Filmy a voľný časHRY A ZÁBAVA

Najlepšie hry na mobil Zoznámte sa a skúste ich

Najlepšie hry na mobil zoznam plný najlepších mobilných hier, ktoré si môžete zahrať na svojom zariadení so systémom iOS alebo Android. Napísať definitívny zoznam najlepších mobilných hier je v najlepších časoch zložitá – niektorí by povedali až bláznivá – úloha. Hovoríme o procese, ktorý zahŕňa stovky tisíc hier pre systémy iOS a Android a pokrýva obdobie viac ako desiatich rokov.

 

Najlepšie hry na mobil

 

Najlepšie hry na mobil

 

Preto sme sa rozhodli pristupovať k tomu z jednoduchého, aj keď trochu neštandardného predpokladu. Ak by zajtra pristál mimozemšťan a požiadal by o rýchlokurz hrania. Ktorú z najlepších mobilných hier by ste mu odporučili nainštalovať ako prvú? Pri takomto nezvyčajnom filtri tu nehľadáme neznáme klenoty, ba dokonca ani nevyhnutne zabehnuté hity. Hľadáme tie dôležité, žánrovo určujúce hry, ktoré predstavujú niečo zásadné pre históriu hrania na smartfónoch. Skutočná kompilácia najväčších hitov App Store a Google Play.

 

Jediné, čo podmieňujeme, je, že hra musí byť stále aktívna a skvelá na hranie aj dnes. Do každej série tiež zaradíme len jednu hru, takže spravidla (ale nie výlučne) pôjde skôr o prvý než najlepší príspevok.

 

NAJLEPŠIE MOBILNÉ HRY

Začíname s relatívne kompaktným zoznamom, ale v nasledujúcich mesiacoch budeme náš výber dopĺňať – a možno dokonca jednu alebo dve položky odstránime, keď budú nahradené alebo stratia trvalú podporu svojich vývojárov. Týchto 15 hier je však skvelým začiatkom každej zbierky mobilných hier. Kto mi volal

 

RAID: SHADOW LEGENDS

 

RAID SHADOW LEGENDS

Skúsení hráči sa môžu ľahko stať trochu nedôverčivými voči RPG hrám typu gacha. Najlepšie hry na mobil pravda je však taká, že ich hrá až prekvapivo veľa ľudí a Raid: Shadow Legends je 800 librovou gorilou v tejto oblasti milovaného a nenávideného subžánru. Nemôžete ju ignorovať.

Je naozaj ťažké ignorovať hru, ktorá vyzerá tak dobre, s úžasnou 3D grafikou a pyrotechnikou plnou obrazovky, ktorá sprevádza každú misiu PVE kampane alebo PVP arény.

Najlepšie hry na mobil GENSHIN IMPACT

 

Najlepšie hry na mobil GENSHIN IMPACT

Genshin Impact sa bez ostychu necháva ovplyvniť hrou The Legend of Zelda: Breath of the Wild so známym fantasy svetom ovplyvneným anime a akčnými RPG mechanikami.

Túto očividnú poctu jej však odpustíte, pretože sa jej vzorec veľmi dobre osvedčil, a to vo forme free-to-play mobilnej hry. Čo je celkom úžasné.

MONUMENT VALLEY

 

MONUMENT VALLEY

Monument Valley – a najmä jeho pokračovanie Monument Valley 2 – je jednou z tých vzácnych videohier, ktoré prešli do mainstreamu. Taká, na ktorú sa odkazuje v televíznych reláciách a ktorú hrajú aj nehráči.

 

To neznamená, že by sme chceli bagatelizovať jej geniálne priestorové hádanky pripomínajúce Escherovku alebo jej bolestne krásny výtvarný štýl. Chceme len povedať, že sa strašne veľa ľuďom, vrátane nás, veľmi páči.

POKÉMON GO

 

POKÉMON GO

Ak existuje iná mobilná hra, ku ktorej sa ľudia vracajú tak dlho ako k Pokémon Go, musíte nám pripomenúť, o akú ide. Po spustení v roku 2016 je stále silná.

V tejto hre sa skutočne presadila rozšírená realita a hranie na základe polohy, keď ste bojovali a chytali roztomilé zvieratká v blízkosti pamiatok v reálnom svete.

SLAY THE SPIRE Najlepšie hry na mobil

 

SLAY THE SPIRE Najlepšie hry na mobil

Keď sa táto ultimátna kartová bitka so stavaním balíčkov dostala na mobilné zariadenia, mala som pocit, že sa konečne vrátila domov. Množstvo iných mobilných hier prevzalo vzorec hry Slay the Spire vo veľkom, niektoré z nich celkom úspešne.

 

Ale Slay the Spire stále vládne svojím intuitívnym, ale neuveriteľne hlbokým a rozmanitým kartovým bojovým systémom.

ALTO’S ODYSSEY

 

ALTO’S ODYSSEY

Ak Jetpack Joyride predstavuje slávnu minulosť nekonečného behu, potom Alto’s Odyssey je jeho štýlová súčasnosť. Prvá vec, ktorú si všimnete, je výtvarný štýl, ktorý je taký ostrý a hodvábne hladký, že patrí na obálku časopisu.

 

Ale aj hra sa hrá úžasne, s motivačnou štruktúrou, ktorá vás prinúti vrátiť sa ešte raz.

CALL OF DUTY: MOBILE Najlepšie hry na mobil

 

CALL OF DUTY MOBILE Najlepšie hry na mobil

Android ani iOS nemajú núdzu o kvalitné online strieľačky, ale Call of Duty: Mobile je pravdepodobne najkomplexnejším balíkom zo všetkých. Spája v sebe elegantnú, rýchlu strieľačku pre viacerých hráčov s rozsiahlejším režimom Battle Royale.

 

Všetko to krásne vyzerá a hýbe sa, má špičkovú podporu ovládačov a množstvo režimov, ktoré si môžete vyskúšať.

LEAGUE OF LEGENDS: WILD RIFT Najlepšie hry na mobil

 

LEAGUE OF LEGENDS WILD RIFT Najlepšie hry na mobil

MOBA hry sú vo svete elektronických športov stále veľkou novinkou a na mobilných zariadeniach, rovnako ako na PC, kraľuje League of Legends. Vyberte si svojho hrdinu a pustite sa do klasického súboja 5v5 na páse so svojimi spoluhráčmi.

 

Pozoruhodné je, ako verne sa táto mobilná verzia drží pôvodného vzorca. Ak máte záujem si ju vyskúšať, určite si pozrite našu hru League of Legends: Wild Rift.

GRID AUTOSPORT

 

GRID AUTOSPORT

Existuje veľa rýchlych a atraktívnych arkádových pretekov, ktoré sa snažia napodobniť zážitok z konzol na mobilných zariadeniach. Najlepšie hry na mobil ale len jedna z nich skutočne dosahuje priamu konverziu 1:1.

 

Grid Autosport je plnohodnotný klasický konzolový pretekár prenesený do telefónu v celej svojej hĺbkovej kráse. Zostáva to prekvapivý úspech.

JETPACK JOYRIDE

 

JETPACK JOYRIDE

Jetpack Joyride nebol prvou nekonečnou behačkou pre mobilné zariadenia (za čo ďakujeme hre Canabalt), ale bol to jeden z prvých a najlepších titulov. Rovnako dôležité pre tento zoznam je, že je stále silný a má neustálu podporu legendárneho vývojára Halfbrick.

 

V úlohe hrdinu Barryho Steakfrieda behajte, lietajte a rozbíjajte si cestu čo najďalej, pričom využívajte divoké power-upy a náhodne sa generujúce nebezpečenstvá.

WAYWARD SOULS

 

WAYWARD SOULS

Spoločnosť RocketCat games dosiahla zlatý hetrik s hrou Wayward Souls, roguelike akčným RPG, ktoré využíva klasickú top-down akciu 16-bitovej Zeldy a využíva procedurálne generované kúzlo.

 

Žiadne dva behy tu nie sú rovnaké, pretože hackujete, sekáte, skúmate a umierate. A to opakovane.

Najlepšie hry na mobil THE ROOM 

 

Najlepšie hry na mobil THE ROOM

Hra The Room a jej tri pokračovania patria k vizuálne najpríťažlivejším, na dotyk najpríjemnejším a najatmosférickejším hlavolamom s uzamknutou schránkou na akejkoľvek platforme.

 

Z technického hľadiska je The Room: Staré hriechy je najnovším a najlepším z týchto štyroch dielov. V skutočnosti však musíte začať od prvého dielu The Room a postupne sa ním prepracovať. Nebudete to ľutovať.

KINGDOM RUSH

 

KINGDOM RUSH

Podobne ako pri hre The Room, aj pri hre Kingdom Rush by ste mohli vziať akýkoľvek diel zo štvorčlennej série a získali by ste žiarivý príklad žánru – v tomto prípade tower defense.

 

V mnohých mobilných hrách máte za úlohu starostlivo rozmiestňovať a vylepšovať obranné jednotky, aby ste odrazili vlny nepriateľov, ale v žiadnej z nich to nie je tak šarmantné a s takým dôrazom na detail ako v Kingdom Rush.

AMONG US

 

AMONG US

Among Us je free-to-play online hra. Najlepšie hry na mobil zadarmo. Najlepšie hry na mobil zadarmo ktorá sa vyznačuje sviežim a veľmi moderným prístupom k online multiplayerovej hre a vyžaduje si starostlivú komunikáciu a nemalú dávku zákernosti.

 

Pripojte sa k spoluhráčom a pripravte svoju vesmírnu loď na odlet, ale dajte si pozor na podvodníka. Pokiaľ to nie ste vy, v tom prípade sa pustite do vraždenia posádky.

 

CLASH ROYALE

 

CLASH ROYALE

Hra, ktorá odštartovala tisíce napodobňovateľov, Clash Royale kombinuje stratégiu kartových bitiek s nájazdmi na základne podobnými hre MOBA. Hranie kariet tu prináša 3D jednotky na jednoduché dvojpásové bojisko.

 

Ako to už pri hrách od Supercell býva, prezentácia, krivka učenia a vyváženosť sú úplne na mieste.

REIGNS

 

REIGNS

Na iOS a Android sú k dispozícii tri hry Reigns a všetky sú skvelým príkladom toho. Najlepšie hry na mobil ako aktualizovať žáner príbehových adventúr pre moderné mobilné herné publikum.

 

Zdá sa, že kľúčom k úspechu bolo pridať poriadnu dávku humoru a použiť systém ovládania pomocou posúvania kariet, ktorý bol prevzatý priamo zo zoznamovacej aplikácie Grindr. Kto by to bol povedal?

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button