojica turistiek zoznámi s navonok čudáckym duom – slobodomyseľným mladíkom Georgom a jeho otcom. Otázkou potom zostáva, či sa Lucy po intenzívnej „talianskej skúsenosti“ sprostredkovanej zamilovaným Georgeom dokáže vrátiť do vlastného života, ktorého súčasťou je aj akuálny snúbenec Cecil.

8. Večný svit nepoškvrnenej mysle

 

8.Večný svit nepoškvrnenej mysle

Život osamelého a nesmelého Joela sa od základu zmení, keď stretne excentrickú a temperamentnú Clementine. Tá je výstredná vo všetkých smeroch a na bláznivé kúsky čoraz úspešnejšie vyzýva aj Joela, lenže je zároveň nevyrovnaná a výbušná a jedného dňa sa rozhodne Joela zbaviť a začať znovu. Na experimentálnej klinike sa podrobí vymazaniu pamäti, a keďže pokus dopadne úspešne, rozhodne sa zdrvený Joel pre rovnaké riešenie. Nemá ale šťastie, tentoraz sa zákrok vymkne lekárovi z rúk a dielo skazy dokoná jeho asistent, ktorý sa namiesto starostlivého monitorovania mozgovej činnosti klienta nechá zviesť k divokým erotickým hrám. Režisér vie majstrovsky rozrušovať časopriestorovú kontinuitu a nahrádzať ju asociatívnym spájaním útržkov, ktoré pochádzajú z rôznych vrstiev pamäti, a tu sa tento princíp uplatní pri rekonštrukcii celého vzťahu ústrednej dvojice. Odvíja sa dozadu, k niektorým zážitkom sa film opakovane vracia, mnohé deformuje v závislosti na Joelových emóciách.

Top 10 hororov natočených podľa skutočnej údalosti

7. Hana a jej sestry – Romantické filmy

 

7.Hana a jej sestry Romantické filmy


Milostné vzplanutia i zlyhania v rodinnom prepletení troch sestier na newyorskom Manhattane.Romantické filmy.
V Hane a jej sestrách sa režisér Allen opäť venoval svojim obľúbeným témam, ako sú zvádzanie, nedostatok lásky, láska k mestu, film ako balzam, či strach zo smrti – témam, ktorými sa zaoberal napríklad už aj v Annie Hallovej a Manhattanu. Od uvedenia Annie Hallovej tak dosiahol najväčšieho okamžitého úspechu – tak ako komerčného, tak aj v umeleckých kruhoch. Sám Woody, ktorý sa pri práci na svojich projektoch všetkým vonkajším zásahom vyhýba, nevychádzal z údivu, keď zistil, že sa tentokrát trafil do čierneho u kritikov aj u divákov: „Keď človek urobí úspešný film, začne sa pýtať sám seba, v čom som sa zmýlil? Musel som urobiť niečo, čo je buď pohodlné, alebo potvrdzuje predsudky strednej vrstvy alebo je príliš povrchné či prehnane citlivé. „

6. Byt – Romantické filmy

 

6.Byt Romantické filmy

Karieristickým úradník Bud Baxter (Jack Lemmon) prefíkane požičiava svoj byt nadriadeným k romantickým schôdzkam. Problém nastane, keď sa Bud zamiluje do dievčaťa, ktorá zároveň chodí s jedným z jeho šéfov do jeho bytu … Snímka získala päť Oscarov

Romantické filmy . Bud Baxter (Jack Lemmon) je úradníkom veľké poisťovne. Pred časom nedokázal odmietnuť žiadosť jedného svojho kolegu o zapožičanie bytu a to bola veľká chyba. Prišli totiž ďalší kolegovia a Baxter bolo zaťažko, keď už vyhovel jednému, ich žiadosti odmietať. Situácia došla tak ďaleko, že kolegovia si sem vodia podľa rozpisu v kalendári napríklad len na hodinu na dve svoje milenky, a Baxter, medzitým mrzne v parku, získava u susedov, ku ktorým dolieha z jeho bytu hluk, povesť veľkého zhýralca. Treba povedať, že za svoje služby je Baxter odmeňovaný, a postupuje rýchlo v kariérnom rebríčku. Jedného dňa sa na neho so žiadosťou o zapožičanie bytu obráti aj sám riaditeľ poisťovne. Baxter mu vyhovie, ale potom zistí, že šéfku milenkou je slečna KUBELÍKOVA (Shirley McLaneová), do ktorej je už dlho zamilovaný. A vtedy sa rozhodne s doterajšou praxou skoncovať, a to bez ohľadov na následky.

5. Stvorení pre lásku

 

5.Stvorení pre lásku Romantické filmy


Príbeh sa odohráva v šesťdesiatych rokoch, kedy sa do hongkongského bytu nezávisle na seba sťahujú dva manželske páry: novinár Chow so svojou ženou a krásna sekretárka Li-zhen s manželom. Ich náprotivky trávia veľa času na cestách a tak si Chow a Li-zhen spoločne skracujú osamelé večery. Kým sa neobjaví podozrenie na mimomanželské aktivity ich partnerov.Romantické filmy.

4. Na konci s dychom

 

4.Na konci s dychom Romantické filmy

Neúnavný rebel a experimentátor Jean-Luc Godard s pomocou svojho dvorného kameramana Raoula Coutarda posiela vychádzajúcu hviezdu Belmonda na osudnú štafetu v uliciach Paríža. Jednoduchý príbeh o krádeži auta, následnej vražde a úteku prekvapuje vycibrenosťou a bezprostredným rozprávaním a fragmentárností. Romantické filmy . Takmer závratné tempo príbehu o príťažlivom rebelovi, okúzľujúcom a ležérnom vrahovi na úteku predstavuje odvetu mladej filmárskej generácie úzkoprstej spoločnosti.

3. Pred úsvitom – Romantické filmy

 

3.Pred úsvitom Romantické filmy

Vášnivý a inteligentný románik francúzskej študentky a mladého Američana, ktorí sa stretnú v rýchliku z Budapešti do Viedne. Čaká ich neobyčajných štrnásť hodín strávených neplánovanou expedíciou po Viedni …

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

2. Casablanca

 

2.Casablanca Romantické filmy

Američan Rick Blaine rozbieha v čase Druhej svetovej vojny v Casablance nočný podnik. Chodí sem každý, kto potrebuje napríklad falošný pas, alebo má chuť si trochu zahazardovať. Raz do Rickova podniku zavíta bojovník proti fašizmu Victor Laszlo (hoci s maďarským menom, tak podľa scenára muž českého pôvodu) spoločne so svojou ženou Ilsou. Chcú zohnať víza a čo najskôr utiecť pred gestapom do USA. Rick ale v Lazslovej žene spoznáva svoju bývalú priateľkou. Onedlho sa dá pár znovu dohromady a plánujú spoločne útek …

1. Puto najsilnejšie

 

1.Puto najsilnejšie Romantické filmy

Romantické filmy . Román Johna Galsworthyho sa značne odlišuje od ostatných jeho diel. Nezameriava sa v ňom iba na kritiku spoločenského zla. Dvojdielna televízna adaptácia klasického románu Johna Galshworthyho je obrazom obetavej otcovskej lásky, ktorá je trvalou oporou dospelej dcére v jej životných peripetiách.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button